125то или НПМГ?

  • 3 630
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Скоро синът ми ще трябва да се ориентира към някое училище след 4 клас и на този етап в тези две има реален шанс за прием - бих се радвала на мнения и препоръки относно обучението и учителите в тези две училища.

# 1
  • София
  • Мнения: 8 283
Тема за обучението в гимназиален етап на НПМГ има, как ще в прогимназията - по това време догодина.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 553
5 клас в нпмг не бях чувала. Да питам любимия ми въпрос - за транспорт мислили ли сте? Защото Младост - НПМГ си е предизвикателство сутрин рано дори за 15 г, пък какво остава за 12 г дете.
Добри математически паралелки в 5 клас има и на други места. Всичко зависи от учителя.

# 3
  • Мнения: 3 200
Местоположението на това училище никак не е за подценяване. Аз навремето ходих да подавам документи в НПМГ за след 7 клас, когато класирането беше самостоятелно - резервен вариант.  
Като видях къде е и какви са опциите за придвижване, го отписах на мига. Яд ме беше, че не са излезли резултатите по БЕЛ и МАТ, та се разкарвах до там. Представих си първа смяна зимата... Ама ги подадох Grinning

По принцип НПМГ си е класика. Но пък учителите нямат опит с 5-7 клас. Това никак не е за подценяване. Малко е академично обучението там, предвид обвързаността му със СУ.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 846
Аз бих избрала според местоположението. Все пак става дума за малко дете!

Личното ми мнение за 125-то е много добро и го препоръчвам.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 063

По принцип НПМГ си е класика. Но пък учителите нямат опит с 5-7 клас. Това никак не е за подценяване. Малко е академично обучението там, предвид обвързаността му със СУ.

Това не е вярно!

# 6
  • София
  • Мнения: 8 283
Стигането от метрото или от спирката на 43 бл. до 125 не е по-добро/приятно от тези около НПМГ.
Училището няма опит с малки деца, но някои учителите там имат - работили са в ОУ или са водили курсове малки децa.

# 7
  • Мнения: 3 200
Стигането от метрото или от спирката на 43 бл. до 125 не е по-добро/приятно от тези около НПМГ....
Това от опит ли?
Защото моите деца са учили в 125-то и твърдя, че база за сравнение на местоположението няма.
В тази връзка, ако аз избирам къде да учи детето ми, НПМГ даже няма да го обмислям.
Колкото до опита на учителите, само ще попитам: От кога в НПМГ обучават ученици 5-7 клас?
Не питам кой (учител) къде бил и от къде дошъл.
Аз мнение за качеството на учителите не съм давала, за протокола - положително ми е мнението за обучението в гимназиален курс.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 846
Е сравняването на местоположението зависи от отправната точка.

Що се отнася до пътя от спирката на рейса или метрото до 125-то, не виждам проблем. Особено пък спирката на рейсовете си е до самото училище - вижда се от там.

# 9
  • Мнения: 33
Детето ще пътува от Дървеница, като локация 125то е по - близо. По - скоро кое би предложило по - качествено образование ми е дилемата. И в двата случая имам предвид математическите паралелки.

# 10
  • София
  • Мнения: 38 553
Защо не погледнете 8 соу като опция?

# 11
  • Мнения: 3 200
Е как да ти кажат къде образованието е по-качествено, като няма 5-7 клас, учили в НПМГ.
125-то има слаба гимназия, защото има много силна прогимназия.
НПМГ има силна гимназия и няма данни за прогимназия.

# 12
  • Мнения: 8 266
Детето ми учи в ПЧМГ.  Беше приет и в СМГ. За съжаление по това време НПМГ нямаха паралелки иначе най-вероятно щяхме да се на кръстопът.
СМГ никога не ни е привличало, твърде голямо училище за нашето дете. Което е  нито послушно, нито старателно. В НПМГ откриват 2 паралелки което е едно доста бутиково обучение на този етап. Достатъчно малък випуск за да му обърнат подобаващо внимание и в същото време достатъчно голям за да се чувстват децата комфортно. Убедена съм, че НПМГ ще направят всичко необходимо да дадат на децата достатъчно знания и умения.
За мен самата обстановка в една утвърдена гимназия като СМГ, ПЧМГ и НПМГ е доста по-различна и за мен доста по-добра от тази в кварталното училище пък било то и 125.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 846
Мисля, че качеството на математическите прогимназиални паралелки на 125-то не може да се подлага на съмнение. Според мен са сравними до голяма степен със СМГ или поне се доближават.

Ако аз трябваше да избирам, водещо би било удобното местоположение спрямо местоживеенето ми.

Последна редакция: ср, 30 юни 2021, 14:54 от Клер

# 14
  • Мнения: 8 266
Мисля, че качеството на математическите прогимназиални паралелки на 125-то не може да се подлага на съмнение. Според мен са сравними до голяма степен със СМГ или поне се доближават.

Ако аз трябваше да избирам, водещо би било удобното местоположение спрямо местоживеенето ми.
И кои са преподавателите предлагащи това качество?
Какви се средните резултати по НВО в седми клас в училището?
Тези качествени ученици къде продължават после?

Сериозно питам, защото живеем сравнително близо до 125, но то никога не е било в полезрението ни Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт