Азиатска козметика и грим 20

  • 40 697
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 034
Абе гледах го, че е ужасен и аз, но всеки казваше, той не стои на лицето постоянно, нали се отмива...Но да, няма да го ползвам повече, и аз четох, че миристат и палмитат опъпчват, то си ги и дават с риск за акне 4-5.

Сега съм си взела това олио с този състав - как ви се струва?

Скрит текст:

Пак има съставки, които завършват на -ate - за тях четох, че са проблематични и предизвикват гъбично акне.

Мойта кожа в момента не е мазна,  а напротив доста суха е.

А минералното масло защо е вредно? Че него в анализатора го дава без акне риск и е зелено... даже четох, че точно за склонни към акне кожи се препоръчва с чисто минерално масло да се чистят...

Благодаря ти за отговора!

ПП
И чакам на Юник Калнедула ойл да ми дойде, но Божа работа кога ще стане това Simple Smile

# 706
  • Мнения: 2 157
Може би Виола би обяснила по-добре, ако пишеше.

Виола липсва на всички..или може би не на всички?

А защо Виола вече не пише? Обидихме ли я с нещо? И на мен липсват нейните познания и опит.

tiriti, минерално масло е остатъчен продукт от преработката на нефт, който се рекламира като задържащ влагата агент. Първите дни прави кожата нежна и мека, но в последствие започват да се появават пъпки и други вреди, защото то стои отгоре като тънък филм и запушва порите. Аз така съм чела поне.

# 707
  • Варна
  • Мнения: 2 754
И аз съм обмисляла варианта да спра да ползвам олио, защото както започнах и почнаха пъпките и така поне 10+ месеца . В крайна сметка не знам съвпадение ли беше , но започнах да ползвам лавандулова вода и рязко спря Всичко.
Сега съм с олиото на Iunik , купувано от тук - цената му не беше крайно висока. Мисля, че ми е ОК, но аз не свалям спирала , а само слънцезащита .

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 808
Виола определено много ми липсва на мен. Без нея в темата се обсъждат основно доставки, а не продукти, състави и нови разработки. Дано преосмисли решението си да не пише тук.

tiriti, състава на новия продукт изглежда доста по-добре, но аз бих ползвала с повишено внимание. Кожата ти е суха по принцип или сега е станала такава от третиноина? Има съществена разлика, възможно е и пъпките да са реакция на дехидратация. Между другото колкото и да е раздразнена една кожа според мен винаги има нужда от хидратиращи продукти. Много леки и с изчистен, минималистичен състав, но трябва да се хидратира. От Виола знам, че при тъй наречената диета на кожата се спират всякакви активи, а не хидратацията. Една дехидратирана кожа реагира много по-остро на всеки дразнител.

# 709
  • Мнения: 2 000
Сега останах само на измивното олио Тони Моли кайсиевото, след него ЛРП Толериан крем за миене. Хидратирам с един крем със серамиди и сутрин  слънцезащита.
Хидратация само с крем е трудно постижима. Според мен не ти е добра рутината. Няма ексфолиация, тонер, серум... Не знам какво ползваш за слънцезащита, може тя да ти запушва порите, а е възможно и да не се отмива качествено с посочените продукти.

# 710
  • Мнения: 2 034
Спрях тонери и серуми, след като се опъпчих към 20 януари, а тогава ползвах цяла рутина с тонери, серуми, крем, третиноин и просто си помислих, че прекалих с продукти, затова минах на основните. Сега ползвам бензоил пероксид, който не споменах, той е за да бори активните пъпки, затова не ползвам друго ексфолиращо, въпреки че пробвах 2 седмици по веднъж в седмицата и АХА/БХА киселини, но не мисля, че проблемът е в недостатъчно ексфолиране.

Кожата преди ми беше смесена, след третиноина стана суха след измиване.

Слънцезащитния си го ползвам от октомври, така че него не го подозирам. Подозирам или олиото или продуктите със серамиди и мастни киселини, които си взех да заздравявам бариерата си - честно казано включих 2 такива продукта на 7 януари и от 23 януари ми избухна акнето. Добрата новина е, че си заздравих бариерата и кожата ми вече не беше червена на бузите, където имах проблем, но някъде по това време видях и затворените комедони.

Четох, че такива продукти с fatty acids могат да предивзикат гъбично акне и наистина като ги пусна в сайтовете за съставки и на никой от продуктите ми не пише, че е fungal acne safe, ами точно обратното, т.е. не са безопасни.

Единствено не разбирам какво точно значи това - че дори да нямаш тази гъбичка (маласезия се казва) по кожата, тези съставки могат да я докарат или само ако я имаш, те могат да я влошат. Просто ги дават като fungal acne trigger.

От друга страна гледах снимки за гъбично акне и не изглежда като моето - гъбичното е по-скоро по челото и е като еднакви бели бъбунки, а моите са огледално на двете бузи в средата като гнездо все едно, после малко чиста част и после по цялата линия на челюстта и са си възпалени пъпки.

Почти съм сигурна, че избухват пъпки, където преди това е имало такава бабунка/затворен комедон, затова си мисля, че просто трябва да спра продукта, който ми докарва тези затворени комедони, които впоследствие стават на пъпки, а не че пъпките са от дехидратация на кожата...

Благодаря ви за мненията.

# 711
  • софия
  • Мнения: 1 214
Момичета, без да съм голям капацитет по пъпки, мисля  че и олиото, както и третиноина могат да са виновни. Защо не смените олиото с балм. Така ще сте сигурни, че е паднал сънскрийна. Има съвсем леки тонери, напр. На secret key floral softening toner. После и една хубава хидратация и лек крем
Аз и друг път съм хвалила синята серия на Missha. Мисля, даже че я мернах в lilly.
Pink Dress, Мисля, че Виола не пише поради един безсмислен спор за слънцезащита, който прерасна в мерене на... Много жалко, липсва компетентен и добронамерен приятел!

# 712
  • Мнения: 247
Здравейте, момичета!
Пиша много рядко, но следя темата.
По въпроса с пъпките. Когато ми се появиха на мен, ползвах измивното олио на DHC, пептидите на Ample n и доста серамиди. По съвет на момичетата тук замених олиото с балма на Ароматика (или друг балм, просто аз този имам), спрях пептидите, увеличих ексфолирането на три пъти седмично и пъпките изчезнаха. Сега, няколко месеца по късно отново започнах да ползвам пептидите, но си правя почивки -  3-4 дни ползвам, 2-3 дни почивам. За сега нямам проблеми.

Момичета, какво ще ми препоръчате за белези от акне за тинейджърката ми? И въобще търся цялостна грижа. Кожата й предполагам е дехидратирана, бели се от измивния гел на PKY acne, целите й бузи са в червени белези. Има и пъпки - с връх, без връх, тип обрив... всичко.

# 713
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 513
Какво ще рече това възстановяване? Може ли дадете малко повече информация?

Всичко с Yesstyle си е същото!Втора поръчка тази година директно до бг,...митница и възстановяване на всички такси от сайта без проблем!
Аз пак не разбрала, но наистина не ми става ясно. Сумата от таксите, които плащам в България на митница, от къде ги знаят от сайта? Пращате им документи за таксите или?
Как знаят каква сума да ви възстановят?

# 714
  • Русе
  • Мнения: 681
Още като влезете в сайта,горе излиза каре Customs tax or fee refunds.Просто следвате процедурата!
Прилагат се касовите бележки,възстановяват ДДС и митническо представителство под формата на кредит.
Описвала съм цялата процедура няколко пъти,може да потърсите!

# 715
  • Мнения: 13 439
Tiriti, 
От третиноин, скачаш на бензоин пероксид, все тежка артилерия.
Третиноина заради акнето ли го почна?
Съгласна съм с  Catalano, че ти е малко хидратация.
В случай, че кожата ти е била много дехидратирана и сега този бензоин пероксид си се вкарала в омагьосан кръг. Отново я засушаваш агресивно. Избери не толкова агресивен метод за ексфолиация - например някой ензимен пилинг, хидратирай, успокояващи маски.
За толкова кратко време каквото и да си била постигнала за възстановяване на кожната бариера го унищожаваш сега.
Не мисля, че измиването е проблема. Това са продукти, които престояват малко на лицето и да има някой кофти съставка не оказва чак такова влияние.

Една_мама, мога да препоръчам европейско за белези, дъщеря ми го ползваше, аз също след лазер и никакви белези нямаме. Важно е и да се ползва слънцезащита, възстановяват се кожа е много нежна, лесно изгаря от слънцето и белезите се фиксират като петна.
А хидратация със сигурност липсва щом ползва само серията за акне. Добре е сутрин нещо хидратираща да ползва и някаква слънцезащита с физични филтри през деня.

За успокояване и стягане на порите много харесвам глинените маски. Има доста такива, които не изсушават.
Ако имате много изсушаващи излизайте последното видео на директор пи как да добавите хидратация към тях.
Аз масла те слагам, но съм слагала тонер и с хиалуронова киселина и няколко други варианта съм правила.
Успокояващата маска на  huxley също е много добра и успокоява хидратира.

# 716
  • Русе
  • Мнения: 681
Tiriti,
при проблемна,акнеична ,раздразнена кожа,първата стъпка в почистването може да бъде почистваща вода,вместо олио/балм.
Препоръчвам Reduire
https://www.yesstyle.com/en/reduire-refreshing-time-cleansing-wa … ml/pid.1087832820
Това чудо извлича мръсотия при мен дори и след двойно почистване.Няма го мазалото,щипането и зачервяването като след аптечните мицеларни води.Страхотен продукт!
Мисля,че има и мини опаковка за проба.
Според Director Pi,същата работа върши и Dokdo Toner Round lab,но не съм пробвала лично.

Хидратация задължително!Включване на продукти с центела,прополис и охлюви.Те имат антибактериални и възстановящи кожата фукции.Има много серуми с по-леки състави,без серамиди,пептиди,масла...,които хидратират прекрасно без да прехранват и запушват пори.
Сещам се веднага за Iunik black snail serum и Cosrx cica serum!

# 717
  • Мнения: 2 034
Благодаря ви, момичета! Значи да уточня - знам, че бензила е силен и след третиноин не е добре, но кожата ми беше абсолютно ретинизирана като спрях, т.е. можех да слагам трет всяка вечер без проблеми. Спрях го заради изсушаване на кожата под очите, докъдето мигрираше, колкото и далече да го нанасях - просто се бях сбръчкала там и като го спрях се оправих почти напълно.

Може би точно заради трета, кожата ми беше все пак свикнала и нямам никакви проблеми с бензила - нито белене, нито парене, нито нищо вече 2 месеца. Дори си мисля, че той все пак кара затворените комедони да избухват в пъпки и по този начин ги чисти, но някакъв продукт ми докарва нови такива комедони и това се опитвам сега да разбера - кой е той.

А за първа стъпка на почистване, мерси за препоръката за водата, ще я видя обезателно, но нали слънцезащитните филтри са мастноразтворими, затова ако се ползва спф не може да се отмива само с вода и обикновен гел.

Белла, за възстановяването на таксите - взех си бележките от пощата (за 2 пратки бяха) - подчертах с химикалка тракинг номера (за да се ориентират по-добре), подчертах сумите и после в съобщението им написах сбора от сумите в bgn и че това е едиколко си долара. На следващия ден имах вече стор кредит Simple Smile

# 718
  • Мнения: 46
Здравейте,
Запознавам се с азитската козметика благодарение на вас и вашите мнения. Все още чета и се информирам, но имам нужда от малко помощ. Имам дъщеря на 10, която вече е започнала навлизането в пубертета и има проблем с омазняването на кожата в Т зоната ни скулите. Подходящо ли е според вас да започнем с корейска козметика директно- мислех си за гел, мус или пяна за измиване, тоник или лосион и лек крем с водорасли. Моля за мнение и препоръки. Благодаря много.

# 719
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 513
Момичета, да попитам, във вечерната рутинна след Oil Cleanser, втора стъпка е Duble cleanser. Какво визира това? Измиващ продукт, като гел/пяна/крем или е нещо друго?
И още нещо, марката IUNIK, какъв ценови клас е? Не я открих в сайта с изброените корейски брандове по клас. Хубави ли са продуктите на IUNIK?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт