Студенти в Австрия - тема 1

  • 36 428
  • 509
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 121
Чудесно описание на етапите на кандидатстване. Много Ви благодаря за споделения опит.
На добър час на Вашето дете! Успех и късмет!

# 61
  • Мнения: 3 834
Трудно ми е да напиша името ….
Но мерси за сбитото описание.
Получихме мейс със срок от 14 дена да потвърдим окончателно.
Чакаме да видим дали Лаудер няма да кажат нещо още.
Кандидатствали сме и за 3 общежития.
За акта за Раждане и аз зная.
Дипломите имаме

Успех на всички!

# 62
  • Мнения: 2
Трудно ми е да напиша името ….
Но мерси за сбитото описание.
Получихме мейс със срок от 14 дена да потвърдим окончателно.
Чакаме да видим дали Лаудер няма да кажат нещо още.
Кандидатствали сме и за 3 общежития.
За акта за Раждане и аз зная.
Дипломите имаме

Успех на всички!
Името е резултат от влизането през ФБ профила. Пропуснал съм медицинска застраховка за чужбина, но тя е по желание и дано не се случва да я ползваме.... Успех и на Вас.

# 63
  • Мнения: 3 834
При положение че има ЕЗК дали има смисъл от застраховка?
Там няма ли, след като се регистрира като временно пребиваващ (предполагам се прави) да се запише и за ЛЛ?

# 64
  • Мнения: 13 873
моята е магистратура след бакалавър - пак беше във Виена. Няма нещо което ЕЗК да не е покрила. дори много повече неща от в Бг. Примерно  изследвания за алегрии и десенсибилизация. Плаща само 10 евро за рецепта. Тук в бг се плаща всичко.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 162
За Виена специално, поне за дъщеря ми се оказа изключително трудно да си намери ЛЛ, който да е съгласен да я поеме. Освен това ни казаха, че дори и да си намериш такъв се чака с дни. Затова решихме да направим само европейска здравна карта, която ни е предостатъчна за медицински състояния, при които трябва да се реагира веднага. При по-общи оплаквания, които търпят отлагане, тя си идваше в БГ.

# 66
  • Мнения: 3 834
Мерси за отговорите.
Моят ще има и допълнително здравно осигуряване от моята фирма.
Имаме близки, които живеят във Виена, та ще решаваме като му дойде времето.

# 67
  • столицата
  • Мнения: 3 811
Аз направих допълнителна здравна застраховка. Разболя се предпоследния ден от срока й, но не се наложи да ползва помощ. Друго дете, обаче, ползва по здравната застраховка и беше доволно. Лекарят го бе посетил в общежитието, регледал, дал рецепта. За догодина не съм решила още как да процедирам. ЕЗОК-ът ще подновим със сигурност. Нали знаете, че вече не са с ДСК, а през ПИБ?

# 68
  • София
  • Мнения: 2 162
Нали знаете, че вече не са с ДСК, а през ПИБ?

Не знаех. Благодаря.

# 69
  • Мнения: 3 834
Да в ПИБ.
Аз извадих още през Март май беше

# 70
  • Мнения: 2
Сега е мой ред да питам. Как най-лесно да се придвижим от аерогарата във Виена до Кремс? Чета из нета за прехвърляния от влак на метро и обратно, на кои спирки да стане, има и нова информация за ремонти и движение по част от маршрута с автобус..... С това горе долу ще се справим, младежа знае английски и немски - ще превежда. Никъде не намирам инфо може ли да се вземе директен билет и да се ползва с всичко по маршрута. Чета за различни категории влакове Cat Rex и т.н. Само онлайн ли може да се вземат билети, или и на гише в брой? Билета свързан ли е с конкретен влак с определен час на тръгване?  И всички подобни въпроси - отговорите ще ми бъдат полезни. Благодаря предварително!

# 71
  • Мнения: 3 834
Предполагам има по-знаещи. Аз веднъж съм била до Кремс. Виена - Кремс има различни варианти с влак. Най-добре е с експресния, мисля, който спира само на едно място между Виена и Кремс. Мисля, че билет си взехме за този определен влак. Има автомати и гишета мисля.
От летището до Виена съм ползвала CAT , за тях билет се взема също от автомат на летището или където е. Вероятно има и всичко електронно - не съм запозната.
Ба летището всичко е обозначено. Автоматите са долу преди да се спуснете към влакчето. Различни са на цвят от останалите.

Ние сега чакаме интервю с Лаудер във Вторник и дано имаме крайно решение др седмица.

# 72
  • Мнения: 21
Здравейте!
Ще бъда благодарна, ако някой може да даде отзиви за Уни Инсбрук-специалност архитектура.

# 73
  • Мнения: 3 834
Окончателно, имаме положителен отговор от Лаудер и синко избра там.
Сега е ред на настаняването.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 1 418
Окончателно, имаме положителен отговор от Лаудер и синко избра там.
Сега е ред на настаняването.
Честито Мариета!
За настаняването
Скрит текст:
Сигурно вече сте набелязали, но ще пиша и ние къде подавахме
https://www.stuwo.at/en/dormitories/vienna/ https://www.home4students.at/wohnheime-ubersicht/wohnheime-wien/ https://www.the-fizz.com/studentenwohnheim/wien-brigittenau/ https://auge-gottes.at/en/ и сайт за обяви, включително и на общежитията

Общи условия

Активация на акаунт