Препоръчайте ми книга като ... - тема 3

  • 62 691
  • 458
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 271
Здравейте! Моля да препоръчате някои леки, развлекателни, хумористични книги. Искам да взема за 70-годишна жена след прекаран инсулт, която като цяло няма настроение и мотивация. Мислех си за "Неграмотното момиче, което можеше да смята" и "Стогодишния старец, който скочи от прозореца...." на Юнас Юнасон, ако ги намеря в хартиен вариант.  Приемам идеи

# 406
  • Майничка
  • Мнения: 12 677
Удхаус.

# 407
  • Мнения: 1 136
Здравейте : ) бихте ли ми препоръчали книга подобна на “Където пеят раците” ? Благодаря!

За мен "Където пеят раците" е неповторима и впечатлението, което оставя, трудно може да бъде повторено с друга книга.
Ако не си чела, прочети "Майка нощ" на Кърт Вонегът и "Вино от глухарчета" на Рей Бредбъри - комбинацията от двете ще се доближи може би до "Където пеят раците" 😊😊

# 408
  • Мнения: 3 063
Здравейте : ) бихте ли ми препоръчали книга подобна на “Където пеят раците” ? Благодаря!

За мен "Където пеят раците" е неповторима и впечатлението, което оставя, трудно може да бъде повторено с друга книга.
Ако не си чела, прочети "Майка нощ" на Кърт Вонегът и "Вино от глухарчета" на Рей Бредбъри - комбинацията от двете ще се доближи може би до "Където пеят раците" 😊😊
На мен филмът ми хареса доста.

# 409
  • София
  • Мнения: 10 624
Здравейте! Моля да препоръчате някои леки, развлекателни, хумористични книги. Искам да взема за 70-годишна жена след прекаран инсулт, която като цяло няма настроение и мотивация. Мислех си за "Неграмотното момиче, което можеше да смята" и "Стогодишния старец, който скочи от прозореца...." на Юнас Юнасон, ако ги намеря в хартиен вариант.  Приемам идеи
Книгите на Фредерик Бакман - Тревожни хора, Баба праща поздрави и се извинява, Брит-Мари беше тук, Човек на име Уве - тези съм чела и честно казано, мина повече от година, а още ме държат емоциите. Едни такива, наглед простички житейски събития, а толкова много има зад тях.

# 410
  • Мнения: 8 985
Здравейте!
Търся книга, в която главният герой да е куче или котка. Не става дума за детска книжка.
Моля за предложения!

# 411
  • София
  • Мнения: 9 767
Утро, на мен ми беше приятна за четене "Пътеписът на един котарак" от Хиро Арикава. Не бих казала, че е литературен шедьовър, макар на корицата да пише "световен бестселър", но все пак ме увлече.

Присъединявам се към търсенето ти, в случай че някой сподели още заглавия.

# 412
  • Мнения: 10 490
Първото, което се сетих за книга с герой котка е “Автентичната котка” на Пратчет.
“Котаракът, който спасяваше книги“ на Сосуке Нацукава е по-скоро юношеска, но може да се чете от по-възрастни читатели, стига да имат и интерес към нея, като цяло ми допадна.
Книга с герой котка, която не съм чела, но ми се струва, че може да е забавна е “ Котаракът Румен” на Наталия Атанасова.
А за герой куче - веднага се сетих за една част(разказ, глава) от “Градът” на Саймък- “Дезертьорство”.

Последна редакция: вт, 06 фев 2024, 12:46 от fenyx

# 413
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 740
Чарли Йонас- Кафенето на любовта или когато бяла котка ти мине път

# 414
  • Мнения: 1 645
"Котката на Мала", "Дните на Савелий", с уточнение че котката не е главен герой, но важен персонаж за главните герои. В "Човек на име Уве" котката също е важна за стопанина си.

# 415
  • Мнения: 9 172
"Котката на Мала" е много хубава история по действителен случай. Но аз бях с усещането, че тази котка беше като призрак или сякаш само във въображението на героинята. Но беше интересно.

# 416
  • Майничка
  • Мнения: 12 677
Здравейте!
Търся книга, в която главният герой да е куче или котка. Не става дума за детска книжка.
Моля за предложения!
"Белият зъб", "Джери островитянинът", "Майкъл, братът на Джери" от Джек Лондон, "Изумителният Морис" на Пратчет.
Други от семейство котки стават ли? Ако да - книгите на Джой Адамсън за гепардите.

# 417
  • Мнения: 6 187
Джон Гроган - "Марли и аз"
Джеймс Боуен - "Уличният котарак Боб"

# 418
  • Мнения: 1 302
"Кучешки живот" на У. Брус Камерън.

# 419
  • Майничка
  • Мнения: 12 677
Сетих се и за "Тимбукту", забравих автора.

Общи условия

Активация на акаунт