Лятото дойде, време не остана, скоро ще съм в прегръдките на мама. Тема 8

  • 21 817
  • 727
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 35 180
Аз никога не съм искала нормално. Имам огромен страх от болката.

# 46
  • София
  • Мнения: 595
И аз така мисля, но ме е страх да си изказвам мнението, защото все пак ми е за пръв път. Мен също една позната ме убеждаваше, че не съм с всичкия си щом искам да раждам естествено, а тя можела секцио да роди и 10 деца. Правя го не само заради бебето, но и заради себе си. Вярвам в това, че възстановяването е по-бързо, макар че не съм се убедила от собствен опит. Страхът ми от болката е огромен. Ще искам упойка и ще се надявам да не попречи с нищо на раждането. Когато вече липсват физическите условия за нормално раждане - тогава да. И на мен да ми кажат, че няма как да е нормално и аз ще се съглася на секцио.

# 47
  • Мнения: 782
И аз така мисля, но ме е страх да си изказвам мнението, защото все пак ми е за пръв път. Мен също една позната ме убеждаваше, че не съм с всичкия си щом искам да раждам естествено, а тя можела секцио да роди и 10 деца. Правя го не само заради бебето, но и заради себе си. Вярвам в това, че възстановяването е по-бързо, макар че не съм се убедила от собствен опит. Страхът ми от болката е огромен. Ще искам упойка и ще се надявам да не попречи с нищо на раждането. Когато вече липсват физическите условия за нормално раждане - тогава да. И на мен да ми кажат, че няма как да е нормално и аз ще се съглася на секцио.
Споделям мнението. Умирам от страх, но вярвам, щом беба се обърна, след като с моите 200 проблеми с очите всички лекари казаха, че няма причина да не родя естествено, че това е знак.
Не обичам да се налагам с мнението си, всеки решава за себе си, но много мразя ката започне някой да ме навива за секцио, ставало всичко за 0 време.
За съжаление и за съвет и мнение няма кой да питам-всички приятелки са секцио.
От време на време получавам стягане  и и тъпа болка ниско около кръста и  преминава напред. Да не би да е контракция, съжалявам, но нямям идея какво представляват контракциите.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 179
И аз благодаря за темата, Марая, страхотна си, както винаги!
Може би съм го споменавала преди по повод раждането, но пак да си кажа мнението Grinning.
Въпреки, че не съм раждала, не съм и супер млада, много мои приятелки родиха секцио, аз съм твърдо за нормалното раждане. Даже мислех без упойка, но осъзнавам, че може и да не издържа. Идеята на това е, чр лигавиците зарастват и се възстановяват много по бързо от мускулите. А според  мен, не си заслужава да ми режат корема и матката, а после да не мога да стана от леглото седмица, или две. Разбира се и това, че за бебето е по добре, също е силен довод. Много неща изслушах и изчетох, оказва се, че начинът на раждане няма да попречи на кърменето, така че тези, които са секцио няма нужда да се притесняват.
В скоба искам да отбележа а, че ако има каквито и да е медицински причини за секцио и лекарите, ако смятат, че е по безопасно, тогава определено трябва да ги слушаме. Най важното е бебо и мама да са добре накрая Simple Smile

# 49
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Е , как ще ми кажат ,че съм луда да раждам нормално Joy Всеки си решава сам за себе си, аз пък не искам да ми режат корема и изтръпвам при мисълта, ако се наложи секцио недай си боже.....

# 50
  • Мнения: 1 142
Никога не ми е минавало през ум, че мога да избирам как да родя. Ако може естествено, ако има проблем секцио. Нали за това ме следи АГ и знае какво се случва.
Родих в краят на 2018 естествено, имам и епизиотомия. Няма такова облекчение, когато бебето излезе 😄 веднага бях готова за второ. Станах от магарето и започнах да си гледам детето.
Нямам търпение да усетя облекчението отново.
ММ иска трето, тялото ми има нужда от почивка и следващите 5г. съм пас.
Забелязвам, че не е "модерно" да раждаш нормално или да кърмиш.

# 51
  • Мнения: 733
Познатите момичета, с които говорих , няма 1, която да си е избрала да ражда секцио по свой избор. При някои от нормално в хода на раждането се е наложило секцио. При някои нормалното е минало "по вода", при други с доста болка. На тези,на които им се е наложило секцио, искат не искат са изтърпяли след това възстановяването. Толкова е комплексно това решение, че няма накъде. На колко години си, праг на търпимост, възможност за усложнения и какво ли не. Все пак ако лекаря прецени, че трябва да е секцио по обективни причини, трябва някой да е луд,за да подложи на риск,както себе си, така и бебето.

И за друго го бяхме коментирали, едно е да дадеш мнение и кажеш своя опит, друго е да се опитваш да го наложиш. Просто е грозно и неприемливо. Всяка жена и тяло са различни.

Съвсем скоро ще почнем да се хвалим една по една с най-прекрасния дар и надали ще ни пука как сме родили Simple Smile

# 52
  • Мнения: 418
Първо искам да благодаря за темата Simple Smile Старанието си личи Simple Smile  Марая, може и мен да ме добавиш в списъка. По принцип съм за септември, но май нещата ще се случват август Simple Smile
temma, къде ги намери тези лекари и кои са? Завиждам ти благородно, ако трябва да бъда честна. Аз много бих искала да родя естествено, че дори и без упойка. Изпитвам паника от инжекции и подобни неща, въпреки че сега ми се налага всекидневно Sad  До сега никой от лекарите ми не ми е казал в прав текст, че се налага секцио, но от известно време си мисля, че на там вървят нещата - предвид, че постоянно ми се повтаря колко е голяма бебка, ГД, препоръките за по ранно раждане от еднокринолога ми и това, че трябва да спра фраксито 24 ч. преди самото раждане. Само като си помисля за операция и косата ми се изправя, а тя е много къдрава Grinning Не знам как е при момичетата като мен, които за първи път ще раждат, но аз все повече се притеснявам за този момент и все по-често го мисля Simple Smile

# 53
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Все пак ако лекаря прецени, че трябва да е секцио по обективни причини, трябва някой да е луд,за да подложи на риск,както себе си, така и бебето.

И за друго го бяхме коментирали, едно е да дадеш мнение и кажеш своя опит, друго е да се опитваш да го наложиш. Просто е грозно и неприемливо. Всяка жена и тяло са различни.

Съвсем скоро ще почнем да се хвалим една по една с най-прекрасния дар и надали ще ни пука как сме родили Simple Smile
Много точно изказване ! Да сме живи и здрави, и всеки да ражда както сам е решил.

# 54
  • Мнения: 2 004
Силно се надявам да мога да родя естествено.
Имам предходна бременност, която завърши неуспешно в 6 месец и горе долу съм подготвена какво представлява раждането.
Издържам на болка, но когато знам кога ще приключи.
При естественото раждане става въпрос за часове, в най-лошия случай-дни.
При секциото никой не може да ми каже колко ще продължи възстановяването и колко ще боли. Това, че нещата не зависят от мен също ме плаши и затова наистина се моля да си родя естествено.
Другата седмица съм при доктора, при когото ще раждам и ще говорим вече по-сериозно по темата.

# 55
  • Мнения: 7 898
Всяка жена е различна и с различна степен на поносимост към болка. За някои нормалното раждане е съвсем лесно, но други се мъчат с дни. Нека всяка от нас избере, това което е най- добре за самата нея.

# 56
  • Мнения: 35 180
Аз съм абсолютно против налагането на мнението за каквото и да е! Как да се раждат как да се гледа и възпитава дете! Всеки човек е различен , абсурд да даваш наклон за каквото и да е. Мнение - да! Когато го поискат. Иначе нямаш право да се месиш в решенията на когото и да е! Слушам само лекаря си. И то един от трима..

# 57
  • Мнения: X
Аз като родила 3 пъти до сега (второто беше раждане в края на 6 месец) и знам какво ме очаква, мога да изкажа моето мнение по въпроса 🙂

Няма нищо по хубаво от естественото раждане, всичко приключва толкова бързо, че буквално щом родиш бебето, вече не помниш колко те е боляло ☺️ ставаш, ходиш, гушкаш си бебчето.
Дори да има шевове, изобщо не е болка за умиране, по скоро е дискомфорт.
А колкото до болките...до 6 см. ще се чудите е това ли е ? Толкова ли боли? 😆 От 7 до 10 см. боли, но ако някой познава родилка, която е умряла или колабирала от болката да я посочи 🤪 аз лично сравнявам болката с тази от бъбречна криза, който е имал да знае, че точно толкова ще болят последните 3 см. А самото раждане на бебето изобщо не боли, чувството е сходно с запек 😂 Ака ти се и напъваш...и после само усещаш облекчение. Това го пиша за мамите които се страхуват, не се бойте! Всяка болчица си заслужава! За секцио не мога да дам мнение, имам познати които тежко се възтановили и не щът да чуят за второ, имам и такива които бързо са се вдигнали на крака.
Като за начало запомнете: всяко раждане е различно и неповторимо, както сме и ние хората. Няма две еднакви. Дали ще е секцио или нормално, това ще е най великия ден в живота Ви! След този ден, ще се чудите как сте живели до сега! Леко бременеене от мен, успешен финал на всички и много, много целувки 😉

# 58
  • Мнения: 1 355
Значиии, човек поспива и не може да ви изчете 😀 Благодаря за новата темичка 🤗 Аз лично съм 35+3 и вече нямам търпение да дойде финалът, тъй като за трети път съм в болница, този път заради неизрядни кръвни изследвания. Не спира да ми се плаче. Честно казано страшно се измъчих през тази бременност, най-вече чисто емоционално...

# 59
  • Мнения: 7 898
Аз като родила 3 пъти до сега (второто беше раждане в края на 6 месец) и знам какво ме очаква, мога да изкажа моето мнение по въпроса 🙂

Няма нищо по хубаво от естественото раждане, всичко приключва толкова бързо, че буквално щом родиш бебето, вече не помниш колко те е боляло ☺ ставаш, ходиш, гушкаш си бебчето.
Дори да има шевове, изобщо не е болка за умиране, по скоро е дискомфорт.
А колкото до болките...до 6 см. ще се чудите е това ли е ? Толкова ли боли? 😆 От 7 до 10 см. боли, но ако някой познава родилка, която е умряла или колабирала от болката да я посочи 🤪 аз лично сравнявам болката с тази от бъбречна криза, който е имал да знае, че точно толкова ще болят последните 3 см. А самото раждане на бебето изобщо не боли, чувството е сходно с запек 😂 Ака ти се и напъваш...и после само усещаш облекчение. Това го пиша за мамите които се страхуват, не се бойте! Всяка болчица си заслужава! За секцио не мога да дам мнение, имам познати които тежко се възтановили и не щът да чуят за второ, имам и такива които бързо са се вдигнали на крака.
Като за начало запомнете: всяко раждане е различно и неповторимо, както сме и ние хората. Няма две еднакви. Дали ще е секцио или нормално, това ще е най великия ден в живота Ви! След този ден, ще се чудите как сте живели до сега! Леко бременеене от мен, успешен финал на всички и много, много целувки 😉
Това че при вас е протекло така раждането не значи, че при всяка жена ще бъде така. Има родилки починали от какво ли не, така че хайде да не обобщаваме. Всички сме различни и с различни физиологии и за някои жени си е буквално невъзможно да родят нормално. Моя приятелка роди в 4 сутринта и в 8 си беше в къщи, родила е буквално за 20 минути, но пък ханша и е 120 см.
Всеки търпи на различна болка, така че не сравнявайте вашите усещания с тези на другите.

Общи условия

Активация на акаунт