Августовски бебета 2020 !

  • 17 461
  • 722
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Момичета, дайте мнение за болница, доктор в Пловдив.
Миналия ден къпахме малкия с таткото и гледам пъпчето на Борис все повече не ми харесва как изглежда...
Един такъв надут, син...и викам на таткото да идем до спешния кабинет да го погледнат.
Речено сторено. Пратиха ни при хирург, той ни съобщи,че бебчо има пъпна херния, но на тази възраст няма какво да се направи освен да се прибира наръка...ако не дай си Боже не се прибере да го нося за спешна операция 😱

Искам да го види друг лекар в друг град!
Насочила съм се единствено към града- Пловдив!

Още не мога да повярвам,че се случва на нас😰
Ще полудея! Не мога да си представя как ще го дам да му режат корема 😭😭😭😭

# 46
  • Мнения: 2 379
Mamanasi29, възможно е да е има. При толкова малки деца може да се овладее положението и да не се стига до операция след години ( стига да не е много голяма). Навремето са слагали стотинка с лепенка на пъпа, за да не излиза. ( Предварително се прибира херниврс и с пръсти се доближават гънките на пъпа преди да се сложи лепенката).Сега мисля има специални лепенки за пъп. Дано някои специалисти ти даде добър съвет и да има нещо съвремнно и модерно, което да е от полза. Коремната стена е много слаба още, с прохождането мускулите заякват и може да се спре да излиза.....
Чувала съм добри отзиви за проф. Пенка Стефанова, тя е шефка на детската хирургия в университетска болница, също и за доц. Мишелов( пак там)....но не мога да кажа но от личен опит.
Внимавай и наблюдавай пъпчето като кашля, киха или се напъва.....тогава е по- вероятно да излиза и е хубаво ако можеш да сложиш длан върху него ,за да не излиза навън много.

# 47
  • Мнения: 2 004
Едната част от мероприятието мина и нашето мишле беше много послушно.
После се събрахме у свекърите с нашите и зълва ми. Напълнихме къщата с децата и бабите и дядовците бяха много щастливи.
Сега си лежа при малкия, че спи и след малко чакам и орисниците да дойдат 😊
Дано пак да си е така послушен.
Маманаси, има лепенки за пъпчето. Вземи му.
От какво се получават тия пъпни хернии?
И кога се вижда дали има или не?

# 48
  • Мнения: 1 130
И моят юнак хърка, сумти с нос. Мислех, че задържа мляко, когато всички се оказахме с хрема си помислих, че и той е с тази екстра. Капя физ. р-р, дърпам с аспиратора за нос, но нищо. Когато кихне излиза нещо, но рядко.
Утре сме на консултация, ще питам ЛЛ за мнение.
Таткото от Вторник бе на работа. Страх ме хваща. Каката с отварянето на очи иска навън в градината. А аз трябва и бебе да оправям. Наех слинг Caboo, дано бързо намерим начин да се справяме сами.
За подсякано използвам Судокрем. Посдсяка се веднъж, но от памперсите на Лидл, смених ги и се оправи.

# 49
  • Мнения: 2 004
Аз пръскам със Стеримар бебе и дърпам с аспиратор.
Той моят и киха де. Винаги по два пъти Grinning

# 50
  • Мнения: 1 130
Аз пръскам със Стеримар бебе и дърпам с аспиратор.
Той моят и киха де. Винаги по два пъти Grinning
Ползвам Стеримар за каката. Не знам дали е Стеримар бебе 🤔

# 51
  • Мнения: 2 379
Лайка, слаба коремна стена ( при някои бебета не е добре развита) и като се напъват да плачат или акат мускулите се напрягат и може да се покаже хернията. С просто око може да се види, ако "дефектът " е по- голям.

# 52
  • Мнения: X
Благодаря за отговорите 😘

И аз се чудя дали защото много плаче....
Утре ще взема направление и живот и здраве във вторник ще ходим до Пловдив.

Много страшно ми изглежда на мен😨

# 53
  • Мнения: 7 898
Пъпна хврния е и при някои бебета се получава, но не се безпокой.

# 54
  • Мнения: 1 355
Аз съм била с пъпна херния като бебе, защото съм ревяла страшно много. Личната ми ми го е прибрала на ръка, имам чудесен пъп и съм жива и здрава. Просто искам да влея малко кураж...

# 55
  • Мнения: 35 150
От какво се получават тия пъпни хернии?
И кога се вижда дали има или не?
При моето дете каза педиатърката, че е от многото плач. Каза, че има херния само като го видя. Без дори да го пипне. Аз имах съмнения, защото като го напипвах, слтомаха му беше някак странен.

# 56
  • Мнения: X
Благодаря ти Алетея😘

Знаеш, че няма как да остана спокойна, няма как да не се притеснявам.
Добре е когато има някой, който да ти каже,че всичко ще се оправи и ще остане само неприятен спомен.
Благодаря за подкрепата. Златни сте!

# 57
  • Мнения: 7 898
И моя има леко отворени коремни мускули точно над пъпа и като диша се вижда. Казаха, че след време ще се затворят и наистина забелязвам, че има подобрение.

# 58
  • Мнения: 620
G.Savova добре дошла,как мина раждането при теб, добре ли си?



Здравейте и от нас 😍. Предизвикваме и останалите мами да качат снимка с малките талисманчета на групата 💙💕💙💕

Последна редакция: пн, 14 сеп 2020, 00:44 от Paola.georgieva

# 59
  • Мнения: 1 355
Олееее, страшно много прилича на теб 🦖😃 Да ти е жив и здрав, пу-пу ❤️

Общи условия

Активация на акаунт