Хванах майка ми да изневерява на баща ми. Трябва ми съвет!

  • 11 303
  • 299
  •   1
Отговори
# 30
  • Сф
  • Мнения: 4 776
И аз бях хванала баща ми в някакви подобни истории преди няколко години. Сестра ми и тя го беше усетила, въпреки че отдавна не живеем с нашите. Директно конфронтирах баща ми на 1-2 пъти, той отричаше. След това не съм го засичала, надявам се да се е спрял. Майка определено не заслужава такова отношение

# 31
  • Мнения: 18 333
Ти нали беше самостоятелен? А сега се оказа, че живееш още при тях. Ми махни се, установи си свое домакинство и сутрин като спиш, няма нищо да се чува от съседната стая.
Право в целта, Хай. Joy

# 32
  • Мнения: 11 405
Това са си техни отношения и децата няма какво да се месят, независимо на колко години са.
Честност, не понасяш лъжа - глупости! Ако толкова държиш на честността и истината може би трябва да си готов да нацопаш в помията и да разбереш техните грозни лични тайни. Да си готов да разбереш какъв е секса им, кой колко е бил щастлив и удволетворен в брака, на кого, кога са му изневерявали и тем подобни напълно ненужни за теб неща.
Като част от това семейство за теб важното е, че те са изградили живот, в който са добре, грижат се един за друг и си помагат. С кого спят и какъв е интимния им живот не касае никого, освен тях. Най-най-малко децата им.

Мисля си, че ако най-накрая наистина станеш самостоятелен и се изнесеш /което отдавна е трябвало да направиш/ брака им може да се разпадне или да се съвземе.

Смешно ми е, че се подмята как на хора около 60-те трябва личния живот да се свежда до правене на трушии и гледане на внуци. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 6 618
Да-а, и аз мисля, че някой пишман Софокъл тренира тук графоманството си. Усърдно. Но нищо не е само черно или бяло, има полза и от така повдигнатия въпрос.
Аз се впечатлих от коментара на Вивиана, според която е забранено (на имагинерната майка) да излиза от рамките. Кои рамки, Вивиана? Моралните рамки поставени от неморално общество?
Другото - човек си остава винаги дете на родителите си, но уместно ли е поведението му да си остане детско?
Последния ми и най-полезен извод от наглед елементарната пързалка: няма елементарна пързалка. При виртуалното общуване не е добра идея да си съставяш мнение за събеседник по това, което пише. Тази пързалка е малка провокацийка, и все пак показва по различен начин коментиращите я. Спрямо това, което пишат в други теми.

# 34
  • Мнения: 6 166
Баща ти знае за връзката.
Време е да заживееш отделно от родителите си.

Не бих била толкова сигурна. Един от известните терапевти 25 години не е знаела, че мъжът й си има любовница и две деца от любовницата. На всички се представяше за модел за семейство. Само дето секс не правили, ама то нищо.

Накрая, хапчета, депресия. Мъжът се разведе с нея и отиде да живее при любовницата..

# 35
# 36
  • Мнения: X
Много ми допадна детайлът как добрият татко от 20 години издържа безработната кръшкачка, и това е забелязано от сина, който от своя страна си е преполовил почти живота в изградения от двамата родители дом.
Съвет - събираш си багажа и си наемаш квартира. Даже може да отидеш в по-голям град и да станеш сценарист на сериал от рода на Забранена любов.

# 37
  • Мнения: 9 790
На мен и детайлът с болницата ми допадна доста. Очаквах, че при някое от свижданията там са я хванали тая палава майчица в крачка.

# 38
  • Мнения: 20 029
Е, ти какво искаш? Големи хора са родителите ти, ще си правят каквото искат.
На 32 решил да щади бащиното достойнство. Погрижи се за себе си – на 32 да следиш кой диша във врата на мама ти. Ти спиш в детската. Приятелка нямаш ли?
Ако искат ще си изневеряват, суинг ще правят, оргии, теб НЕ ТЕ касае това. Личният им и интимен живот е тяхна работа и територия, и сами трябва да се грижат за него. Дали ще си изневеряват, ще мижат за любовниците си, това е тяхна работа. Сами ще стигнат до изясняване, сами трябва да преживеят случващото се.
Ако си на 10 години да се загрижим за теб, а то – мъж на 32 търси мама и тати да са добре. Бе остави ги да се оправят. Лошо/добро, това е техният живот. Време е да се погрижиш за своя личен живот. Маминчо той.

# 39
  • София
  • Мнения: 24 839
Вижте, семейството ми живее в малък апартамент и всичко се вижда и чува. Дори да не исках да знам за аферата, сутрин когато баща ми го няма, аз спя в едната стая и се събудя, а майка ми е в другата стая и говорят с този мъж, аз няма как да не чуя. Така се започна всичко.
И да, може би баща ми знае. Това някак си би ме утешило, защото тогава става само тяхна работа и те са решили как да постъпят.
И да знам, че те са зрели хора и би трябвало сами да се оправят, но това че аз знам какво става ме набърква в тяхната работа и аз ставам съучастник. Факта, че знам тежи върху мен. Не мога просто да си затворя очите и да забравя.
И знам, че това може да има огромен ефект върху родителите ми. Притеснявам се дори за здравето им. Обичам и двамата си родители, тъй като съм тяхно дете. Мисля, че за това не споделих с баща си преди години, когато я хванах първия път. Не искам просто да се разделят и да не видя майка си никога вече и един ден просто да чуя, че е починала. Но чувството ми за справедливост е много силно и не мога да понасям когато нещо е нечестно. И години лъжа мисля, че са достатъчни.

Моля продължавайте да споделяте мненията си.
Ще ти споделя мнението си и няма да ти хареса.

Защо още се вреш в детската си стая- на 32 години? И си мислиш, че не зависиш от родителите си!?
Защо не си напънеш мозъка и да се запиташ, защо майка ти поддържа връзка с един и същ човек години наред, без да напусне баща ти?
Защо чувството ти за справедливост не се озапти, за да не унижиш баща си, не само показвайки му, а директно разказвайки му, че жена му му изневерява?
И защо се държиш като ревнив любовник към майка си?

А, тази тъпотия- ако се разделят, как нямало да видиш повече майка си, а само ще чуеш, когато умре, ме кара да си мисля, че или се забавляваш с темата, или си на половината на обявените години.

# 40
  • Мнения: 2 039
Поредната пързалка! Малко домашни ви дават в училище,малко!

# 41
  • Мнения: 1 406
Напишете в рубриката на психолога Людмил Стефанов в този форум, за да получите професионален съвет.

# 42
  • Мнения: 1 000
Ще се присъединя към мненията по-горе,а именно да си гледаш своя живот.От женска гледна точка нещата не стоят точно така както си мислиш.За теб баща ти е добър и достоен човек и е нормално да е така, той ти е родител.Това,че той изкарва парите в семейството не означава,че до там се изчерпват неговите задължения.Най-вероятно за тази връзка си има причина и ти не я знаеш.Не,че одобрявам изневерите,но не съдя.Едно е някакъв бройкаджия дето не подбира, защото и такива ги има, съвсем друго дълга връзка с един и същ човек.Не разбирам защо е останала с баща ти, най-вероятно "какво ще кажат хората" или "заради детето", но тази жена определено има някаква Нужда от другата връзка, дали е секс,разговор или друго, нещо и липсва и истината знае само тя.Грозно е да мамиш човека до себе си, така е.Аз бих говорила директно с майка си и спрямо нейното обяснение бих преценила дали да кажа на баща си.А и ти ги познаваш най-добре.Но най-спешното е ти да се изнесеш, не ти е там мястото.

# 43
  • Мнения: 5 640
Това не е първата пързалка уж на сина, който се оплаква от изневеряващата на баща му майка. Само предишните „синове“ бяха на по-малко години май.
Болен мозък е това – да измисля такива простотии. Не знам защо не се лекува, ами ни занимава с глупостите си.
Аз съм чела подобна история, но беше дъщеря разказвачката. Иначе заглавието беше почти същото, даже помислих, че е изровена старата тема.

# 44
  • Мнения: 10 910
Моят съвет е да разрови телефона на баща си! Интересно какви ли чатове ще открие там??

Общи условия

Активация на акаунт