Дистанционно обучение за учениците-Teмa 11

  • 20 015
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 17 596
И ДО ще разреши тези проблеми? Сериозно?


Да го разреши няма. Да го намали - ще.


Има ли нещо, което се е променило в картината на вируса, че така настървено вещаеш бъдеща смърт на деца?


Не, няма. Променило се е в наличието на лекарства (няма - днес обиколих маса аптеки за лекарства за мои близки, ами няма.). Като няма лекарства и няма лекари и няма истински прегледи... въпрос на време е да се случи. Не го желая, но миналата година се случи в един клас - а тогава все пак имаше достъп и до лекарства, и до лекари. Ти въз основа на какво очакваш нещата да се подобрят? Децата боледуват, да. По-рядко стигат до пневмонии и тежки състояния - но стигат. Разликата във възрастта на 12-о класниците и умрелият 24 годишен мъж (последните новини) не е съществена. Не и по отношение на физиологията.


Аз пак да призова: който иска ДО да си пуска молба за детето. Не да призовава за всеобщо ДО.
Аз нямам проблем с искащите да си останат у дома, но не е ок това да се налага на всички.
Има начин нещата да се балансират и да се мине през това с минимални сътресения и без излишни драми.

В момента е добре да се съсредоточим върху това кой как оперира в собствената си среда. Света не можем да оправим. И аз се хващам за главата като чета нечии разсъждения, но не е моя работа нито да променям хората, нито да им наливам акъл.


Кажи ми, ама честно, навита ли си детето ти да е присъствено, ако учителите му преподават онлайн и се включва, примерно, на интерактивната дъска?

# 691
  • Мнения: X
Бояна, драго ми е да те видя в тази тема.

Мислех повече да не пиша, след като бях изтрита питайки как да намеря онлайн ДО учител в БГ  с френски за дъщеря ни,  но ви чета, а и темата ми е много интересна.

Просто при нас се затягат мерки, въвеждат се задължителни маски, децата ни са по цял ден с маски от началото на учебната година, а колежи, лагери/ извънкласни кръжоци и университети са онлайн от юни и ще са така през цялата 2021, без реална нужда. Решиха от сега, че и през цялата 2021 ще е затворено и онлайн всичко докато не дойде животоспасяващата и вероятно задължителна ваксина..

Гимназиите минават на хибридно обучение- 2 дни в клас и 3 дни вкъщи от понеделник и се говори за пълно ДО от Декември. И то само, защото при нас зимата дойде, а с нея и грипния сезон, но нали всичко сега е все Ковид и хората престанаха да могат да мислят.

Потресена съм как страха и паниката сковава хората и как 27те починали в цялата провинция на фона на 3000 излекувани се вижда като пандемия.

Научаваме за нови случаи от у-щата с емейл от училището и борда на директорите, ако във вашето у-ще има случай, а мед. сестра от Здравната линия ви звъни лично ако детето или болният учител е от класа на вашето дете. При нов случай в друго у-ще се получават известия на аппа, в който се регистрираш като родител, където оповестяват веднага нов случай в дадено у-ще..
В града ни  (230К души) има 15ина нови случаи на заболели дете или учител от общо 98 училища.


ДО при нас беше пълна пародия и затова много родители не желаят, при това положение, да се говори за минаване на ДО скоро.

Последна редакция: ср, 11 ное 2020, 22:31 от Анонимен

# 692
  • Мнения: X
Страшно се прекалява с прокобите.
Няма никакви доказателства нито за твърдяните неврологични увреждания, нито за бъдещо падане по улиците.
Падане ако има, вероятно ще е на някой с инфаркт, на който не е обърнато внимание, защото сега болниците се занимават само с Ковид.
Освен това се вижда, че защитата на ДО е продиктувана най-вече от лични страхове, а не от загриженост за учителите. Нека бъдем честни.
Ами че те учителките в тази тема почти до една са за присъствено обучение: Лиляна, Rockstar и др.
Много безапелационно извиване на ръце и тропане с крак.
Нека има някаква умереност и в твърденията, и в исканията, защото няма как да стоим вкъщи до ваксина или до изчезването на вируса.
А и много други вируси шетат. Нали няма да се предлага да се крием вечно?
Лекарства няма заради създадената паника.  Хората ги изкупуват без нужда, да си имат.

Последна редакция: ср, 11 ное 2020, 18:22 от Анонимен

# 693
  • София
  • Мнения: 39 039
Може би единствено има смисъл заради възрастните колеги, които са се изолирали от 26.10. Всички други сме се измешали безнадеждно вече.

# 694
  • Мнения: X
Като няма лекарства и няма лекари и няма истински прегледи... въпрос на време е да се случи.
Т.е. дистанционното обучение ще докара лекари и ще реши кризата, породена от незаконния износ на лекарства. Ти да видиш, чудеса.

# 695
  • Мнения: X
Може би единствено има смисъл заради възрастните колеги, които са се изолирали от 26.10. Всички други сме се измешали безнадеждно вече.
В кой етап преподаваш? В училището, в което работиш би трябвало да се спазват някакви мерки. Четох и във форума, и в медиите оплаквания, че чуждоезиковото обучение е затруднено, когато учителят използва маска. Не се чувало добре  и било за предпочитане децата не само да чуват, но и да виждат изговарянето от страна на учителя. А според не помня вече кой вариант на насоките носенето на шлем трябваше силно да се ограничи за сметка на маските. Имаше даже конкретни изисквания към шлемовете, ако все пак се налага такива да бъдат използвани.

# 696
  • София
  • Мнения: 17 596
Ами правилно. Вие поне имате това решение.
А тези, които искаме присъствено обучение (или поне хибридно) изцяло зависим от анкетите и от мнозинството.


Е, като 2 месеца учителят по физическо им води математиката, а учителката по пеене - българският... и имат по 1-3 часа дневно, ама от този тип... може би ще си смениш мнението. Щото не е достатъчно твоето (или някои) деца да са в училище - дори и хигиенистката да е с антитела и да може да варди първокласниците (или поне някои от тях) да не избягат от стаята...

# 697
  • Бургас
  • Мнения: 7 025
Като няма лекарства и няма лекари и няма истински прегледи... въпрос на време е да се случи.
Т.е. дистанционното обучение ще докара лекари и ще реши кризата, породена от незаконния износ на лекарства. Ти да видиш, чудеса.

thewishmaster, наистина ли не виждаш причинно-следствената връзка между ДО и намаляване на болните?

Освен това лекарства липсват не поради незаконен износ, а поради изкупуването им от населението. Сега всеки се презапасява. Както беше пролетта с тоалетната хартия.

# 698
  • София
  • Мнения: 39 039
Аз съм в школа. Последно бях с група възрастни. Свалях маската, за да говоря. Но нивото беше такова, че не се гледахме в устата.

# 699
  • София
  • Мнения: 17 596
Защитена среда в нашите условия и спрямо днешната система в училищата-няма как да има. Освен в някое основно селско с 20 деца.


Е, не е чак невъзможно... Първо - връща се кабинетната система. Второ - учителите (всеки за своя сметка) монтира голяма плексигласова и висока плексигласова "ограда", такава, че да включва и поне един прозорец. Трябва да има и добре уплътняваща се врата. Трето - купуват си пречиствател за въздух (вероятно с малък дебит), включен в "аквариума". Е, няма да могат да ползват дъската, но пък ще са присъствени. Могат да включат микрофон (понеже едва ли ще се чува при така организираните "аквариуми" и маски) и лаптоп към интерактивната дъска (където има такава).

Врабчо, учител, който е преболедувал и е от по-рисковата група, а особено ако има и някакво хронично заболяване, е много вероятно да излезе в дъъъълъг болничен. Смятай, че 20 дни не му мърдат, ако го е изкарал по-тежко.


Ами.
По-скоро си мисли за м/у 2 и 3 месеца. Ако трябва да се върне онлайн - ако е присъствено не знам, но вероятно повече. Една от учителките на сина ми (със сериозно хронично заболяване) се е разболяла, оказва се, почти в началото на март (изобщо не се появяваше онлайн) до към края на май. После преподаваше много интересни уроци (тя по принцип си е сладкодумна). Преди това изобщо не е имала сили да приказва.. дори от дома си. Та ако трябва да се включи и ходене... по-скоро по-дълго.

Последна редакция: ср, 11 ное 2020, 19:19 от katiABV

# 700
  • Мнения: X
Няма да се получават изкупуване на лекарства, ако всеки АБ и прочие се дават в аптеката само срещу рецепта.
Примерно аз нито в Англия, нито тук мога да взема АБ и нещо по-различно от Аспирин и витамини, без рецепта.
Иди да купиш ей така лекарство тогава!


Но в Бг това всеки да има заредена аптечка с всевъзможни илачи, сиропи и АБ под ръка, за всеки случай, си е проблем от време оно.
 Пият се много повече лекарства, повече се ходи по лекари,  настинката и течението са враг номер 1, пият се всякакви хапове за всяко охкане, всичко е сериозна болест, хипохондрията е повсеместна и  се стои масово на претоплено ,  а децата не се каляват, и прочие.

Последна редакция: ср, 11 ное 2020, 19:33 от Анонимен

# 701
  • Мнения: 9 941
Давай акъл от 3000 км, щом мислиш, че тук е приложим.
Писах, че ходих на 2 прегледа в частна болница и кабинет в моя град. Пълни некадърници, казаха ми че ми няма нищо. На третия преглед жената ми каза, че и без тест, имам ковид.
ЛЛ си взе отпуска.

Лекува ме лекар от София по Вайбър.
Каква рецепта може да ми даде???

Вие си живеете в "друго време, друг свят"

# 702
  • Мнения: X
Румка, кой ти дава акъл на теб от 3000км?

При нас почти всички лекари лекуват по телефона от март. Има и присъствени, от август, но отново затягат и проблемите са сериозни ако се разболееш.

Сега ще затворят и малкото отворени кабинети и се молиш да не се разболееш от нещо друго, защото диагноза, преглед и лечение  я видиш, я не.
Щерката имаше обрив, по телефона, без снимка, без видео чат й предписаха кортикостероиден крем  за 3 мин разговор.
Зъболекарите не почистват зъбите, не правят пломби, няма операции , няма превенция...Но хората роптаят и искат още затягания на мерки, маски, затваряния на у-ща, ДО  и кервана си върви с пълна сила.

# 703
  • София
  • Мнения: 17 596
Когато има изследване, колко хора са развили такива разстройства, породени от ситуацията и се съпоставят с резултатите, цитирани в статията, може и да се замисля.
Това е манипулативно поднесено, както статията, така и проучването, ако действително е само това, което е написано.


Някъде четох нещо за дългосрочни изменения в мозъка, но... малко минаваше в категорията на нещата, които са на границата на неразбирането (за мен) и подробно не съм го чела.


Освен това трудно ще ни убедите, че вирус от групата на настинките причинява това.
Нека да сме по-сериозни и да не се поддаваме на истерия.

То човек не вярва докато не го изпита лично. Вече 8 години се боря с последици от изкарано вирусно заболяване.


На мен едно такова ми докара хашимото, метаболитен синдром и хиперинсулинемия. Най-обикновен летен грип.


Според мен вируса вече е минал през училищата и ако е доказано, че преболедувал освен че има имунитет не може да стане носител, а прекъсва веригата ще се окаже че много деца ще са затворени излишно. Сега анализирам, 2 познати семейства с ковид на родителите чиито деца са в един клас, децата изкарали нещо леко преди това, познатите с доказан ковид го минаха леко. Сега пък ние след лекия вирус на детето сме без обоняние от вчера. Учителите отдавна сигурно са подложени на вируса, моят син е от последните здрави деца, които най-накрая се разболяха от нещо, преди това все имаше отсъстващи от ОВИ, имаше карантинирани деца заради родители също. Миналата седмица имаше 5 деца онлайн, сега всички били обратно в клас без сина ми, аз нали съм по-страхлива.


Е-и? Какво предлагаш - децата, които имат доказано антитела, да посещават училището, да го чистят (вкл. тоалетни, прозорци и каквото там се сетиш) и да присъстват онлайн (учителите - у дома, понеже нямат антитела), но в класните стаи? Колко родители биха се навили на това? Аз не бих, ако детето ми беше с антитела. Някак... обучението ми е по-важно от социализацията, особено в нехигиенична среда (нищо на света не е в състояние да ме убеди, че стадо тийнове ще вземат най-внезапно да се грижат съвестно за хигиената на поверените им помещения). Ми няма как да се случи.

Децата без антитела и родителите им са все още в риск, затова казвам да са в къщи. Под антитела имам предвид не такива за активна, а за изкарана инфекция. Нали и нашите лекари на този принцип са по-смели и вече на работа. Учителите също според мен много са изкарали, не знам, щом моят син дето последен се разболя в класа мисля че донесе това чудо, не врявам да се е разминало на учителите, а и класната каза че непрекъснато замества. Но никой не ни обяснява какво се случва. Ние си стоим в къщи, ще пусна още един болничен на детето.


Някои може би имат антитела, някои са болни (и вероятно дълго няма да ги има нито он, нито офлайн), но и много не са го срещали. Значи - учителите без антитела онлайн, а децата с антитела - присъствено... какво точно ще научат в училище от учител, преподаващ от дома?

Последна редакция: ср, 11 ное 2020, 19:48 от katiABV

# 704
  • София
  • Мнения: 39 039
Вирусът е едно, ситуацията - съвсем друго. От ситуацията изперкват всички - то е очевидно.

Общи условия

Активация на акаунт