Хитринки за всякакъв случай - 26

  • 50 419
  • 773
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 7 187
И ние не можем да се отървем от мравки на терасата.Купих пудра ръсим като ни няма може би вече два-три пъти ...е не действа пак има 🧐😕😕😕😕 ....и ние сме с малко дете ходи навсякъде и гледаме да ни няма като пудрим.
Ще купим и спрея

# 736
  • Мнения: 6 175
С веро и гъбичка не остават ли петна по дамаската на дивана?
От пяната за тапицерии ми остават петна, от верото - не. Ползвам повече пяна, не мокря много и от споменатото по-назад Фейри.
За мравките при мен канелата е безотказна. Имах някакъв кордон на балкона, ръснах добре и изчезнаха за миг.

# 737
  • Мнения: 350
Момичета, два проблема имам. Единият е мравки - някой попадал ли е на ефективен препарат, който е безвреден за котки и бебета? Разните там канела, сол, салати и мезета не вършат работа, пробвах всичко Sad

Изпитано за мравки и хлебарки- Фронтлайн в доза за голямо куче, разтворен в 300-400 мл вода. Сипвате във тубичка с пръскалка / спрей и пръскате там, където виждате мравки, по ъглите, около печка, хладилник и т.н. Действа безотказно и моментално. Живея на първи етаж в къща и напръсках и по терасата и там изчезнаха. Това беше преди месец у дома за втори път, първият път беше преди около 5 години. Тогава (преди 5 год.) пръсках за хлебарки в апартамента на родителите ми, там все още няма хлебарки.

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 870
При мен мравки се бяха появили на терасата и сложих "къщички за хлебарки" - на Райд. Изчезнаха.  Но май и тези къщички ги няма по аптеките вече.

# 739
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 862
https://apteka.framar.bg/22001422/%D1%85%D0%BB%D0%B5%D0%B1%D0%BE … %B5%D1%80%D0%B8-6

Тези също са ефикасни. Има ги в аптеките.

# 740
  • Мнения: 2 293
Кой беше еквивалента на Фронтлайн? Май български препарат.

# 741
  • Мнения: X
Адвантикс?

# 742
  • Мнения: 15 356
За мравки,мъжът ми взе от агроаптека някакъв спрей,безопасен за бебета,нашето беше на дни тогава.Напръска веднъж и изчезнаха.

# 743
  • Пловдив
  • Мнения: 6 654
Кой беше еквивалента на Фронтлайн? Май български препарат.
Фендона.
Като купихме апартамента, никъде не открих Фронтлайн и по препоръка от ветеринарната аптека взех Фендона. Разтворих 3 шишенца в литър вода и напръсках навсякъде - от тогава никаква гад не се е мяркала из къщи (4 години). Напоследък виждам малки паячета покрай прозорците - май е време, да купя отново.
Цената беше смешна - 3-4 лв за брой ми се върти нещо

# 744
  • Мнения: 2 204
Пестигон съм купувала.Преди 4-5 години.Едва сега виждам единични хлебарки в банята.

# 745
  • Мнения: 717
Много ефикасна против мравки е нафтата, но прилагането ѝ във вътрешни помещения е трудно и опасно. За навън става, но пак зависи .

# 746
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 549
Аз съвсем лесно се спасявам от мравки със сол. Посипвам по пътечката до мястото, откъдето излизат.

# 747
  • Враца
  • Мнения: 2 317
Влизам с молба за помощ.
Чисто нова тениска от Джъмбо, имаше лепенка с възрастта.
Забравих да махна лепенката и я изпрах с нея. Сега е останало лепило и не мога да го махна. Опитах с тиксо да го лепя- не става. Опитах с ръка да го изчегъртам- не само, че не става, ами започва и да се разтяга тениската, та прекратих... В момента не смея да мина с ютия и кърпа /ли беше?!?/, за да не го залепя по-надълбоко лепилото.
Стои си на повърхността, но е здраво залепнало и няма намерение да се маха...

Направих трика с обезмаслителя, подейства!
Изпрах я на ръка и лепилото се махна!
Сърдечно благодаря за помощта!!!

# 748
  • Мнения: 39 575
Радвам се, че съм помогнала.

# 749
  • Враца
  • Мнения: 2 317
Радвам се, че съм помогнала.
Много!
Отново голямо благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт