Август месец най-любим,чакам с нетърпение деня незабравим! Тема 12

  • 25 650
  • 665
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 35 188
Аз май ще приключвам  с кърменето. Много ми е намаляла кърмата. Той само се нерви, дърпа ме, удря ме..  Ама пак много успях , де. Големият ми син май пак толкова успях да го храня смесено.
Връщам го обратно на ХИП Комбиотик. От млякото на ДМ е много запечен. Но отбелязвам, че откакто давам Про Комбо бейби е по-редовен в изхождането. Био Гая имат много здраве от мен!

# 46
  • Мнения: 733
Аз давам Био Гайа и АМ Хип комбиотик, но малката си ака по 6-7 пъти. На смесено хранене сме. И бих казала, че с коликите е сравнително добре, от време на време я мъчат.

# 47
  • Мнения: 35 188
Надявам се коликите да са си отишли ама запека го мъчи. Съседите викат : храни го това дете, много плаче. Викам : той яде ама не се изхожда и от там е зора

# 48
  • София
  • Мнения: 595
Честити бебенца на новите мами! Balloon Извинявайте, че не ви споменавам поименно, но бързам да напиша преди да се събуди малкото крещяло Satisfied
Тази сутрин падна и нашият пъп. Не изглежда никак добре и затова го снимах и го пратих на педиатърката. Каза да не се притеснявам, че изглежда страшно, но не е. Каза да купим спрей Неомицин и да го пръскаме 2 пъти дневно. От спирта много плаче. Вече три пъти от напъните при плакане започва да пишка на отворен памперс и няма да ви казвам какво става. Цялата стая! Satisfied Вече задобряваме с баща му и реакциите ни са по-бързи, но първия път се учудих откъде изкара толкова течност това бебе.
Бях се притеснила, че беше свалил голямо тегло първите два дни с нас вкъщи, но снощи го премерих и вече е наддал. Това много ме успокои.
Много съм неориентирана с това хранене. Не можем да спазваме никакви часове. Притеснявам се, че не се справяме никак. Одеве се цедих за пръв път и не можах да покрия даже дънцето на шишето. От кърмаческата тема ми казаха да го слагам на 1,5-2 часа максимум, за да се стимулира кърмата. Всичко друго очаквах, но не и че грам кърма няма да имам. Pensive Ще се мъча, дано тръгне.

Пустата епизиотомия и тя още ме мъчи. Преди малко се осмелих и помолих МП да погледне, защото имах чувството, че се е подуло, но той каза, че не изглежда възпалено. В очакване съм да мине, че трътката ми е като след война. Satisfied

# 49
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Jamily, доколкото знам има разлика между това да се цедиш и бебето да суче. Имаш си мляко и ще имаш повече ако го слагаш да яде често. Моите гърди текат пък иначе като ги погледнеш, няма да кажеш, че имат толкова мляко. Но малкият го слагам ако пожелае и на 30 минути, и на 1 час, и на 2 часа и изглежда стимулирам достатъчно. Сигурна съм, че се справяте. Simple Smile

Благодаря ви за съветите за акането!! Вчера пак имаше мнооого мъничко на памперса, НО днес.... Не само себе си наака до ушите, ами и нас докато сменяхме памперса и го миехме. Всичко стана в ако 😂😂😂

И нашето пъпче падна днес, на 7мия ден. Simple Smile

Ричард също помогна за темичката от ръцете на мама. Hug Но може би ще предам щафетата за следващия раздел, надявам се да има желаещ да се занимава. Ако не - можем просто да не оформяме кой знае колко, но да си имаме място за споделяне какво се случва. Самата тема се прави за 2 минути, да я украсиш вече си е занимавка. 😄

Последна редакция: чт, 20 авг 2020, 21:57 от Marayah

# 50
  • Мнения: 1 355
На какво мнение сте за даването на вода на бебчетата? Прочетох, че някоя я бяха посъветвали нощем вместо мляко да дава само вода, не са ли малки за това приучване, а и си е търсене с гладно бебе 🤔 Нашата педиатърка също спомена нещо подобно, изрази се така: "Ако много вземе да плаче, чак тогава слагай на гърда, преди това пробвай да даваш само преварена вода или чай от копър"... Ама как чак като вземе много да плаче, нали и аз все някога трябва да спя... Да се пробвам да я залъгвам означава само да я люлея неограничено време докато ръцете ми омалеят и така бих лишила и двете ни от сън, не стига, че понякога трудно я приспивам нощем 😬 Иначе задължително давам по малко водичка след хранене, за да си промие устичката, че имаме гъбички 😐

# 51
  • Мнения: 1 894
Аз мисля да давам водичка,но не за да залъгвам глада. Ако му се пие ОК,ако не няма да го насилствам.

