Азиатска козметика и грим 19

  • 39 387
  • 780
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 33
Вчера получих от J. - за 5 дни без проблем, но поръчката ми от YesStyle,  ми излезе златна Sad
Възстановят ли още таксите там?

# 736
  • София
  • Мнения: 272
Минавам с бърз въпрос поради канселиране на поръчка в jolse. Дали е удачно да се пусне поръчка през габко от офис в Германия заради ситуацията с брекзит? Тоест ще има ли проблем с обмитяване/такси/ддс и някой пускал ли си е поръчка по този начин през Германия?

# 737
  • Мнения: 42
iliana__, имам поръчка от ноември, на 11.12 е качена на този полет и ни вест, ни кост. Всички поръчки преди и след нея пристигнаха при превозвача и вече започвам да се притеснявам, че тази не помръдва.

chok dee, все още възстановяват, взех пратка преди 3 дни от митница и веднага им писах, като прикачих всички бележки. Днес, обаче, са ми писали да им прикача валидни бележки с дата на плащане, сума и номер на пратката. Изпратих същите, като подчертах информацията, пък ще видим докъде ще я докарам.. Трябва да ми възстановят 36 USD, надявам се да ги одобрят.

Използвали ли сте Dr. Jart + Ceramidin cream и RNW der. Ceramide cream и усещате ли действието им сходно? Ceramidin на мен ми идва по-мазен и сякаш е по-подходящ за нощен, след него няма как да се оплача от сухота, защото и на сутринта се усеща. Този на RNW не го усещам толкова подхранващ, но пък е по-успокояващ и цвета на кожата много се избистря след него. Засега съм решила да използвам RNW за дневен, Dr. Jart за нощен, понеже възстановявам кожната си бариера след поредното преексфолиране.

И още едно въпросче, може би малко глупаво. Използвате ли слънцезащита, когато сте си вкъщи? Аз нямам навика да слагам, някак го смятах за ненужно, особено като не използвам активи в рутината, освен BHA+AHA веднъж на 2 седмици (което явно ми идва много). Преди няколко дни видях няколко поста в инстаграм, че пропускането на слънцезащитата, дори и да сме вкъщи, е грешка, затова и се зачудих нужно ли е. Вие пропускате ли я, когато не излизате?

# 738
  • Мнения: 947
Delisi, не пропускай слънцезащитата, тя пази от вредните UV лъчи, които идват с дневната светлина, дори да не се излагаш директно на слънце.
Серамидин крема на Д-р Жарт ми е любим, много! Цялата серия ми е любима всъщност. Да ме пита човек защо не си го купих пак.. Като цяло всичко досега, което съм ползвала на марката ми харесва с изключение на едно разочарование, Intra Jet Firming Sleeping Mask. Всъщност е рано да се каже, но на първо ползване не ми допадна. Попи прекалено бързо в кожата и чувствам, че ми е недостатъчна. Аз и имам зачервяване и сухота от един друг крем за избелване, но все пак.. Ще видим занапред как ще е.

# 739
  • Мнения: 2 034
Аз слагам слънцезащита и вкъщи, вече ми е като навик.

Момичета, искам да ви попитам следното - допреди няколко месеца не ползвах козметика постоянно, нямах рутина, кажи-речи от дъжд на вятър слагах нещо, само се почиствах разбира се. От началото на септември се зарибих по козметиката, азиатската в частност и започнах сутрин и вечер рутина.

Проблемът ми е, че преди никога не съм имала торбички под очите, а от месец забелязвам, че са се появили и на двете очи, ясно изразени, на едното повече дори, а не съм променила нищо друго по начина на живот, хранене и сън. Затова се чудя възможно ли е това, че почнах да слагам козметика да ми прави торбичките - не знам от самите продукти ли, от това, че преди не съм потупвала в тази зона, а сега при нанасяне има промяна, но съм сигурна, че не си въобразявам - виждам ги и на снимки и като цяло изражението ми е променено заради тях.

# 740
  • Мнения: 1 795
tiriti, отток може да има ако се ползват пачове или шийт-маски веднага преди сън, но от самата козметика няма как. Може да има отток от козметика при алергична реакция или прекаляване с подхранването, но не и постоянно.

Delisi, зависи от зависи. Голяма част от блогърите, които пишат че ползват СПФ и през деня, живят в слънчеви държави с висок УВ индекс.  Аз не ползвам слънцезащита в къщи, не смятам че е необходимо за нашата географска ширина и при наличие на щори и пердета. Но ако работиш в слънчев офис или у вас има големи и непокрити прозорци може може да слагаш.
Моето мнение за слънцезащитата е, че е важно да я има когато има пряко излагане на слънце, да е в нужното количество и да се подновява редовно. Не смятам, че трябва нонстоп да се ползва или че трябва винаги да е 50фактор.

emy_emy, първо ползваш BHA (след измиване на суха кожа), изчакваш 15тина минути поне и ползваш тоници и тн. Тоника ако е описан като балансиран най-вероятно е с PH 5.5-6, което е високо за преди киселина. Ако искаш да омекотиш действието на к-ната, ползваш тоника, изчакващ 5 минути и  нанасяк BHA

Моята пратка от ноември продължава да си виси на летището, вече над месец без движение. Според мен е изгубена, но от Jolse ми казаха да чакам. Реших да не канселирам мегадийлската поръчка (искам си маските на Huxley Joy`) . Ще има да пътува поне месец, до тогава все ще се разбере какво се случва с превозвачи, документи и тн.

# 741
  • Мнения: 78
Здравейте мили дами, моите запасии се поизчерпват, поръчах единични продукти до Германия през доставки ко юк да видим дали ще има проблем с митници... имате ли опит с такова поръчване и дали е удачно?

# 742
  • Мнения: 3 634
Виола, и аз така си мислех за мегадийлската. Обаче преди малко получих известие от Fedex. Първоначално реших, че е измамниците и тях са налазили, но не - изпращачът - Jolse, получател - Мравката, адресът - в Англия, а очакваната дата 5 януари Grin

# 743
  • Мнения: 1 795
The ant, и аз имам такъв мейл... хем им писах само с пощите
Здраве да е

# 744
  • Мнения: 947
За слънцезащитата, сигурно наистина зависи от кожата на човек, но аз имам проблем с пигментация и точно защото пренебрегвах защитата вкъщи не успях да се отърва зимата, а обикновено винаги се махат петната тогава. И между другото живея на мрачно място, няма много слънце, но въпреки това.. Така че хубаво преценете нуждите на кожата си. Аз познавам хора, които не са ползвали spf през живота си и нямат грам пигментация. Е, общото състояние на кожата е ужасно, но няма петна.
С пратката вчера си получих азуленовите падове на Petitfee, защо съм ги пренебрегвала досега! Много ми харесаха и ще пробвам под очите като маска, че много ми е засушена кожата тези дни. Иначе съм поръчала куп неща, голяма част си повтарям мои любими, по-ново за мен и интересно, е може би 23years old Badecasil D, нощен крем (или маска?), който премахва мъртвите клетки докато спим и обещава кожата да стане гладка и сияйна. Да видим. Joy

# 745
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Направо ме убихте с тая слънцезащита у дома ! Аз зимата ползвам 30 фактор, но слагам само при излизане и то дневно. Често напоследък изкарвам детето след 17 часа , когато вече си е тъмно и направо си я пропускам и така има дни, когато въобще не слагам слънцезащита.

# 746
  • Мнения: 13 442
tiriti, отоци получавам когато съм бързала и набързо съм сложила крема с по-силен натиск или при масажи също ако съм прекалила.
Обърни внимание дали нанасяш правилно околочния крем и дали не разтъркваш твърде силно.

Чудя се дали да не завърша годината с още една поръчка, като не ми идват другите и ми е некомфортно. Но ще си ь пускам до България.
За слънцезащитата - вкъщи не слагам, но и рядко ми се случва да остана цял ден вкъщи, а как ми се иска няколко дена въобще да не излизам, преди излизане навън задължително, независимо за колко време ще излизам.


MaNishma, те тез, които нищо не ползват и да почнат да ползват само слънцезащита все си е тая няма да се подобри състоянието на кожата им. Не се фиксирай толкова в петната, с един лазер винаги може да ги оправиш, но общия вид на кожата не става с ходене 1 път на доктор или козметик.

# 747
  • Мнения: 1 795
MaNishma, съгласна съм, че е индивидуално. Аз имам голям проблем с пигментацията и то хормонална, реално заради петната въобще се насочих към корейската козметика преди 4ри години и мога да кажа, че с правилната грижа успявам да ги държа под контрол. При моята рутина и начин на третиране на петната нямам нужда да ползвам слънцезащита в къщи, само при излагане на слънце.  Наблягам най-вече на грижа за бариерата и контролирам възпалителния процес, който основно причинява пигметацията, максимално ограничавам процедурите, които ги причиняват (ексфолиране) и никога не прилагам драстично избелване зимата, защото това е нож с две остриета. Резултатът е цялостно много добро и обгрижено състояние на кожата и лека сянка на мястото, където са петната.

# 748
  • Zagreb CROATIA
  • Мнения: 94
Габко са ми писали мейл, че спират да приемат пратки в uk склада си. Наложи се да си канселирам поръчката от джолсе.
Искам да попитам, тези от вас, които са поръчвали от Корея от Ebay до Бг, пристигат ли ви нещата? Чакам едно кремче, беше с безплатна доставка, крайният ми срок е началото на януари и се чудя дали изобщо ще дойде, след като големите магазини изпращат само с DHL. Явно Бг пощи не е вариант за пратка от Корея?

Аз трета пратка от Джолсе получавам директно у дома, с DHL. Едната беше Кутия на Джолсе- обемисто, тежко ..

# 749
  • Мнения: 2 034
Благодаря, момичета, за мненията.

Зари, не натискам изобщо и винаги съм супер внимателна с леко потупване да разнасям крема, който е на Бентън и е доста гъст, но все пак го правя много внимателно. Интересното е, че наистина на едното око е доста по-видимо отколкото на другото, а слагам еднакви продукти и на двете очи. А преди ми бяха еднакви и нямах никакви торбички. Сега ми изглеждат и двете очи изморени и недоспали все едно...

За прехранването на кожата - по 3 пъти на ден слагам околоочен и отгоре някакво масло, но защото пък допреди време ми беше супер дехидратирана кожата под очите и ми се появиха нови фини линии, след като започнах третиноин. Затова почнах да хидратирам уж по-добре, линиите позачезнаха като хидратирам и слагам масло отгоре,  но ето ги торбичките. Не ми се иска да спирам да мажа кремовете, за да видя дали ще изчезнат, понеже ме е страх, че пак ще ми се появят бръчките отдолу. Малко съм в омагьосан кръг...

Общи условия

Активация на акаунт