Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 35

  • 49 392
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 258
Пише от сайта на моята козметика.

# 691
  • Мнения: 35
А някой може ли да препоръча база за мазна кожа?
През зимата не използвам база, защото кожата ми се доближава до определението за нормална кожа, но за лятото съм си записала да пробвам тази:
https://moiatakozmetika.com/product/matirashta-i-hidratirashta-b … primer-mattifying
Ако сте я пробвали, моля споделете мнения.

# 692
  • Мнения: 583
Само да попитам. Вие нанасяте дневен крем, след това слънцезащита, база за грим и фон, дьо тен? В този ред?

# 693
  • Мнения: 3 640
Моята последователност е (след измиване с лек сутрешен гел):
- есенция
- околоочен крем
- дневен крем
- слънцезащита
- СС крем/ФДТ
Не използвам бази или поне не всеки ден. Ако имам повод, където гримът трябва да е перфектен - да, но не и всекидневно. Simple Smile

# 694
  • Мнения: 23 356
Сутрин мия с лека почистваща пяна, после пръскам флорална вода, слагам серуми разни, между тях флорална вода, крем и според зависи слагам слънцезащита и / или база, отгоре ФДТ.

# 695
  • Мнения: 583
Явно има грешка в цялата ми рутина. Мия лицето с почистващ гел и нанасям наптсво фон дьо тена.
Бихте ли сподели какъе дневен крем и слънцезащита ползвате. Загубена съм. Ходих в няколко магазина и консултантките ми препоръчаха съвсем различни продути. Ще съм много благодарна.

# 696
  • Мнения: 23 356
Явно има грешка в цялата ми рутина. Мия лицето с почистващ гел и нанасям наптсво фон дьо тена.
Бихте ли сподели какъе дневен крем и слънцезащита ползвате. Загубена съм. Ходих в няколко магазина и консултантките ми препоръчаха съвсем различни продути. Ще съм много благодарна.
Ела в темата за кремове за лице.
https://m.bg-mamma.com/?topic=1272697.msg42491654#new

# 697
  • Мнения: 15 427
Ооо, как направо фдт?! Не, не и не!
Първо почистване, после тоник/флорална вода, после серум, аз като видя, че имам нужда след овлажняването слагам и масло, после околоочен серум/крем, дневен крем за лице, слънцезащита и най накрая фдт и едно погалване с напудрена четка. Кожа нормална, лято - леко омазнена т-зона, зима - засушаване. Grinning

# 698
  • Бостън
  • Мнения: 13 682
Инвентаризацията заради вас извади на бял свят някои забравени съкровища, ужас! Ужас!!
Фен съм и (за мен) някои от тези продукти работят не зле, дори да е само за подобряване вида на ФДТ. Сега забравете какво сте видели Grinning
Скрит текст:


За мазната кожа - (аз) не съм открила нищо, НИЩО, което да може да матира мазна кожа до състояние на "нормална" за 4+ часа. Но дадени продукти забавят и намаляват омазняването (при мен!) Има значение (за мен!) И въпреки всичко попиващите листчета са ми пръв приятел през 3/4 от годината!

PS Забравих да снимам най-ползваният в момента, разбира се!

Хидратира, коригира ми зачервяванията и капилярите и има и SPF!!! Всеки път като закъснявам  ужасно и се обличам с една ръка, докато се гримирам с другата го наклепвам по лицето си, отгоре ББ или ФДТ, мин. пудра или без, спирала, руж, червило, готова!

Последна редакция: пн, 15 мар 2021, 17:02 от Agent Provocateur

# 699
  • Мнения: 23 356
Красота! Значи аз може да не съм такъв гримоман като вас, обаче много ми харесва да гледам гримовете ви. Като съкровища са ми.

# 700
  • Мнения: 190
Инвентаризацията заради вас извади на бял свят някои забравени съкровища, ужас! Ужас!!


Може ли мнение за Marc Jacobs

# 701
  • Бостън
  • Мнения: 13 682
Може ли мнение за Marc Jacobs
Може!
Under(cover) blurring coconut face primer

Лично на мен не ми е много любим, от типа як силикон (състав: DIMETHICONE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, BUTYLOCTYL SALICYLATE, GLYCERETH-6 TRICOCOATE, SILICA, ISODECYL ISONONANOATE, POLYMETHYL METHACRYLATE, VP/HEXADECENE COPOLYMER, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, TOCOPHERYL ACETATE, PARFUM/FRAGRANCE, COCONUT ALKANES, GLYCERIN, COCOS NUCIFERA (COCONUT) WATER, AQUA/WATER/EAU, LINALOOL, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, COCOS NUCIFERA (COCONUT) FRUIT JUICE, COCOS NUCIFERA (COCONUT) FRUIT EXTRACT, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE.)

Гъст, не попива добре, ако отдолу имам 2-3-4 продукта, но пък при минимум продукти и съчетан със сух ФДТ (пудра) става. Да, позаличава пори. Не, не си заслужава парите, ако няма едно поне -40%.

Пак да кажа, че това са мои лични впечатления! Аз съм го купувала на базата на много, МНОГО положителни отзиви по нета, т.е. има хора, които са много доволни от този продукт.

И един много любим, който в момента нямам, но пак ще си го купя, ако му преглътна цената:

# 702
  • Мнения: 35
Инвентаризацията заради вас извади на бял свят някои забравени съкровища, ужас! Ужас!!
Фен съм и (за мен) някои от тези продукти работят не зле, дори да е само за подобряване вида на ФДТ. Сега забравете какво сте видели Grinning
Скрит текст:


За мазната кожа - (аз) не съм открила нищо, НИЩО, което да може да матира мазна кожа до състояние на "нормална" за 4+ часа. Но дадени продукти забавят и намаляват омазняването (при мен!) Има значение (за мен!) И въпреки всичко попиващите листчета са ми пръв приятел през 3/4 от годината!

PS Забравих да снимам най-ползваният в момента, разбира се!

Хидратира, коригира ми зачервяванията и капилярите и има и SPF!!! Всеки път като закъснявам  ужасно и се обличам с една ръка, докато се гримирам с другата го наклепвам по лицето си, отгоре ББ или ФДТ, мин. пудра или без, спирала, руж, червило, готова!
Подкрепям с две ръце това за листчетата. И аз не съм открила по-добро средство, но продължавам да търся.Sweat SmileSweat SmileSweat Smile
Като фиксация на грима най-добре ми действаше този спрей:
 но не бих повторила покупката след като една гримьорка ми каза, че може просто да си напръскаш лицето с вода. Ефектът при моята кожа е почти същия.

Последна редакция: вт, 16 мар 2021, 09:01 от diditch_123

# 703
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Само да попитам. Вие нанасяте дневен крем, след това слънцезащита, база за грим и фон, дьо тен? В този ред?
Слънцезащита и фдт след нея.

# 704
  • Мнения: 583
Благодаря за съветите прехвърлих се темата за кремовете. Сигурната съм, че дамите ще ме насочат.

Така как трябва да избера серума? Според кожата, възрастта? И тази флорална вода? За какво служи? Извинявам се, ако не е към темата.. Просто искам да се погрижа за това. И съм доста объркана.
Благодара ви.. Страхотни сте

Общи условия

Активация на акаунт