# 52
  • Мнения: 819
Аз пробвах веднъж да дам водичка след кърмене, но я плюе. Не мисля да замествам хранене с вода (за сега). Ние все още сме в скок в растежа и днес съм я кърмила през 30 минути. Спинкала едва няколко часа. Дано имаме спокойна нощ. Вие колко често храните бебоците?

# 53
  • София
  • Мнения: 595
Jamily, доколкото знам има разлика между това да се цедиш и бебето да суче. Имаш си мляко и ще имаш повече ако го слагаш да яде често. Моите гърди текат пък иначе като ги погледнеш, няма да кажеш, че имат толкова мляко. Но малкият го слагам ако пожелае и на 30 минути, и на 1 час, и на 2 часа и изглежда стимулирам достатъчно. Сигурна съм, че се справяте. Simple Smile
Да и аз така знам, че бебето стимулира по съвсем различен начин. Дано наистина тръгне. Много ще ми е мъчно ако не стане след като толкова се бях нахъсала.

За водата и аз се чудя. Знам, че ако се кърми бебето не е нужно да му се дава вода, но при положение, че моето сега яде предимно АМ не трябва ли да му давам... Thinking

# 54
  • Мнения: 35 188
Моя пие много вода. И големия ми беше така. Много! Сега пие също много вода. Моето е на смесено хранене , така че си му трябва вода. Голямото успявах да го лъжа с вода и бързо създадох режим, но тогава с баща му деляхме грижите и нощите . Сега съм сам войн и не мога да си позволя да не спя , за да го успокоявам. Храня като писне. Моля се да създам някак режим...

# 55
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Лекари препоръчват да залъгваш бебе с вода Flushed това с каква цел се прави?
Мен ме посъветваха в болницата да си го кърмя, когато поиска и да не му давам друго. Бебчо яде през различни интервали, но спи много спокойно след като е хапнал, което ми показва, че му е достатъчно.

# 56
  • Мнения: 2 004
Марая, за пореден път благодаря за прекрасната темичка! Hug Heart
Кога мина това време, та това да е последната тема с бременни трепети...
Моят син не може да се отдели от мен. Все ме търси и когато не е до мен, започва да реве.
Опитах се да ги оставя да си играят с баща му, но той веднага наду гайдата за мен.
И в леглото си е неспокоен, въпреки че е некст то ми. Иска до мен на спалнята да ме усеща.
Кърмя го и аз, но вечер ми се струва, че храната не му стига. Буди се (ако изобщо заспи) на половин час.
Вчера му дадох АМ, защото исках да поспя поне 2 часа непробудно.
Всички съветват са се кърми на поискване, да се слага често детето на гърда. То хубаво, ама кога да се спи?!
Ако продължава това бодърстване още дълго време, май няма да издържа и ще мина на смесено хранене.
Просто нямам сили да е нон стоп на гърдата ми.

# 57
  • Мнения: 1 355
Марая, лекарите препоръчват нощното хранене да се замества със залъгване с вода, за да се премахне нощното хранене. Но за мен бебчетата са още малки, за да премахваме нощното хранене 🤔

# 58
  • София
  • Мнения: 799
Jamily, не спирай да го слагаш на гърда, за да не се откаже да суче. В началото моята нямаше проблем да е на гърда и на шише. В един момент нашата се усети, че от шишето е по-лесно и тече, а гърдата си е усилие и спря да съче. В момента само като я сложа на гърда плюе и започва неистов рев. Бях принудена да стимулирам само с помпа, обаче явно не става достатъчно добре и днес забелязах, че почти нямам кърма, едвам събирам 20 мл., за което ми е много мъчно Disappointed Relieved По това направление се провалих за съжаление.

Аз давам чай от анасон смесен с чиста вода, когато е гладна преди АМ. Достатъчно за мен е няколко глътки да изпие, успокоява й коремчето и същевременно приема допълнително течности.

Аз съм решила да премахна нощното хранене едва като направи около 4 кг. Още има поне кг., докато стигне до там миличката ми Grin

# 59
  • Мнения: 245
А на мен в болницата ми обясняват че стомахчетата трябвало да почиват през нощта, затуй не се давало мляко Thinking

Общи условия

Активация на акаунт