АВГУСТ-инчета 2020 ! тема 7

  • 18 171
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 595
При нас нещата се развиха доста бързо, което предполагам не е правилно. Първия ден едва му набутах 3-4 лъжички в устата, но от следващия ден насам колкото му дам, толкова яде. Днес му е 6-ти ден - само на картоф. Всеки ден удвоявах количеството. Днес изяде 160гр, което мисля, че е равностойно на цял обяд, т.е. не трябва да му давам мляко след това. Надявам се, че не греша. Детето толкова добре си хапва, чак трепери докато му дам следващата лъжичка Relaxed Утре ще му добавя и тиква и дано да му е пак толкова вкусно и да яде с такова удоволствие.
Mint., честит празник на малкия и дано бързо се оправи! Blue Heart

# 706
  • Мнения: 2 379

Момичетата, колко хранения въведохте на ден?
И какво давате като храна и количество?
Захранвам вече....някъде 2 седмици. Давам между 10-12:00 и после към 17-18:00. Според зависи и кога е гладна, защото кърмя на поискване. Яде колко иска и не тегля нищо. Сама си показва после иска ли да суче или не. Въвела съм сладък картоф, картоф, морков, пащърнак, спанак, авокадо като правя комбинации за пюрета. Но правя и парчета да гризка( давам аз и сама си взима).

# 707
  • Мнения: 1 608
И аз от 2 седмици давам, вече картоф, сл  картоф, тиква и пащърнак. Миксирам ги също. Но той си хапва доста добре и ме е страх да не давам прекалено много. Казаха ми, че се замества ядене когато има вече жълтък и месо, но аз с тях не искам да бързам. Предпочитам да дам повече зеленчуци и тогава.

# 708
  • Мнения: 4 144
И ние сме далеч от заместването. Сега за следобед взех да давам авокадо. Не е особено очарована, ама хапва там по малко.
На Амек и ние имаме много играчки. Малко са еднотипни де, ама малката ги харесва.

# 709
  • София
  • Мнения: 595
И аз затова меря, защото имам чувството, че колкото му дам, толкова ще изяде. Много е лаком. Онзи ден се забавих малко с приготвянето на обяда и той се разрева неутешимо, затова му дадох млякото преди пюрето. Бях приготвила 90мл (с идеята да изяде колкото иска след като приключи с картофа), от които бях отсипала малко в пюрето. Изпи го всичкото и след това си изяде и всичкото пюре. Само го чаках да повърне след това, но всичко беше наред. Та затова си мисля, че не мога да разчитам на него при определяне на количеството.
Нашата педиатърка направо ми каза последния път да давам и да замествам като достигна количеството. Каза и, че ще въвеждаме жълтък след това, но не каза да има връзка между двете. Засега действам така. Иначе и аз предпочитам бавно и постепенно да въведа повечко зеленчуци. Предпочитам да изчакам с даването на каши и плодове, дори и това да означава, че ще заместим само едно хранене засега.

# 710
  • Мнения: 1 894
Аз захранвам точно от две седмици и вече изяжда по едно голямо бурканче от 180-190 грама. Още от самото начало много добре прие пюретата и бързо,бързо достигнах това количество. От 2 дни вече не търси кърма след пюрето. Надявам се да продължи така за напред.

Педиатърката каза да започна и кашите след една седмица. Жълтъкът също можело да го включвам вече.

# 711
  • Мнения: X
Кажете нещо за афти? 🤔 Вече се чудя оше какво може да ни споходи.... Поне температура се махна🙄

# 712
  • София
  • Мнения: 799
Дааам, и аз успях с взимането на урина от втория път. Толкова се радвах и плясках, все едно не знам какво е станало. Joy Просто й залепих колектора и я занимавах на повивалника и я чаках. (около 40 мин.)Ако върху колектора сложа памперси, почти всичко отива в памперса. Иначе кръвните й резултати са добре, само хемоглобинът й е под долна граница и предполагам, ще започвам с месото другата седмица.

От 1 седмица насам едно на ръка, че яденето като цяло е мъка, ама вечерното е направо кошмар. Изяжда си половината доза и стиска устата и край. То няма лошо, не съм от майките, които задължително държат да натъпчат детето, обаче остава гладна и започна да се буди в 2-3 през нощта да яде, вместо в 6. Нищо не съм променяла в режима, нямам идея на какво се дължи.

Освен пюрета, също давам парченца зеленчуци да си гризка и да се научи да дръвче. Вече много й харесва да й отчупвам от банан. В началото правеше едни физиономии, ама сега се ухилва и преглъща бързо бързо. Грамажът всеки път е различен, според зависи от пюрето, но още нямаме съвсем заместено хранене Малко капризна ще ми дойде май моята. Confused

# 713
  • Мнения: 212
И аз от две седмици захранвам, обаче никак не упорствам за големи дози. Давам по малко намачкан картоф сготвен на пара по веднъж или два пъти на ден.

# 714
  • Мнения: 2 379
Leowin, ето ти едно предположение за кошмарното нощно хранене:
Заради захранването, приема на друга консистенция храна, стомахчето иска време да се нагоди. Може да има киселини и лек рефлукс вечер, за това да ти пие малко мляко, но на по-кратки интервали.

# 715
  • София
  • Мнения: 216
Леле, аз срам не срам да си призная - още не съм почнала захранването, че малкото имаше сополи тази седмица и реших да го оставя за следващата. За мой лош късмет, днес след градината и каката има сополи и вече ще се гръмна,  ако малкото лепне и тези. Подготвила съм тиква, морков и картоф домашни и чакам, ама май утре ще варя тиква вече... 
Да питам мамите , които следват ЗВБ - месо и жълтък как се предлагат?

# 716
  • Мнения: 819
loewin, и при нас от събуждане за ядене в 6, преминахме на хапване в 4-4:30. Утре ще пробвам с водичка, въпреки ме едва ли ще имам успех. Тя пие от чаша, та не знам дали ще иска да пие и от шише вода.
По колко часа за денонощия спят бебетата ви?

# 717
  • Мнения: 61
Леле, най-после ви изчетох! 🤗 Чак не мога да повярвам, че успях. От близо 2 месеца се опитвам да ви изчета и да пиша...

Честити 6 месеца и нови зъбчета на всички бебчета! Да са живи и здрави, и родителите също! Да растат щастливи!

Всички бебчета да са ни живи и здрави, и родителите също!

За афти знам само Дактарин.

Бяхте писали за косопада и витамини - аз започнах да пия Прегнакеър за кърмещи с Омега3 от декември - заради Ковида, но и сега продължавам. Знам че трябва да са специално за коса витамините, но сега смятам да карам с тези. Косата ми капе сериозно, но вероятно има връзка и с ТСХ-то, което мнооого ми се завиши и жлезата не изглеждала добре, та сега пия и Еутирокс.  Мислех че ще ни спрат кърменето, но ендокринолога, каза че може да кърмя и според това, което изчетох реших да не спирам кърмата засега, поне докато може.

Еее, Harista, ами ние без малко да се засечем до Мантаркова 😁
Ние бяхме за 15ч.на 09.02 и също пристигнахме малко по-рано и ни прегледа.
Преди 8г. и баткото при нея водих (тогава ЛЛ я препоръча), но сега ми беше дала визитка на д-р Гечев и много се чудех какво да правя, не намерих и време да ви питам за мнения, но реших пак при нея да си отидем. Много приятна и внимателна жена.

И ние на 10.02 направихме 6 месеца. Не сме правили нищо. Само я снимахме с батко й.
Захранила съм само с пащърнак, картоф, круша, яйце и тиква (по 6-7дни за нова храна, и някои, които не са алергени - няма да чакам 7 дни, а мисля още на 5-я да въвеждам следващата храна. Аз също не замествам ядене, тя изяжда максимум 8ч.л., дори когато е много гладна, а после не отказва кърмене.
Аз също имах идея  (и още си го мисля) да правя комбинация между пюрета и понякога да давам да опитва парченца зеленчук (но много ме е страх да не се задави, че каквато съм паника...). Розмари, благодаря за информацията за ЗВБ, че не е добре да се смесва с другото захранване, съвпадна с моите притеснения! Може би постепенно ще минаваме на грубо пасирани пюрета и от там на парченца...

За кг - благодаря за инфото, че е нормално дори да има нулев месец. Аз  се бях притеснила, защото нашата беба беше качила само 900 гр.за 2 месеца до 19.01 (вероятно и моето боледуване има отношение).
Сега не съм я водила на консултация, но сме качили около 500-600 гр за един месец (според домашната везна).

Водихме я на ортопед, правихме кръвни изследвания и урина. Хемоглобина й е 114, но казаха, че е нормално.
И аз успях с взимането на урина от втория път - направо в чашката 😁 Толкова се радвах и плясках, как се получи нзм 😱 Реших че ще е сутринта веднага след кърмене (първия път не успяхме, но втория път по късмета на начинаещия стана).

И нашата принцеса спи в мен почти винаги през деня и тръгна ли да я оставям се буди или пък като я оставя и спи малко, но почти няма дневен сън и я държа, когато мога поне на едно-две заспивания или на спалнята и аз да съм до нея. Докато я кърмя дреме. Ние много продължително се кърмим, тъй че може и това да е причината.
Средно спи около 12 часа нощен (с пробуждания за кърмене) + дневен много малко последните 2 месеца и всеки ден различно. Понякога спи един път 50-60мин+ок.2кратки дрямки по време на (нзм дали изобщо да ги броя) и след кърмене.

Някоя мама беше писала за акане 3 пъти на ден - мен ме караха да захранвам беба заради това още на 2 месеца. Добре че не ги послушах. Бях ограничила млечните и понеже сега вече с този картоф съвсем се беше запекала - започнах да си позволявам дори и прясно мляко да пия аз, но до кога ли... 😊

За AliExpress - ако не дойде в определен срок - повдигаш диспут (има срок) и ти връщат парите. Гледаме и оценките и мненията на купувачите, които са оценили съответния доставчик.

За водата - Биберонът повечето пъти го дъвче, а водата я плюе. Понеже, както споменах картофът я запечен - реших освен разхлабващите храни, да настоявам и за водата. Та вчера й давах от лъжичка - много й хареса.
От чаша за кафе (пробвах я наскоро, но вместо да дърпа - надува и прави балони и много се кефи, а ако пийне малко вода - после я плюе.)

Ebk_kbe, благодаря за изчерпателната инфо за упражненията, която сподели с нас
Аз се регистрирах преди около месец -два в https://www.namama.bg/ и получавам възрастов бюлетин с интересна инфо, но не намирам време да я чета. Само за 4 месеца успях и след това не съм.

Ние също имахме гъбички в акото, но ЛЛ каза, че не е проблем и било нормално.

Извинявам се за дългия пост. Исках и още много неща да пиша, но ще ви ги спестя 😵
Хубав ден ви пожелавам 🤗

# 718
  • София
  • Мнения: 799
Хариста, и аз имах такива предположения, че може да се дължи на захранването, но понеже не яде кой знае какво ооличество още и не ми искаше да вярвам. Опитах се да я храня в просъница преди аз да си легна, не ми се получава. Имаш ли представа дали това е някакъв период или да помисля за цялостна промяна на режима и да зачестя и дневните хранения, но на по-малки дози?

еllocin, тази нощ пробвах с вода, не ми се получи особено. Събуди се в 2 часа и давах вода 2 пъти, след което заспиваше , но в 4 окончателно ревна и си поиска манджата. Та според мен с вода евентуално можеш с около час да отложи храненето, но не повече.

Днес започвам да й давам пробиотик и се надявам и той да помогне малко за евентуални киселини, рефлукс и всички  други екстри.

Относно съня- мощният сън е около 11 часа, дневния в добрите дни 4 часа, в лошите дни 1,5 часа Blush

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 1 932
Loewin , супер сте с нощен сън 12 часа... нашият сън през нощта е 10:30-11:00 часа, НО тази нощ малката стана супер свежа в 4:30 🥺🙄
Дневният сън при нас е към 3-4 часа и нямам оплаквания.
Вече трета вечер плаче насън и се пробужда, мисля си че е от зъби, пък да видим. Постоянно търси с какво да чеше зъбките.

Малката на 28.02 става на 6 месеца, поръчали сме торта, бисквитки, ще взимаме декорация... ще се съберем с най- близките роднини❤ Нямам търпение ❤

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт