Ох, ваксини, ох, кеф! За всички ще има, голям кеф! 217-та НЕМСКА тема

  • 19 714
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Немция
  • Мнения: 6 934
А в България през последните години издават ли се ваксинационни паспорти?

Когато вчера бях по магазините, една жена влезе, показвайки ваксинационния си паспорт.

# 706
  • Мнения: X
Аз имам само стикери- за какво ми е сертификат,това все пак е просто ваксина,макар и за Ковид... Thinking

Стикера се залепя в съответната графа, но до него се влага печат и подпис.

# 707
  • Мнения: 1 478
То това е ясно,но никой не ни дава отделен лист/сертификат.Поне при нас е така.

# 708
  • Мнения: X
А в България през последните години издават ли се ваксинационни паспорти?

Когато вчера бях по магазините, една жена влезе, показвайки ваксинационния си паспорт.
Ако си поискаш сигурно издават. Аз още имам моя от бебе и последно като си слагах там ми я нанесоха. Но всичко е на български.

# 709
  • Мнения: 9 416
Ваксините на децата от България са записани в здравната книжка, която се издава от личния лекар и служи за имунизационнен паспорт. С нея се ходи навсякъде на лекар в България, ако си здравноосигурен. Това поне от 2007 г. насам.

Artemis,
Какво пише в писмото от здравните власти? Не съм била под карантина, мои познати бяха, само документите от здравната служба са били достатъчни за признаване от шеф и здравна каса. Допълнителен болничен не са им искали. Ако се притесняваш звънни на личния или направо в здравната ви каса. Те там знаят. За работодателят при нас е достатъчно и писмото от здравната служба.

# 710
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
На мъжа ми му дадаха един ДИН А4 лист с подпис и печат, че е ваксиниран. Отделно му вкараха ваксината в имун.паспорт. Обяснението беше, че ако загуби този паспорт, после ще им създаде работа да търсят кога каква ваксина е сложена и затова листа, да се удостоверява с него.
Мисля, че праксиса така са решили, не вярвам да е нещо стандартно, защото при него тъкмо се задействаше процедурата и се туткаха какво да разпечатат и подпечатат. Laughing

Чакам да се стопли! Вчера падна пак невероятен дъжд.

# 711
  • Мнения: 7 190

И аз чакам!
Днес извеждахме децата навън, такъв кеф беше цамбуркането в локви.! Гледах ги и се кефех на радостта им, в същото време ми се гадеше. Края на май, аз с яке, панталон и затворени обувки, а у дома - парно.
Ай сиктир!

# 712
  • Мнения: 1 478
Сутринта,като видях,че в колата показва 4 градуса и ми стана лошо! Разбирам Алпи,разбирам природа,ама ми писна от тоя студ! Joy

# 713
  • Мнения: 1 281
Във Франкфурт е приятно, валя, духаше, но в момента е хубаво. А и е петък днес, майне Дамен унд Херен, наздраве!

# 714
  • Мнения: X
Тук беше топло от сутринта. Следобед даже жега стана. Чак изключих парното, но не вярвам да е зз дълго. 😁

# 715
  • Мнения: 540
Случайно някой скоро да е пътувал за Германия с антигенен тест? Интересува ме в коя лаборатория, кой е точния антигенен тест, с проверен преведен хартиен документ, признаван в Германия, за да се отиде директно в тази лаборатория. За София е питането.

# 716
  • Мнения: X
България вече не е рискова държава.
Големи специалисти са станали обаче масово по тестовете. То антитела се мерят, то имена на тестове и лаборатории се знаят, страшна работа.

# 717
  • Мнения: 9 152
И моето яке още не е зазимено. Днес се показа слънчице, насладих се на парков живот, пълни кафенета и биергарден!!!! Ама с яке 😂
Наздраве!

# 718
  • Мнения: 605
България вече не е рискова държава.
Големи специалисти са станали обаче масово по тестовете. То антитела се мерят, то имена на тестове и лаборатории се знаят, страшна работа.
Ние тръгваме с кола другата седмица за Бг и се чудя да правим ли тестове или не ?
Къде е това становище/решение-ще се влиза ли без тест в Бг и обратно без тест в Де ??
Моля ,ако някой е запознат нека да сподели.

# 719
  • DE
  • Мнения: 9 068
Девера се прибраха миналата седмица, направи ли са бърз тест за пред фирмата. Никъде по границите не са им искали.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт