Любители на котки - Тема 159

  • 28 146
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 531
Браво, радост голяма ще са.
Това е важното, да има кой да ги обгрижва, големи сладури са.

# 61
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 757
Благодаря. На пръв погред, това което седи във стойка "Митю Пищова" е мъжко. Това до него женско, а бялото е неопределено.Neutral FaceTrollface

# 62
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 274
Вчера минах през "Адовет" Перник да питам с какво да обезпаразитя Чарла и да питам за кастрацията й (цена 80 лв мисля, че е прилична,  но допълнително ще питам за всичко като му дойде времето).
Преди 5 години кастрация + 24 часов престой в клиниката ни струваше 80 лв. Сега в същата клиника е над 100 лв.

# 63
  • София
  • Мнения: 13 241
Леле, колко са сладки! Heart

djasra, няма как да го ограничиш! На всички давам едно и също. Сменят си по няколко пъти чинийките, защото в чуждата купичка винаги яденето е по-вкусно. Wink Гледай да осигуряваш мокра храна, за да си набавя вода чрез нея и сухата храна да е от висок клас, с ниско съдържание на пепел и фосфор.

АnyHr, 80 лв. е добре като цена. Аз дадох 120 + 60 за изследвания. Сравнявах цените на много клиники, но по-малко от 120 не намерих. Изследвания имаше и по 40 лв.

Само чакат да стана и се наместват по-удобно. Казвам "наместват", защото и през нощта са там, но сме по-нагъчкани. Joy С часове не мога да си оправя леглото, защото е заето. Joy  От тази сутрин:



Любов ли бе да я опишеш! hahaha hahaha hahaha





Само Преслава си има едно много скришно местенце, където спи необезпокоявана от никой.

# 64
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Нашият Широ е голям кротушан 🙂 спи доста, но защото като е буден и активен му взимаме тока от игра 😉снощи се намърда до мен, до главата ми и така спа непробудно 8 часа. Купихме Пурина пауч и гранули /по препоръка на ветеринаря /, смесвам от стария Уискас и Пурина и постепенно ще махна Уискас - а. Гранулите много не ги долюбва... Само ако е много гладен и няма нищо друго. От утре ще се наложи да стои самичък през по - голямата част от деня, да видим... Има си катерушка, драскалка, топче... Ще се забавлява.

# 65
  • Мнения: 15 399
Олеле, какви са сладурчета тия котешки бебешоци. Прелест, прелест някаква. Heart
Радвам се, че са при стопанин, който има възможност да ги обгрижва. Късметлийчета. Flowers Four Leaf Clover

# 66
  • Мнения: 887
С какви хубави бебета се е напълнила темата! Да са ви живи и здрави и да ви радват! ❤️ Аз пропуснах миналата тема, но ще наваксам сега.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Нормално ли е коте да ходи по голяма нужда 3-4 пъти на денонощие?
Вече няма диария,но...

# 68
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
нашият цял ден днес спи, ще го видим нощес. По голяма нужда ходи 1-2 пъти, на обяд и вечерта му смесих от новата и старата храна и малко се разхлаби коремчето, надявам се да е от това, че има нова храна, а не нещо друго.

# 69
  • Мнения: 7 856
За тези с котешки бебета - купете котешки въдички, жълти стотинки са, и будете и зазигравайте мъниците през деня, особено вечер, за да се научат да спят през нощта. Защото в противен случай е много вероятно да спят цял ден и да вилнеят по цяла нощ, което не е добре нито за стопаните им, нито за съседите, ако има такива.
Още един съвет - ако имате кабелна телевизия, хвърляйте по едно око на Animal Planet - постоянно въртят и повтарят епизоди от Моята котка от ада. Много информативно предаване за котешкия начин на живот, проблемите, които причиняват някои котки и как те да се преодолеят.

# 70
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 531
Любимото ми предаване е, днес два епизода имаше.

# 71
  • Мнения: 10 712
Какви прекрасни бебешки тумбачета! Heart Eyes

Здравейте, пиша отново с надежда за помощ за моя котан - Арчи. На 9г е до сега живял на 5ти етаж в апартамент. Некастриран, много гальовен и кротък. Наскоро обаче ни се наложи да се преместим и то в апартамент на 1ви етаж. Сложихме мрежи по прозорците, за да не се изкушава да бяга, но се оказа, че в задния двор е дом и кръстопът за много котки и в момента в който той ги забеляза тотално се промени. Седи само там, трепери, гледа ги, мяучи, особено нощем, вие дори и освен, че ние не можем да спим сигурно и съседите скоро ще възроптаят. Изобщо не е същият котарак, не идва при нас, не реагира ако го викаш, неспокоен е, като обсебен. Принудихме се да го кастрираме... Не знам ще повлияе ли и ще се успокои ли, има ли какво да направим ние?

Би трябвало да се успокои, да. Как е след кастрацията?

# 72
  • Мнения: 42
Какви прекрасни бебешки тумбачета! Heart Eyes
 Минаха 3 дни, все така вие и на моменти изпада в кризи, мяука гърлено, все едно го измъчва. Sad Лошото е, че постоянно са му под носа котките навън, все там търси да ходи. Истинско изпитание е, не знам какво да правим.
Здравейте, пиша отново с надежда за помощ за моя котан - Арчи. На 9г е до сега живял на 5ти етаж в апартамент. Некастриран, много гальовен и кротък. Наскоро обаче ни се наложи да се преместим и то в апартамент на 1ви етаж. Сложихме мрежи по прозорците, за да не се изкушава да бяга, но се оказа, че в задния двор е дом и кръстопът за много котки и в момента в който той ги забеляза тотално се промени. Седи само там, трепери, гледа ги, мяучи, особено нощем, вие дори и освен, че ние не можем да спим сигурно и съседите скоро ще възроптаят. Изобщо не е същият котарак, не идва при нас, не реагира ако го викаш, неспокоен е, като обсебен. Принудихме се да го кастрираме... Не знам ще повлияе ли и ще се успокои ли, има ли какво да направим ние?

Би трябвало да се успокои, да. Как е след кастрацията?

# 73
  • Мнения: X
Идва лято и идват комарите. Могат да бъдат вредни за нас и котките. Как защитавате - вас и най-вече котетата, които са чувствителни към репеленти и всякакви арома масла, и растения срещу комари?


Нормално ли е коте да ходи по голяма нужда 3-4 пъти на денонощие?
Вече няма диария,но...
Бебетата акат повече. Пък и зависи колко яде.

# 74
  • Мнения: 3 837
Да имате идея,когато котката пощръклее вечер и търчи като че ли я гонят...не знам,такова тичане...Не пропуска да мине и върху мен...
Дали се чува в съседите?
Не го мисли това:) имали сме котки в апартаменти. Със сигурност не е като поп фолк до среднощ, тинейджърски купон в съседния блок или лаещо куче...
дишай Мария! Радвай се на шушкото:)

Иначе и нашите котки подивяват надвечер. Котешка работа

Сова, колкото до комарите - ние пръскаме до 2-3 пъти в сезона целия двор за кърлежи, комари и т.н.
А иначе Шошо нали си е глупендер миналото лято като гонеше всичко летящо - диване на 1г Blush беше го ухапала явно пчела/ оса и посред нощ се беше подул на шията и се наложи да ходим по клиниките Simple Smile Провет Тракия са са живи и здрави Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт