Нова измама в OLX! Внимавайте!!!

  • 26 717
  • 118
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 812
И какво ти светна, Starrydream?
Как се източва банкова сметка като знаеш номера ѝ?

Горката жена, баш на теб да попадне...

# 106
  • Мнения: 69 267
Да ти прати капарото по спиди или еконт.

Къде ти писа?
Ако във вайбър, не бих пратила аз нищо.

Последна редакция: вт, 05 сеп 2023, 19:09 от teta75

# 107
  • София
  • Мнения: 13 732
Искала е сметка, а не карта. Значи всичко е точно. Къде е измамата?

# 108
  • Мнения: 69 267
Ако е писала във вайбър, а не в олх, на мен това ми стига да го сложа в графата с измами...

Не разбрах обаче дали е писала там, или просто той е проверил номера й във вайбър, за да види снимката...

# 109
  • Мнения: 1 141
Ако е писала във вайбър, а не в олх, на мен това ми стига да го сложа в графата с измами...

Не разбрах обаче дали е писала там, или просто той е проверил номера й във вайбър, за да види снимката...
Човека е написал, че са му звъннали! И как да му прати капарото, нормално да иска IBAN. Все пак не ти иска номера на картата, а на сметката 😁 Ако се притеснява, да и каже да му ги пусне по изипей.

# 110
  • Мнения: 69 267
Първо са му писали...важо е къде Wink

# 111
  • Мнения: 1 141
Първо са му писали...важо е къде Wink
Ми аз мисля, че измамниците май не звънят, а само пишат… след като му е звъннато, значи няма проблем.

# 112
  • Мнения: 69 267
А, да бе...не звъняли.
Не бих разчитала на това...

# 113
  • Мнения: 35
Това, което се случи при мен е, че получих съобщение в платформата, че искат повече детайли за това, което продавам и да им пиша по вайбър. Предполагам щеше да последва същото, да ми пратят линк и да искат да си въвеждам данните. Не се хванах, за щастие. Случвало ли се е на някого?

# 114
  • Мнения: 812
Случва се всекидневно. В България, с толкова "интелигентни" сънародници, не е трудно да измамиш голям процент от тях.
Наскоро четох за жена, която пращала на някакви "астролози и гадатели" свои голи снимки, за да ѝ намалят цената за предсказанието. След като получили голите ѝ снимки, започнали да я изнудват за още пари. Та аз лично, не бих разчитала на интелекта на мнозинството българи.

# 115
  • Мнения: 8 568
Това, което се случи при мен е, че получих съобщение в платформата, че искат повече детайли за това, което продавам и да им пиша по вайбър. Предполагам щеше да последва същото, да ми пратят линк и да искат да си въвеждам данните. Не се хванах, за щастие. Случвало ли се е на някого?
Да ,да на мой близък се случи.Вече повече от година никой не го е потърсил във връзка с подадения сигнал

# 116
  • Мнения: 15 356
Това, което се случи при мен е, че получих съобщение в платформата, че искат повече детайли за това, което продавам и да им пиша по вайбър. Предполагам щеше да последва същото, да ми пратят линк и да искат да си въвеждам данните. Не се хванах, за щастие. Случвало ли се е на някого?
Искали са да им пращам по вайбър клипче на играчки и интерактивна масичка. Пращах и си ги продавах. Просто в олх е муден чата и на много хора не им се занимава. Ползвам си обаче служебния телефон в такива случай. Аз работя за себе си и решавам сама кога да си следя служебния и ме устройва.

# 117
  • Мнения: 1
Здравейте, мами 🙂
Аз преди седмица пуснах обява в олх, веднага ми се накачиха трима.
Единият ми писа "свържете се със жена ми на Вайбър, цената я устройва". Писах, предложи няква доставка на олх да ползваме, с доставка от Еконт - много сигурно лесно - тя ми предплаща уж, аз й пращам стоката и като я получи ще си взема парите. Казах не става, била от Сливен (обявата ми е от Кърджали). Писах й,че мога да й доставя до адрес без проблем, повече не отговори. Мъжът от олх е "потребителят не съществува". Следващите двама също ме препратиха към уотсап. Съобщенията им бяха странни - всяка буква в квадратче... Някви супер дребни цифри... Те също предлагаха аналогични схеми, щели да ми обяснят как става. Отново "Потребителят не съществува".
Оставям номерата им тук, пък дано помогне.
Скамъри:
1. 0886861245 (снимката е на някакво младо момиче в бански,а аз продавам скеле)
Цитирам я: "можем ли да използваме доставката на olx? ще получите парите по банковата си карта, преди да изпратите стоките, което е безопасно и за двама ни.
всичко става чрез компанията eсont, получавате пари по банковата си карта, обажда ви се куриерът и взима стоките от дома ви.
Изпратете линк към обявата си в olx или ми кажете точното заглавие на обявата си"
2. +359 88 505 6974 (Ана (украинка) бизнес акаунт в WhatsApp.
"Намирам се в Мелник, но куриерът може да вземе стоките директно от вашия адрес, т.е. дори не е нужно да излизате от дома си и да прекарвате цялото време и разходи, за които аз се грижа, а получавате плащането веднага."
3. +359 88 436 9178
"ДОБРЕ. ☺️ Можете да изпратите стоките по куриер от дома. Ще направя пълно плащане преди изпращането. Аз ще платя за доставката Simple Smile Ако никога не сте използвали тази система, мога да ви обясня как работи."
Ясно съм посочила, че доставката се поема от купувача в обявата. Този (тази) ми го пише, сякаш уау! Чудо! Те ще поемат доставката...
Всички до един са деактивирали акаунтите до в олх. Някой, ако знае как да го докладва, нека се заеме. Аз едва намирам време.
Но дано съм успяла да съм полезна!

# 118
  • Мнения: 8 568
Това са измами.Вчера някакъв се е свързал с мъжа ми  на вайбър,той продава някаква част за кола и онзи му е казал,че жена му ще се свърже с моят мъж😂
Мъжа ми го е попитал -украинци ли сте и до тм !Повече не го потърсили

Общи условия

Активация на акаунт