Смешки от форума 34

  • 73 270
  • 720
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 346
"куха ягода"?!

На мен ми трябват две ракии, за да възприема това тълкование, което подменя и разбърква повечето думи, които познавам в областта на чушката . За момента ще продължа да казвам "чушки", за да си се разбирам сама. Laughing
А на чушкопека как му казват в БАН?

# 16
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 147
добре де, наистина ли казвате на бобовите шушулки "чушка"?

когато готвите зелен боб, какво казвате - "за обяд имаме яхния от чушки"?

# 17
  • Мнения: 8 137
"куха ягода"?!

На мен ми трябват две ракии, за да възприема това тълкование, което подменя и разбърква повечето думи, които познавам в областта на чушката . За момента ще продължа да казвам "чушки", за да си се разбирам сама. Laughing
А на чушкопека как му казват в БАН?
пиперопек Sunglasses

# 18
  • Мнения: 9 397
Това в учебника за 6 клас - ботаника пише ли го? Защото, ако не, обяснението не струва. Ако да, явно съм го проспала, а се явявах на изпит преди 25 г. на този материал.

# 19
  • Мнения: 6 346
Пише го в уикипедия. Обаче пак в уикипедия, на страницата за лютите чушки, навсякъде пише за чушки. За ягоди - кухи и люти, не се споменава. Smile

# 20
  • Мнения: X
Цитат
Най-лошото е когато някой модератор следи тема като редовно четящ потребител. Трие се постоянно, а вече и по-зле - редактират ти мнението, като заменят само отделни думи. Тези дни в Компроматите дърт пръч беше заменено с богаташ или нещо такова.
Joy

# 21
  • Мнения: 9 397
Тюх, тези модератори! Аз си мислех, че те само по задължение четат всички теми, а то го правели за удоволствие и затова триели мнения. Не ги е срам!😉
Уикипедия за мен не е стандарт, защото голяма част от научната информацията на български е превеждана от английски от аматьори с грешни термини.

# 22
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 147
нещо весело да се случи днес. Simple Smile

Цитат
На тези думи вече си подписа безмесната храна за седмица.
И му рекнах,че на родопски кукер е замязал в главата, ама с доброто си сърце все вътрешната му красота търся.
с най-добри чувства към съфорумката. Simple Smile

и още една прекрасница се изяви. Simple Smile

Цитат
най-много ми помага мокрене с оцет и ракия - ако лепна кръгче краставица на челото си и бодна стръкче копър зад ухото си, ще бъда блян за всеки пияница.

добре е да ви има, ама защо чакахте цял ден да ми оправите настроението?

Последна редакция: нд, 09 авг 2020, 18:37 от st. Dobri

# 23
  • софия
  • Мнения: 2 543
Фолклорно по темата:

Цонке ле чушка червена, три пъти в манджа туряна
три пъти в манджа туряна, два пъти на буклук фърляна
Чушката люта пак люта и ти си Цонке ле кат нея
 
Горе лирическият герой е месестата част , а тук процеса на засаждане на самото растение:

Дилмано*, Дилберо*,
Дилмано, Дилберо,
кажи ми как се сади пиперо
кажи ми как се сади пиперо (х2)

Помуни го, побуцни го,
Помуни го, побуцни го –
те така се сади, сади пиперо,
те така се сади, сади пиперо (х2)

Да цъфти, да върже,
Да цъфти, да върже,
да береш, береш, береш как сакаш,
да береш, береш, береш как сакаш (х2)

JoyJoyJoy

# 24
  • Мнения: 25 724
То, че пиперът се сади, сади се. В задачата се пита какво се бере – пипер, пиперки или чушки. Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 23 109
Изумявам се, че се стигна до дискусия заради някакъв варненски, или какъвто е там, диалект. Чушката е чушка. Пипер е някаква тамошна измишльотина. Все едно да спорим любеница или диня.

# 26
  • София
  • Мнения: 16 208
Карпуз Simple Smile

# 27
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 147
Simple Smile забавляваме се. Simple Smile лошо няма.
пък и трябва да сме образУвани - представи си, идем на пазар във града Х и там ни пробутват млян пипер, вместо чушки.

# 28
  • София
  • Мнения: 23 109
Добри, аз също съм по забавленията, но също така съм и за използването на думи от книжовния ни език. Вкъщи мога да си ям любеница, но навън е само диня. Никой не е длъжен да знае и да се съобразява със северозападния диалект, който всъщност е много як, но го употребявам спрямо компанията.

# 29
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 147
права си, всеки диалект е "яка раута", но е като подправките - трябва да се използва с мярка, че като се прекали...

и да избягам малко от чушковата тема  Simple Smile
https://www.edna.bg/kolonkata-na/za-krasotata-na-bylgarskiia-ezi … uzhdicite-4662303

Общи условия

Активация на акаунт