Семейни отношения и пари

  • 10 517
  • 272
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 395
Имам въпрос. Сред пишещите в темата има ли жени, които изкарват чувствително повече пари от мъжете си и, ако има, какво е тяхното отношение към деленето на разходите?
Мъжът ми доста години беше stay-at-home dad. В началото имахме пререкания, но с времето той пое цялата къщна работа, пазаруване, логистиката с децата. Аз се прибирах навреме за вкусна вечеря и се включвах почти единствено в помощта с уроците на децата. Пари всеки винаги е имал в себе си и никой никога не е държал сметка на другия. Сега вече третото дете тръгна на детска градина и той започна работа. Финансите винаги са били изцяло общи, решенията също. Когато някой иска нещо - споделя с другия и преценяваме дали сега е правилният момент.

# 46
  • Мнения: 3 350
Да бе да, тоя ще лежи по цял ден, а аз ще опъвам, такъв търпя докато ми е нужен и шут в гъза. Те и те така ще направят, ама чакат да мине пубертетът на децата, че да не ги изпуснат. Въобще мъж не заслужава да бъде издържан, да мисли как да е мъж, такива болен съм, смотан съм, не на мен тия...и аз мога сто довода да изведа.
Обратното не важи ли и за жените? Тя ще лежи и само ще си снима кълките за фейса по разни дестинации, а той ще превива гръб на работа!
Ами, който мъж мисли по този начин, едва ли някога ще има хубава жена в леглото си.
(Е, има и 55+ жени самотни, разведени, вдовици, все някой наем ще се намери, но той пък тряжва да е по-млад и корав, така че не е лесно)

Последна редакция: чт, 29 юли 2021, 09:41 от buttercake

# 47
  • Мнения: 10 998
Мен тоя вариант на svee не ме устройва, освен ако мъжът ми не е рентиер по наследство. Въобще повече мисля компромиси с парите да не правя.

# 48
  • Мнения: X
Мъжът ми доста години беше stay-at-home dad. В началото имахме пререкания, но с времето той пое цялата къщна работа, пазаруване, логистиката с децата. Аз се прибирах навреме за вкусна вечеря и се включвах почти единствено в помощта с уроците на децата. Пари всеки винаги е имал в себе си и никой никога не е държал сметка на другия. Сега вече третото дете тръгна на детска градина и той започна работа. Финансите винаги са били изцяло общи, решенията също. Когато някой иска нещо - споделя с другия и преценяваме дали сега е правилният момент.
Това много ми хареса.

# 49
  • София
  • Мнения: 38 714
С удоволствие бих работила /примерно в кол център с два езика ще докарам прилични пари/ и мъжът да поеме всичко, което е "нищо". Имаме и дете с проблеми, нали...

# 50
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Да бе да, тоя ще лежи по цял ден, а аз ще опъвам, такъв търпя докато ми е нужен и шут в гъза. Те и те така ще направят, ама чакат да мине пубертетът на децата, че да не ги изпуснат. Въобще мъж не заслужава да бъде издържан, да мисли как да е мъж, такива болен съм, смотан съм, не на мен тия...и аз мога сто довода да изведа.
Обратното не важи ли и за жените? Тя ще лежи и само ще си снима кълките за фейса по разни дестинации, а той ще превива гръб на работа!
Ами, който мъж мисли по този начин, едва ли някога ще има хубава жена в леглото си.
(Е, има и 55+ жени самотни, разведени, вдовици, все някой наем ще се намери, но той пък тряжва да е по-млад и корав, така че не е лесно)
Много, ама много си във грешка! Като и секне кранчето ще си седне на г... . Еманципираната жена сама си изкарва парите. Другите са кифли и лиготий!

# 51
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
В действителност жената,която не ходи на работа поема домакинството изцяло,както и грижите за децата.А това също е работа.Такива дето не работят,а само скитат по разни дестинации са по-скоро изключение .
Обаче има Мунчовци,които не само че са некадърни да изкарат някой лев,ами отказват да вършат домакинска работа .
и жената хем издържа семейството,хем готви,хем деца гледа.

# 52
  • Мнения: 6 618
Имам въпрос. Сред пишещите в темата има ли жени, които изкарват чувствително повече пари от мъжете си и, ако има, какво е тяхното отношение към деленето на разходите?
В нашето семейство нещата стоят по този начин. Мъжът ми работи в държавния сектор, а аз - в частния. Нямам особено отношение към парите, които изкарам - пари са, средство, което си има своето предназначение. Не влагам в тях нещо специално, че да си ги наричам “мои“, на семейството ми са. Заедно се грижим за децата, разпределяме домашните задължения - напр. аз обичам да чистя (знам, че звучи откачено, но някак така издухвам напрежението), той да готви (ненадминат е в това) и т.н. Работата му е свързана с повече пътувания отколкото моята, така че се случва да се оправям сама с двете деца. Въпрос на организация е.
Давам си сметка, че за много хора това не е приемлив модел, съдейки и по част от коментарите в темата. Понякога се е случвало някой да отправи язвителна бележка. Наскоро с негови колеги обсъждахме дестинация, която с мъжа ми отдавна искаме да посетим. Единият препоръча хотел, от който е доволен, но подчерта, че е доста скъп и се обърна към мъжа ми с репликата: "Ако жена ти реши да отвори кранчето, да знаеш, че си заслужава." Такива реплики ги подминавам, авторът нито ни е в къщата, нито ни слага на масата.

# 53
  • Мнения: 3 350
Да бе да, тоя ще лежи по цял ден, а аз ще опъвам, такъв търпя докато ми е нужен и шут в гъза. Те и те така ще направят, ама чакат да мине пубертетът на децата, че да не ги изпуснат. Въобще мъж не заслужава да бъде издържан, да мисли как да е мъж, такива болен съм, смотан съм, не на мен тия...и аз мога сто довода да изведа.
Обратното не важи ли и за жените? Тя ще лежи и само ще си снима кълките за фейса по разни дестинации, а той ще превива гръб на работа!
Ами, който мъж мисли по този начин, едва ли някога ще има хубава жена в леглото си.
(Е, има и 55+ жени самотни, разведени, вдовици, все някой наем ще се намери, но той пък тряжва да е по-млад и корав, така че не е лесно)
Много, ама много си във грешка! Като и секне кранчето ще си седне на г... . Еманципираната жена сама си изкарва парите. Другите са кифли и лиготий!
Има един проблем, обаче. Еманципираната жена много мрази мухльовци !
Тъй че, ти си в грешка. Ще си намери друг. Има много.

# 54
  • Мнения: 3 505
Имам въпрос. Сред пишещите в темата има ли жени, които изкарват чувствително повече пари от мъжете си и, ако има, какво е тяхното отношение към деленето на разходите?
Има. Преди изкарвах много повече от него, плащах почти всичко, случвало ми се и да му давам за негови лични нужди. В един момент укрепна и изяви желание да плаща сметките, а за мен останаха храната, процедурите, които ни гълтат доста и почивките. Ние не се питаме кой колко има, питаме се дали ни стигат за това или онова. За мен е без значение кой изкарва повече, важното е да стигат за покриването на потребностите и за някоя друга глезотия.

# 55
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
Винаги може да се случи  мъжът да има някакъв труден период-да изкарва по-малко пари или даже да остане без работа.
Но кадърния мъж полага някакви усилия,за да се измъкне от ситуацията,намира си работа и си стъпва на краката.

# 56
  • Мнения: 2 749
Аз взимам повече. И какво от това? Важното е парите да стигат. Но не бих търпя а такъв, който да не работи, защото аз изкарвам.

# 57
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 855
Парите ни са общи, независимо кой ги изкарва. Естественно аз харча в пъти повече от него. Не че и неговите хобита са евтини...

# 58
  • Мнения: 3 505
Все си мисля, че парите са твърде важни за тези, които имат много, за тези, на които не им стигат за покриването на нуждите им, и за телците. Нито една от годините категории не са ми интересни. Никога не съм оценявала мъжете по способността им да изкарват пари, макар често да са ми се лепвали такива, които се справят доста добре.

# 59
  • Мнения: 12 864
Всъщност не познавам нито един мъж, който да е здрав, но да си седи вкъщи, за да оправя домакинството. Но имам познат италианец, който остана в отпуск по бащинство. Успя да гледа детето и да се изучи за експерт-счетоводител! Преди беше само счетоводител.

Също знам един мъж, когото жена му издържаше, докато учеше медицина. След като се изучи, той си намери друга, щото нали - доктор, не е за него тази.

Случаи всякакви. Има използвачи и от двата пола, и свестни от двата пола.

Общи условия

Активация на акаунт