Дистанционно обучение за учениците-Teмa 11

  • 19 952
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 115
Някой писа, че не му пречи маската цял ден. Да пробва 4-5 часа почти през цялото време да говори, да обяснява, да се напъва, за да се чува в стаята! Тогава резултатът ще бъде друг.
Да не говорим, че имам хроничен синузит  и болки в гърлото, които се усилват след говорене с маска.

Аз го написах и стоя зад думите си.  Много добре разбирам, че е неприятно - и аз преподавам - но това е единственият начин да не разпространяваме заразата в училището и извън него. Свиква се с всичко, дори с това неудобство. Стискаме зъби, знаем защо го правим и ще стане.
Но не само ние с маска, а отсреща 30 деца без и едновременно с това кашлящи "остатъчна кашлица" и със сополи.

Mamamari, моите съболезнования Sad

# 31
  • Мнения: 4 216
Случи се.
Загубихме  страхотен учител и невероятен човек.
Не мога да опиша какво е. На никого не пожелавам да разбере. Съсипващо.
  Не мога да забравя как г-н министъра за първия починал учител в Търговище определи чувствата на засегнатите като психоза. Що за човек би  изтърсил такава простотия и как да го уважаваш  след такова изказване?!
Да си беше мълчал или поне да се беше направил, че съжалява за думите си.
 Аз уважавам институцията , но не мога  и не искам да се правя ,че уважавам качествата с които ''блесна''.
Моите съболезнования. Дано да няма повече смъртни случаи. А за да няма, трябва да се вземат нужните мерки. Докога? Колко още трябва да станат, за да се промени нещо???

# 32
  • Мнения: 9 896
Съжалявам за нещастието, което ви сполетя. Просто, е потресаващо. И мои две комшийки умряха в един и същ ден. Едната беше на 48 г. Детето й беше в класа на единия ми син.

Не мога да проумея колко човека трябва да умрат, за да се проумее, че животът е по-важно от всичко. Учене, работа, хоби, спорт.... всичко се наваксва. Само животът е единствен.

Cry

# 33
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
EEE, аз съм за ОЕСР за цялата учебна година

# 34
  • Варна
  • Мнения: 25 287
Някой писа, че не му пречи маската цял ден. Да пробва 4-5 часа почти през цялото време да говори, да обяснява, да се напъва, за да се чува в стаята! Тогава резултатът ще бъде друг.
Да не говорим, че имам хроничен синузит  и болки в гърлото, които се усилват след говорене с маска.
Т.е. предпочиташ да се заразиш и вярваш, че ще ти е по-леко? Ок, твое право си е.
Имам позната, която работи с хора, непрекъснато, по цял ден. И тя, и колегите и са с маски нон стоп. Не е невъзможно, а никой не твърди, че е приятно! Ама е по-безопасно! Тва е положението. Поне докато дървените глави, от които зависи всичко осъзнаят, че животът е по-важен от "присъствено на всяка цена".

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
Някой писа, че не му пречи маската цял ден. Да пробва 4-5 часа почти през цялото време да говори, да обяснява, да се напъва, за да се чува в стаята! Тогава резултатът ще бъде друг.
Да не говорим, че имам хроничен синузит  и болки в гърлото, които се усилват след говорене с маска.

Аз писах, че съм с маска цял ден. И аз през цялото време говоря и обяснявам, нещо че съм с едно дете, но при нас така или иначе се говори високо, а гледам да спазвам и някаква невъзможна дистанция. От Великден съм така, откакто започнахме присъствено да работим. Ами, честно да ти кажа, ако трябва да съм пред цял клас, не маска, а две ще си сложа, защото съм наясно, че стая с 25 човека без маски много бързо се насища и дистанцията не спасява от аерозолите. Като човек сам не иска да се пази, нищо не може да се направи.

# 36
  • Мнения: 11 828
Брифинг в 18 ч. Дали няма да е за ДО и на другите ученици?! Не мога да гледам, пишете..

# 37
  • Варна
  • Мнения: 25 287
Много се надявам, и аз не гледам.

# 38
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Какво има за чудене, предвид това, че аз и повечето ми колеги не желаем ДО и го приемаме само като крайна мярка,

А не е ли вече време за крайни мерки? Или викате може и още. Колко трябва да станат например починалите и разболели се учители за да се включат крайните мерки? Число ми дайте, зная че сте математик.
За да има ефект от някоя крайна мярка, тя трябва да бъде приложена ПРЕДИ нещата да са изтървани, а не СЛЕД, защото иначе не е крайна мярка, а отчаяно действие в хаоса.
Крайните мерки за мен са както при другите опасни и бързо разпространяващи се вируси. При тях според броя на заболелите в конкретно училище или област, се спускаше ваканция. В нашата гимназия няма заболели. Ако сега продължим с ДО, това означава цялата година така да мине, а това означава да загубим тази година. Нямам механизъм, с който да успявам да контролирам и да виждам как се справят всички деца. Обаждат се само някои, другите остават в сянка, не мога да мина покрай тях и да видя как се справят, както е в присъственото, не мога да им пусна обективно писмено оценяване. Сега в началото се поддържа едно приемливо ниво от страна на учениците, н с течение на времето повечето занижават работата си, отпускат се и всичките ми усилия отиват на вятъра. Затова говоря за крайна мярка - когато в една област или училище има след даден праг заболели, тогава да се преминава на ДО за известно време - 2-3 седмици. Този праг следва да се обяви от компетентните лица - лекари, здравни експерти.

# 39
  • Мнения: 1 376
Греда за надеждите родителски...
Финансиране и организация на лечебница и ЛЛ.
По 1000 лв. И за ЛЛ

# 40
  • Мнения: 237
И аз съм от недоумяващите как още не са обявили ДО за всички ученици. Толкова е зле положението, какво чакат ☹

# 41
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз и не очаквам да кажеш, че има заболели във вашата гимназия.

# 42
  • Мнения: 2 526
Ако ви е интересно...
Добро (според мен) квартално училище (София) :
Имаме инфо в Школо от директор за:
1. брой положителни деца, брой карантинирани деца на ДО;
2. брой учители в болничен, не само Ковид (около 20%);
3. Анкета сред родители на ученици от прогимназия с 2 опции : За/Против До за 2 седмици;
4. Резултат от анкетата - 70% са "за";
5. Резултат от горното - 9-20.11 учениците минават на ДО;
Аз съм доволна, че няма да сме опълченци в неравната борба и с вируса, и със здравната система.
В кой  квартал е това училище да кандидатстваме ако ни е близко след 7 клас

# 43
  • Варна
  • Мнения: 25 287
И аз съм от недоумяващите как още не са обявили ДО за всички ученици. Толкова е зле положението, какво чакат ☹
Да цъфнат налъмите... И как може за такава "новина" дето се тиражира в медиите от дни да обявят извънреден брифинг и да прекъсват предавания? Човек би си помислил, че ще съобщят нещо ново, което не може да чака, а то...

# 44
  • Мнения: 409
Гледах брифинга. Положението е "Надежда всяка тука оставете".  Взех да се чудя, ако върнат гимназистите в клас другата седмица, дискотеките и баровете ще отворят ли, защото и за тях мярката изтича. С ирония написах последното. От цялата политкоректност, която се изля от екрана, ми се догади.С две думи, вие си се заразявайте, пък ние ще реорганизираме леглата в болниците - днес 10%, утре 20%, вдругиден 80% само за Ковид. Пък който боледува от нещо друго - сори. За децата, естествено нищо. Имало болни, пък учители починали от Ковид - 'ми сори.

Общи условия

Активация на акаунт