Дистанционно обучение за учениците - Тема 15 /Февруари 2021/

  • 32 219
  • 765
  •   1
Отговори
# 45
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз за Франция и изобщо за други държави не съм говорила. Мен ме интересува България. Очаквам при достатъчен капацитет на болниците, присъственото обучение да бъде възстановено.

# 46
  • Мнения: 4 443
И аз това се чудя.  Малките са на училище, големите един подир друг и те, а недоволството не стихва и не стихва.
Ами вместо да се оплакват да вземат да наваксат, нали за това са присъствено ?!
 Какво не е наред сега?!
След толкова борба за присъствено, очаквах най-сетне с такъв хъс и ентусиазъм  да не си вдигат главите от учене, а то ...

# 47
  • София
  • Мнения: 1 336
magi_sveta, заставам 100% зад думите ти в последните ти 2 поста.
За мен, основният проблем идва от липсата на всякакъв контрол и налагането на адекватни санкции,  които и да се изпълняват. Нямам против пълно затваряне и вечерен час за определен(!) период от време, но считам, че училищата са последното нещо, което трябва да се затвори. По никакъв начин родителите не могат да изградят детето си като пълноценна личност, без да има участие на социалната среда със себеподобни. Това, което Manzhelka предлага, ще доведе до развитието на едни интровертни личности, които не знаят как да реагират в непозната среда.
И не знам дали могат да се отключват автоимунно заболявания, но психически и хранителни разстройства е много вероятно. Децата сега живеят в един виртуален свят, често без връзка с действителността

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 6 956
То ако трябва да слагаме нещата на кантар и щом ще си измисляме доводи - колко ли психически разтройства са се отключили след тормоз в училище при присъствено?

# 49
  • Мнения: 4 443
По никакъв начин родителите не могат да изградят детето си като пълноценна личност, без да има участие на социалната среда със себеподобни. Това, което Manzhelka предлага, ще доведе до развитието на едни интровертни личности, които не знаят как да реагират в непозната среда.
И не знам дали могат да се отключват автоимунно заболявания, но психически и хранителни разстройства е много вероятно. Децата сега живеят в един виртуален свят, често без връзка с действителността
Повтарям се.
Много е възможно всичко това да е вярно, но то се отнася само за деца, които са в  семейства с изключително тежки проблеми и дефицити. Но в никакъв случай не се отнася за повечето семейства.
 След цели две поредни години в самостоятелна форма на обучение ,  детето ми се върна в клас и резултата е точно обратното на  написаното от вас.

# 50
  • Мнения: 21 588
Значи трябва с такива деца да се работи и да се потърси професионална помощ, ако им трябва, за да не се стига до сериозни  проблеми. Хранителното разстройство не се появява от днес за утре, а в интерес на истината аз имам скорошен точно обратен пример за хранително разстройство - родители, които близо година не забелязват, че детето им развива такова, те на работа, то на училище, събота и неделя на школи, докато разберат какво става,  и накрая болница и  две години терапия.

Така че по леко с обобщенията.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 663
То ако трябва да слагаме нещата на кантар и щом ще си измисляме доводи - колко ли психически разтройства са се отключили след тормоз в училище при присъствено?
Никой не си измисля доводи. Същата СЗО, която затвори света,вече има безброй препоръки за образованието, за съизмерване на ползите и вредите от затворените училища.
Що се отнася до автоимунните заболявания - вижте връзката им със стреса, а да отричате стреса, породен от ситуацията при подрастващите е безумие. Имам достатъчно примери, които за спорещите от другата страна са само "частни случаи" на псориазис, диабет, анорексия и депресия, тежки разтройства на съня, но в семействата на тези деца това не е така и те говорят по същия начин за пострадалите от короната.

# 52
  • Мнения: 119
То ако трябва да слагаме нещата на кантар и щом ще си измисляме доводи - колко ли психически разтройства са се отключили след тормоз в училище при присъствено?
За жалост никой не мисли за това, а и няма как да се разреши този проблем. Дано тези ученици могат да се обучават ОЕСР ако искат, защото иначе психическите травми ще бъдат доста по-големи...

# 53
  • Мнения: 4 443
СЗО още есента бе препоръчала децата да учат с маски, но...до колкото ми е известно това мина покрай ушите на хората, които вземат решенията у нас...
Значи което  ни отърва ще чуем , ако ли не ще си направим оглушка
Не знаех , че преди COVID у нас не е имало нито стрес , нито всички онези изброени неща.
Щом е така след година две като се ваксинираме и те ще изчезнат нали?

# 54
  • Мнения: 21 588
Ами щом твърдите, аз нямам намерение да отричам, че ДО предизвиква псориазис, диабет, анорексия и депресия, защото ще влезем в много безплоден разговор.

Съгласна съм, че ситуацията е стресова - очевидно за едни деца повече от други, но едва ли правилното е децата да станат свидетели на вилнееща в обществото зараза с произтичащите от това ппследствия, защото това ще им  е още по-стресово.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 663
СЗО още есента бе препоръчала децата да учат с маски, но...до колкото ми е известно това мина покрай ушите на хората, които вземат решенията у нас...
Значи което  ни отърва ще чуем , ако ли не ще си направим оглушка
Не знаех , че преди COVID у нас не е имало нито стрес , нито всички онези изброени неща.
Щом е така след година две като се ваксинираме и те ще изчезнат нали?
Знаете ли, един диалог се води с доводи, а не с елементаризми. Искрено ми се иска ДОто да реши безбройните ви проблеми в училището, с училището, с Ковида, с тормоза в и около училището и т.н.
Хубавото е, че тук ще останат архивите, които показват, че през април хорът е пял, че от два месеца ДО няма да се случи кой знае какво, сега този оптимизъм вече година по-късно продължава, само че краят не му се вижда ... Завиждам за оптимизма ви, аз нямам такъв.
И моля, ако вие искате да имате вашите си страхове от пандемията, позволите на останалите да имат своите си страхове все пак сте облагодетелствана страна - ДО по желание има, ПО обаче няма.

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 13:06 от magi_sveta

# 56
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Другата редовна песен... имате опция ДО, възползвайте се. Колко пъти едно и също, едно и също... Да, има опция ДО, която първо е неефективна, когато се прилага само за един и второ - живеем в общество. Моето дете няма да учи ДО от самотния си остров, оборудван с болници, лекари, кина, магазини и площадки. То живее в обществото, както и аз, и близките ни. И не ми е все тая дали аз ще се капсуловам, а навън ще вилнее вирус и няма да имаме достъп до болницата, ако си счупим някоя ръка примерно. И дали ако все пак имаме достъп няма да се заразим, докато чакаме да ни приемат. Много елементарно разсъждавате, нещата изобщо не се решават с максимата "който го е страх не ходи в гората". Щото опасността в случая не се ограничава само с гората.

# 57
  • Мнения: 21 588
Според мен поне за момента негативите от стреса, причинен от ДО( всъщност по-скоро от промяната в обичайната рутина, която е важна за децата) не са съизмерими със стреса, причинен от боледуване в семейството и загуба на близък. Първия, да кажем, имам родителски капацитет да го минимизирам, а втория - не.
А обществото, с напътствията на  професионалните педагози и психолози би трябвало да се погрижи да подкрепи децата, чиито родители нямат такъв, вместо да препоръчва да се хвърлят всички в заразата.

Не за друго,  ами понеже тоя подход не работи, една седмица вой на линейки, невъзможност да се свържеш със Спешна помощ и хора умрели на стълбите на болницата ни стигат, за да обърнем другия лист....пак.

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 14:36 от Iris04

# 58
  • Мнения: 4 443
СЗО още есента бе препоръчала децата да учат с маски, но...до колкото ми е известно това мина покрай ушите на хората, които вземат решенията у нас...
Значи което  ни отърва ще чуем , ако ли не ще си направим оглушка
Не знаех , че преди COVID у нас не е имало нито стрес , нито всички онези изброени неща.
Щом е така след година две като се ваксинираме и те ще изчезнат нали?
Знаете ли, един диалог се води с доводи, а не с елементаризми. Искрено ми се иска ДОто да реши безбройните ви проблеми в училището, с училището, с Ковида, с тормоза в и около училището и т.н.
Хубавото е, че тук ще останат архивите, които показват, че през април хорът е пял, че от два месеца ДО няма да се случи кой знае какво, сега този оптимизъм вече година по-късно продължава, само че краят не му се вижда ... Завиждам за оптимизма ви, аз нямам такъв.
И моля, ако вие искате да имате вашите си страхове от пандемията, позволите на останалите да имат своите си страхове все пак сте облагодетелствана страна - ДО по желание има, ПО обаче няма.
ДО или ПО не решавам нито аз нито вие, но сме длъжни да се подчиняваме на решенията и само сред  вариантите, които ни се предлагат. Вярвам не обвинявате мен , че сред предлаганите варианти не сте намерили този, който би ви удовлетворил напълно.

 Не знам за вас кое е довод и кое елементаризъм ,но на няколко пъти ви засичам че се опитвате да подвеждате , с което сама подкопавате доверието в думите ви. Нещо повече това говори, че подценявате събеседниците си и  обижда .
Едно е да се страхувате, а съвсем различно да се опитвате да въвеждате в заблуждение събеседника си.

 Ако случайно сте пропуснали на казуса с маските конкретно в темата бяха отделени десетки страници още есента( справка  в архива), но препоръките на СЗО се оказа , че не касаят нашата действителност, за което аз лично отново нямам нищо общо.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 663
Къде съм ви подвела, за да ви дам конкретика.

Общи условия

Активация на акаунт