Болки в главата

  • 892
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте, от доста години страдам от ужасни болки в главата. Не са постоянни, някой път са 2,3 в месеца, а друг път на няколко месеца веднъж. Не знам от какво зависи. Болката започва още със ставането от сън, главно отпред е концентрирана, в слепоочията и отзад от врата към главата. Мислех, че е синузит, защото съм постоянно със запушен нос, правих рентгенова снимка на синуси, но не излезе нищо на нея. От обезболяващите само от тези за болки в синусите ми помагат (ибупром), но напоследък и те не действат, явно вече съм привикнала. Има ли някой със сходен проблем, който може да даде съвет. Sad

# 1
  • Мнения: 246
За съжаление без преглед от лекар няма как да стане. Има едно по едно да се изключат много причини за главоболието - от високо/ниско кръвно до мигрена (най-честа причина за главоболие при жените). Имате ли други оплаквания- чувствителност кум звук, светлина,миризми, близо ли е до месечния цикъл, приемате ли някакви лекарства?

# 2
  • Мнения: 5 339
При синузит има една особеност на болката, при навеждане надолу се усеща тежест, главата започва да боли повече. Ако на снимка не са открили нищо най-вероятно не е това. Както и в предния пост са ви писали, кръвното нормално ли е? Храненето ви? При гладуване и отслабване също боли глава? За запушеният нос какво правите? Когато има възпалителен процес често боли глава.  Не мога да си представя да съм със запушен нос и да не го лекувам.

Общи условия

Активация на акаунт