Септември наближава вече, чакаме те, мъничко човече! Тема 7 (2020)

  • 33 338
  • 561
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 467
Благодаря ви Kissing Heart
Родих в Пълмед, много съм доволна от екипа, персонала....всички. Внимателни, усмихнати, любезни.
Вече хапна коластра, ака...и спи, и от него съм доволна Stuck Out Tongue

# 61
  • Мнения: 96
Pepina83, честито бебче. Живо и здраво да бъде Simple Smile На теб бързо възстановяване.
Аз също имам болки ниско долу. Понякога даже някакви остри все едно в яйчниците. И кръста ме стяга, все едно преди цикъл. Минала седмица бяха доста силни и бяха почти през целия ден -постоянно. И като на следващия ден бях на преглед казах на АГ. От ехографа видя, че бебето вече е ниско, но не съвсем. Провери и за разкритие- нямах. И от тогава до сега почти нямам никакви болки. Явно понякога така става.

По същия начин чувствам и аз като менструални болки, с разликата че миналата седмица не бяха цял ден, но днес когато стана на крака и постоя 15-20 мин започва да ме боли... така ми мина днешния ден до 16 часа. След това отшумяха. И на мен на прегледа не беше установено разкритие.

Честито на pepina83! Бъдете много здрави и нека както е било леко раждането така леко да минава всяко предизвикателство!

# 62
  • Мнения: 142
pepina83, честито! Радвам се, че всичко е минало така леко, сега се наслаждавай не всички прекрасни моменти, които предстоят! Yum

За лака значи ще процедирам с някакъв много лек гел лак или просто прозрачен. Ако ми кажат нещо, тогава ще го махам.

Аз също имам силни болки и яки опъвания при ританията. Минава като ток ниско долу и към крака и се парализирам за малко, докато размине. Всеки път мисля, че болката е силна и като мине време, виждам, че можело и още. Grinning

# 63
  • Мнения: 1 716
Този лак явно е голяма драма 😃

# 64
  • Мнения: 231
Честито бебче, Pepina83! Да расте здрав и с така бързина да минава през всички трудности в живота, весело и слънчево детство!
Аз тряба да родя до края на седмицата и си пожелавам такова леко раждане като твоето!
Днес се видях с доктора и ми даде зелена светлина за раждането от сряда нататък. Каза ми да си направя сок от праскови с малко рициново малко за да задействаме контракции, някой от вас пил ли е рициново масло и имало ли е ефект? Аз съм с доста чувствителен стомах и вярвам че ще подейства. Дано четвъртък, петък най късно да си гушкам бебчето ♥️🙏♥️

# 65
  • Мнения: 1 130
Как се справяте с променливите настроения ?
С първата бременност не съм имала проблеми, но сега ... Мога да се разплача веднага, дори не мога да ям, присяда ми, не мога да се радвам на последните си дни бременност.
Вече се притеснявам дали ще се зарадвам и на детето.
Не знам как да се разсейвам от лоши мисли и притеснения.

# 66
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Този лак явно е голяма драма 😃
  Joy нали? А аз даже не нося лак по принцип, само педикюр, но ми беше интересно как процедират тук и затова попитах, а щом казаха, че може, реших да се поглезя Simple Smile


Аз тряба да родя до края на седмицата и си пожелавам такова леко раждане като твоето!
Днес се видях с доктора и ми даде зелена светлина за раждането от сряда нататък. Каза ми да си направя сок от праскови с малко рициново малко за да задействаме контракции, някой от вас пил ли е рициново масло и имало ли е ефект? Аз съм с доста чувствителен стомах и вярвам че ще подейства. Дано четвъртък, петък най късно да си гушкам бебчето ♥️🙏♥️

BettyBe аз пих рициново масло  при първото ми раждане. Леля ми по онова време беше акушерка и ме посъвсетва като усетя леки контракции да го взема - мосля 1 или 2 супени лъжици беше, не си спомням. Каза, че спомага за получаване на по-бързо разкритие, а и е разхлабително. Имай предвид да си в близост до тоалетна като го вземеш.
И аз трябва да родя скоро, ще го предизвикат, и понеже аз искам ако мога да го накарам да тръгне само, ям всеки ден фурми, пия чай от малини, ям ананас. Всички тези неша казват, че подпомагат омекотяването на шийката. Също си взех рициново масло и ще го приема 1-2 дни преди денят. Също и днес ходих на акопонктура за бременни,   с която предизвикват раждането да тръгне само. Две мои приятелки са ходили и до два дни след процедурата, раждането е започнало. Записала съм си за още един час след няколко дни, защото не очакваме да помогне толкова бързо при мен. Много ранна седмица съм и тялото ми не е готово все още, но така или иначе, лекарите няма да ме оставят и до няколко дни ще ме индуцирата, заради високото кръвно, така че нищо не губя да опитам всичко за което се сетя, за да подпомогна процеса. И скачам на йога топка в нас по няколко пъти на ден. Дано при теб бебето си тръгне само!



ioni_666 дано нещата се нормализират при теб и баща ти е по-добре скоро. Нормално е да си по-емоционална в момента и разбира се, че ще се радваш на бебока, той ще ти даде светлинка и радост в този момент!

# 67
  • Мнения: 1 716
Йони, аз съм изпаднала в някакво много странно емоционално състояние също. Баща ми почина миналата година, роден е на 15.9, получи инсулт на рождения ден на каката, на тържеството - 16.10. Не съм драматизирала, но общо взето не е окей едновременно да мислиш гробища и рождени дни. Като лежах за задържане ми звъняха за надгробната му плоча. Малко съм се смахнала усещам. Гони ме параноя, че нещо ще се случи с близките ми, страх ме е като излизат без менда не им стане нещо, до рев се стига. Нощно време сънувам кошмари, че ме напускат - абсолютно необосновани ирационални страхове. Бременността играе роля със сигурност, надявам се като родя да се стабилизирам, но винаги има начин - ако трябва ще започна терапия. В случая важното е, човек да си дава сметка, че нещо не му е добре и да потърси адекватна помощ при нужда.

# 68
  • Мнения: 1 130
Йони, аз съм изпаднала в някакво много странно емоционално състояние също. Баща ми почина миналата година, роден е на 15.9, получи инсулт на рождения ден на каката, на тържеството - 16.10. Не съм драматизирала, но общо взето не е окей едновременно да мислиш гробища и рождени дни. Като лежах за задържане ми звъняха за надгробната му плоча. Малко съм се смахнала усещам. Гони ме параноя, че нещо ще се случи с близките ми, страх ме е като излизат без менда не им стане нещо, до рев се стига. Нощно време сънувам кошмари, че ме напускат - абсолютно необосновани ирационални страхове. Бременността играе роля със сигурност, надявам се като родя да се стабилизирам, но винаги има начин - ако трябва ще започна терапия. В случая важното е, човек да си дава сметка, че нещо не му е добре и да потърси адекватна помощ при нужда.
Съжалявам за загубата ти! Разбирам как се чувстваш. Баба почина 20дена след раждането на каката, явно сега това също указва влияние с наближаващото раждане.Замислям се да потърся помощ ако нещата се влошат. По принцип си поспивах на обяд, но сега от мисли не мога и си търся нещо за разсейване.
А иначе ММ не вярва , че другата седмица ми е термина 😄 горкият, на него не му тежи и не брои дните.

# 69
  • Мнения: 231
Irka, благодаря ти за отговора. Единственото се притеснявам, ако ме хване силна диария дали ще ми останат сили за ражденето, последната седмица бях и болна и още съм с хрема. Утре следобяд трябва да го пия, четвъртък съм на преглед да видим какво ще правим.

Успех и на теб! Дано нещата минат леко и бързо Simple Smile Нали третите излизали много бързо, пожелавам ти да е така.

# 70
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
BettyBe благодаря! То моето трето е 15 години след второто и май, май усещането ще е като за първо раждане. Тялото ми е забравило за толкова години какво го чака. Каквото-такова, все ще излезне Simple Smile
Не си спомням да съм получила силно разстройство след приема на рициновото масло, но всеки организъм е различен, прецени според себе си как да процедираш. Успех и на теб и леко да мине!

# 71
  • Мнения: 28
Привет мами
Чета ви редовно но чак сега се осмелих да пиша:blush:
Аз смятам да раждам естествено та възниква въпроса с обезкосмяването преди раждане- до сега само с кола маска на козметик но сега се чудя как да стане. Мамите минали по този път как разрешиха този проблем?

# 72
  • Мнения: 2 131
pepina83, честито бебче! Blue Heart Да расте жив и здрав и вие покрай него, за да си го гледате и обичате! Ти при кого роди в Пълмед?

BettyBe, сега ще стискаме палци на теб да бъде леко и лесно раждането и ще чакаме да ни се похвалиш Sparkling Heart

ioni_666, на мен лично ми  етрудно понякога да се справям с емоциите си. Не знам изобщо как ме понасят хората около мен.. Пожелавам ти тревогите ти да са до тук! 

И аз като вас имам менструални болки понякога, имам и спазми като тръгна да се разхождам малко примерно, коремът ми се стяга при разходки, а като лежа и се обръщам ме боли горе в свивката  на десния крак

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 467
Жасмин, благодаря Flowers Hibiscus
Моя приятелка се следи и роди при д-р Радински и ми го препоръча. Направихме два прегледа в края на бременността и останах очарована от отношение, професионализъм и голямата усмивка. Много ми помогна да родя без шевове и усложнения, целия екип работеше заедно. Накрая взе телефона, наснима малкия още току-що изваден и последната снимка тримата засмени....като във филм Hug

# 74
  • Мнения: 2 131
Браво! Дано всяка да има такова леко раждане като твоето!

А за бебчето в болницата трябва ли да носим дрешки, с които да го обличат, докато ни изпишат, или си слагат дрешки от болницата?

Общи условия

Активация на акаунт