БАЗЕДОВА БОЛЕСТ - ТЕМА 11

  • 16 420
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 884
При мен има алергичен ринит, зимата съм много зле, алергията ми е към прах, а знаете каква мръс е навън зимата. И сухият въздух ме довършва.
Но синузит никога не съм имала, нито такава болка към ухото. Прегледаха ми ушите, няма отит, били спокойни. Но нещо ме ръчка и боли като вдишвам само от носа (от устата е ок) и даже не мога да го обясня като хората на унг-то;)))

# 16
  • Мнения: 20 195
Аурора, аз мисля че нещо вирусно върви с такива оплаквания, защото след мен го кара и една приятелка, а и още от няколко човека чувам, че имат същите оплаквания. При мен започна първо с едно нощно потене което беше различно от онова другото, една студена пот, няколко дена ми беше леко кофти и после започнах да вдигам температура 37 и едно-две. И после ме удари в носа, точно същата каквато описваш - болка в носа, болка под едното око в синуса, отиваща към зъбите, към ухото и в един момент и към главата. Започна да ми тече от носа една жълто-кафява течност, после се появи лек оток и след два дена стискане на зъби започнах антибиотика. Също и отдолу под челюстите ми се бяха образували две топчета, едното от които ме болеше. Не зная какво е там, слюнчени жлези или лимфни възли, защото нямам сливици. Амоксиклав ми изписа личната по телефона, на приятелката ми и бяха дали Ципрофлоксацин.
Миналата година се борих с алергичен ринит и запушване на евстахиевата тръба но тогава болките ми бяха само покрай ухото, унг-то ми изписа антиалергични.
В началото мислех, че може и да е Ковид, особено след като и дъщерята започна с някакви неразположения и същата температура. Но тя отиде да си направи антигенен тест и беше отрицателен. Сега като я чета Мимето, не знам, то ако е било Ковид и сме го изкарали толкова леко, ще е супер, но се съмнявам. А не ми се ходи по лаборатории да се тествам за антитела.
Миме не може да си сигурна че си го карала без тест, ти прави ли изобщо някакъв?

# 17
  • София
  • Мнения: 3 884
Леле, Леми, много си прилича. Аз първо имах 37.9 само една нощ. После един ден ме боля гърло. После пет дни не можех да извадя някакви задни секрети, но нищо друго и преди 2 дни започна това чудо. Болка в едната ноздра при дишане, разпростираща се към ухо и гърло, някво много странно. И аз възпалена евстахиева съм имала и ти е друго, там ухо тежи, пука, пляка, все едно си в самолет, изравнява налягането и тн. Това е друго, опитах се да обясня на унг, но не знам дали тя ме разбра. Тея две топчета под брадата и аз ги имам, само едното ме боли, от страната дето е болката😳😬
Егати съвпадението! Само нямам секрети никви, суха лигавица и болка.
Нещо назад тече обаче в гърлото.
Изписаха ми аугументин, една група са с твоя.
За колко време ти мина болката?
А нещо облекчаваше ли я, аз пих един нурофен и не ми помогна хич.

# 18
  • Мнения: 20 195
Трябва да ти кажа, че през цялото време грам не ми беше запушен носа и сополи не съм имала, само дето сутрин ми течеше това жълто-кафяво нещо и доста ме изплаши. Да, само едното топче ме болеше, откъм страната с болките.
Значи, преди да се обадя на личната, пробвах две вечери с по един парацетамол, облекчаваше ме малко колкото да мога да спя, но си личеше че няма кой знае какъв ефект.
Облекчението ми започна още след първото хапче антибиотик.
Снощи мъжа ми се оплакваше че нещо го чука към ухото и зъбите. Ще видим при него какво ще излезе, дали няма да е същото.

# 19
  • Мнения: 2 819
Ха, и ние изкарахме нещо такова за по 4-5 дни. Цялата къща го изкарахме, може би преди около месец. Никой не е звънял на личната. Лекарства - стандартните - малко Нурофен, за смучене за гърлото и най-вече "вълшебната" смес - за която писах преди време - няколко лъжици мед, 2-3 см. коренче джинджифил и сока на 1 лимон - бърка се и се яде по 2 л. 3 пъти на ден. Може да се слага и в чай.
Снаха ми има антитела, но дали е от това или нещо преди това, което, обаче е било безсимптомно....не знам. И на мен не ми се ходи по лаборатории, ама вече трябва, че от февруари не съм се изследвала Simple Smile

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Правих си бърз тест за Ковид.Отрицателен.Казват,че не били сигурни тези тестове.
Ведъж за скарлатина правих бърз тест(преди доста години,над 10),беше отрицателен,но на посявката излезе скарлатина,бях цялата в обрив...

А това,което Леми описва със студената пот и болката в носа отговаря 1:1
Такива симптоми са имали и хората,с които имах контакт.Те всъщност са варирали симптомите им.
Аз и доста кашлех.Сега нямам хрема,но още ме боли под лявото око,явно е синус...

# 21
  • Мнения: 1 942
Момичета, това което описват го имах и аз. Само че в деня преди симптомите правихме с мъжа ми антигени тестове, защото той си прави рентген заради лека кашлица и реши да се успокои. Е, излезе че има пневмония. Тогава направихме и тестовете-и на двама ни беше положителен. Само че той си кара пневмонията. А аз сополи и чудо, без ксшлици, без температури, с надут лимфен под челюстта и с едно нощно изпотяване - ама вир вода. Мен ме седеше ендокринолога ми, за 12 дена 3 пъти ме кара да пускам ПКК, Дкк, асат, Алат, црп и Суе. Останаха в норми, само левкоцити и лимфоцити на първите бяха на долна граница. В началото ме караше само на цинк, вит Д, Синулан Дуо форте, инхалации със сода, масло от риган, чаено дърво и лавандула
Каза ще включим антибиотик на 5,6 ден и тогава почнах Левор 500 по 1 ден. Така че... Не се знае кво сте карали. Хрема има само 2 дни-тези инхалации са чудо. А аз си имам алергичен ринит, та знам много добре какво е хрема. Явно тоя вирус удря където ти е слабо

А да, и на 3,4 ден изгубих е обоняние и вкус за около 5, 6 дни

# 22
  • София
  • Мнения: 3 884
Много ви благодаря за споделеното, на всички!
Демонче, при тази инхалация в какво съотношение слагаш билките?

# 23
  • Мнения: 1 942
В малка тенджера 4 пръста вода, една суп л хляб на сода и по 2 капки от маслата - риган, чаено дърво и лавандула. И 10 мин яко над тенджерата

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Демо че,дано сега сте добре!
Аз освен сополи и болки в синусите,бая си кашлих...храчки...
Може би сега са ми по-добре белите дробове,не пуша от лятото...има разлика определено.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 884
В малка тенджера 4 пръста вода, една суп л хляб на сода и по 2 капки от маслата - риган, чаено дърво и лавандула. И 10 мин яко над тенджерата

Ех, нямам масло от риган само, другите ги имам👻

# 26
  • Мнения: 1 942
И без риган става. Давай смело. Лекаря ми обясни, че вирусите не могат да развият резистентност към натурални те продукти, затова е най добре масла и билки-унищожават вирусната обвивка. Слагай риган подправка

# 27
  • Мнения: 11 761
И на мен така ми казаха. Затова уж все към Синулан (билки) и Геломиртол (масла) прибягвам първо.
Чаено ползвам от няколко години за доста неща.
Масло от риган не съм купувала. Много добри отзиви има за него при борба с бактерии, гъбички, вируси.
Риганът ми е любима подправка. За стомаха съм изпила доста чай от риган.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 884
Чудесно звучи, аз много пия билкови чайове, но от риган никога не съм пила😮 по 2 сл на 400 мл запарка ли да го направя?

Демонче, все съм се страхувала от инхалации с масла да не ми раздразнят лигавиците, явно съм прекалена страхливка😂

# 29
  • Мнения: 11 761
Аз правя 1 с.л. за около 300 мл вода. Завира водата, махам от котлона, добавям тогава билката отторе и запарвам около 7-8 минути. Леко охлаждам и пия.
Не заливай билките с врялата вода.

За чаеното, няма от какво да се притесняваш.

Общи условия

Активация на акаунт