Нещастно обвързана

  • 3 801
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 158
Когато почива предимно сме на някъде, прекарваме време заедно... Просто битовизма ме убива... Може би просто ми липсват социалните контакти и прекалено много се вглабявам в това...
А като почива мъжът ти, как ви минава денят- пак ли на дивана, или излизате?
Мисля, че още не се е напаснал с бебето.
Много рано му показваш червен картон.
Ако работи и тежък физ. труд- разбирам го човека.

# 16
  • Мнения: 232
Напоследък темите са все по-тъпи. Истината е, че и двамата не сте били готови да станете родители. Явно и на двама ви ви пречат битовизмите.

# 17
  • Мнения: 762
Ива, моето мнение е, че при теб няма по- голям проблем от този при повечето млади семейства. В твоя случай мъжът нито е деградирал, нито е налице спешна нужда от прекратяване на отношенията.
Според мен на теб ти липсват социалните контакти, усещането да ти се обръща внимание, да си ценна и интересна за някого, а когато не го усещаш и от мъжа си, се преекспонира проблемът.
Нека да погледнем ситуацията от гл.т. на младите татковци, на които на моменти им съчувствам много. Цял ден си бил на работа, мислил си за проблеми, за осигуряване на прехрана на семейството, и се прибираш в къщи като в 8/10 случая си виновен за нещо,за което дори и не подозираш, посреща те една кисела мама, която в повечето случаи е имала евентуални контакти, ограничаващи се до "цвета на а...то", кога ви поникнаха зъбчетата, а моето "генийче" вече сяда и се обърна три пъти и т.н. След което те заливат с предполагаеми, а в повечето случаи и силно въображаеми проблеми на бебето и ти колкото и да обичаш тази жена, започваш да се държиш реципрочно . Ако двойката няма достатъчна емоционална интелигентност, или задръжки от типа какво ще кажат роднините, познати и т.н., в тези периоди често се стига до раздяла. Не ме разбирай погрешно, не обвинявам никого, просто излагам и др.гл.т. В случаите, в които не съм работила от къщи (не по- дълго от 1 седмица) и съм гледала бебе, едвам съм понасяла себе си и съм наясно какво чудо е.

# 18
  • Мнения: 2 039
Все повече се чудя,защо ги раждате тези бебета,като така ви пречат и ви скапват връзките.
Сега сериозно.Всеки имал дете е преминал през подобен етап.Майката е изморена,тежи и еднообразието и понеже единствения възрастен с който контактува е бащата си го изкарва на него.Далеч съм от мисълта,че бащата е идеален,може би трябва да му се делегират повече задължения покрай бебето за да свикне.
Относно готвенето,това пък е абсурдно,ако не иска да не яде,неговите дни за капризи са свършили ,като е станал баща.
Според мен авторката да отиде за няколкодни,седмици при родителите си ,за малко помощ и почивка.

# 19
  • Мнения: 4 214
Иве, да не би да си се фиксирала в бебето и той да ревнува? Той винаги ли е бил такъв - емоционално студен, да го наречем, или стана такъв след появата на бебето? Колко време се познавахте преди да забременееш и бяхте ли се напаснали като двойка? Не отговаряй на въпросите тук, а на себе си. Ще ти дадат опорни точки за размисъл.
Покрай бременността и раждането не се ли запозна с други жени в подобно положение? Да си правите компания през деня и да си общувате?
Сезонът на отпуските е, идете някъде на почивка на хладно, в планината. Малко да туширате напрежението.
В тези жеги всички са изнервени, повярвай. Даже нощес ММ се измести в другата стая да си доспива, че много се допираше до мен и ме дразнеше, а сме на село - тук е доста по-хладно от в града.

# 20
  • София
  • Мнения: 12 006
Напоследък темите са все по-тъпи. Истината е, че и двамата не сте били готови да станете родители. Явно и на двама ви ви пречат битовизмите.
Много точен отговор.
Иве, до колкото разбрах бебето е не планувано. Защо не ползва предпазни средства в 21 век и защо роди, като ти е толкова зор за си сред хора и да имаш предишния си социален живот? От цялата работа виждам, че ти не си готова да бъдеш майка и тотално не искаш да се занимаваш с това, ама те е срам да го споделиш с родителите си. Човека си прекарва свободното време с вас, прави някакви опити да приспи бебето, е малко е лигав и капризен, ама такъв си си го избрала. Защо си вири краката без предпазни средства, с човек, който иска след работа да се опъне на дивана с биричка, докато му нарежеш салатка и му сипеш ракийка (неща, което явно доста те дразнят, до стешен да не искаш да живееш така)? Раждате ги тея бебета, все едно си купувате кукла и после "ама аз не го понасям бащата"?

# 21
  • Мнения: 7 430
Даа, много деградирал този мъж, който бачка по цял ден, за да издържа семейството, а като се върне уморен от работа жена му му прави фасони. Добре ти е казала Афродита за предпазните средства, ама си пропуснала момента.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 467
Темата за какво е?
Според мен ти е много скучно и се дразниш от глупости, които преди не са те дразнили.
Можеш да си разнообразиш с четене на книжки, така ще си обогатиш и речника и ще научиш коя дума какво значи.
Развода е срам само по много малките и изостанали села, разумните и интелигентни хора избират хубавия и смислен живот.
И мен би ме дразнила липсата на внимание и помощ в домакинството иначе. Ама  той преди това много ли те гушкаше, целуваше, обгрижваше? Има ли наистина съществена промяна в отношението му към теб преди и сега?

# 23
  • Мнения: 1 176
Иве, кажи на родителите си или поне им загатни на къде вървят нещата. Ако искаш да им опазиш чувствата, по-добре да не им дойде като гръм от ясно небе.
Аз на моите започнах да споделям, че нещата не са безоблачни между мен и вече бившия ми мъж, 7-8 години преди да се разведем. И за никого не беше изненада. Получих и помощ.

# 24
  • Мнения: 6 240
Даа, много деградирал този мъж, който бачка по цял ден, за да издържа семейството, а като се върне уморен от работа жена му му прави фасони. Добре ти е казала Афродита за предпазните средства, ама си пропуснала момента.

Чак се учудвам да прочета такъв коментар, като гледам как масово се приема, че мъжът си почива на работа и като се върне вечерта задължително трябва да му бъде връчено бебето. То и с този начин на мислене се стига до такива теми, в случая обаче авторката мисля, че се е депресирала. Появата не детето е критичен момент за всички връзки, промяната на живота е драстична особено за жената, и когато липсва разбиране един към друг, а вместо него има постоянни упреци и мрънкане, просто следва игнора. И все пак както казва авторката, излизат с мъжа и когато почива, прекарва времето си с тях, така че не всичко е счупено.

# 25
  • Мнения: 7 515
Ако повечето млади майки проумеят, че това е просто две годишен период, минаващ като един сън и се съсредоточат, върху бебето, което всъщност е едно щастие, умиление, смисъл  и успеят да се насладят на този период ще им е в пъти по- лесно. Как искам да гушна бебче и да помириша тази миризма....няма такова щастие.
С носталгия се връщам в най- хубавия ми период от живота.

# 26
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 093

Чак се учудвам да прочета такъв коментар, като гледам как масово се приема, че мъжът си почива на работа и като се върне вечерта задължително трябва да му бъде връчено бебето. То и с този начин на мислене се стига до такива теми, в случая обаче авторката мисля, че се е депресирала. Появата не детето е критичен момент за всички връзки, промяната на живота е драстична особено за жената, и когато липсва разбиране един към друг, а вместо него има постоянни упреци и мрънкане, просто следва игнора. И все пак както казва авторката, излизат с мъжа и когато почива, прекарва времето си с тях, така че не всичко е счупено.
Това къде го срещаш, че и масово?!
Но пък ако не "му бъде връчено бебето", как ще разбере този мъж, че е баща?
Значи сакън да не ви накараме нещо да свършите вкъщи...

Иначе и аз мисля, че авторката е в следродилна депресия все още. Но и това ще се преживее. Просто да намира някой да я отменя в грижите от време на време.

# 27
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Ако повечето млади майки проумеят, че това е просто две годишен период, минаващ като един сън и се съсредоточат, върху бебето, което всъщност е едно щастие, умиление, смисъл  и успеят да се насладят на този период ще им е в пъти по- лесно. Как искам да гушна бебче и да помириша тази миризма....няма такова щастие.
С носталгия се връщам в най- хубавия ми период от живота.
Хубав за теб, защото ти така възприемаш нещата. Обаче има хора, като авторката, за които бебето е просто едно досадно задължение, част от семейните такива, което следва да се изпълни, "защото всички така правят". Задължение, което отделя майката от редовните й занимания, което я изнервя и от там вече тръгва да си създава проблеми и осъзнава, че се е размножила от господин неподходящия, ама вече не може просто да се фръцне и да си замине, щото все някой трябва да го гледа това бебе. Интересно как не й е пречело да си живее и ляга с него, преди да забременее, едва ли преди това той не е лежал по дивана с бирата.

# 28
  • Мнения: 15 005
Не знам кой не може да асимилира, но ти определено не знаеш какво точно не ти е наред.
Значи, в резюме
но знам че той няма да спре да помага за детето дори и да се стигне до раздяла..не можем вече да говорим, той е тотално деградирал, много бързо се случи всичко между нас и това си казва думата.
Човекът деградирал, ама гледал детето. Няма как хем да е баща, хем да в деградирал, кое е последно?

  Не съм от типичните домакини да готвя и чистя постоянно, за мен задълженията трябва да се споделят. Деградирал имам предвид че той просто иска да се прибере, да се изпъне на дивана, бирата, ракията, салатата, мача и това го устройва..и да заспи пред телевизора... А аз къде отивам, дето цял ден гледам бебчето сама... Обяснява ми как той също бил изморен дрън, дрън... Аз го разбирам това и никога не биг го оспорила, но поне общува с хора и има някакво разнообразие... Абе само една жена по майчинство би ме разбрала..вечер се опитва да я приспи и когато не може 10 мин идва с думите:опитай ти, аз се изпотих... А аз това като го правя по 5 по пъти на ден? Винаги когато сготвя нещо което той не яде( много е капризен и яде много малко неща) не иска да яде, не иска дори да опита.. А аз обичам да правя нови неща и да се развивам.. Как да имам желание да правя нещо за това домакинство...
Не се съдираш от домакинстване, ама той бил искал да лежи (след като приключи гледането на дъщеря му). Ти какво правиш по цял ден, като имаш претенции към него?

аз за жалост не съм от село.
Не ти личи - ни речник, ни правопис, ни отношение.

Когато почива предимно сме на някъде, прекарваме време заедно... Просто битовизма ме убива... Може би просто ми липсват социалните контакти и прекалено много се вглабявам в това...
Повтарям се, ама я пак какъв ти е проблемът точно и какво не ти харесва у мъжа?

Още да цитирам ли?

Хубавото за нас е, че бързо ще заключат темата и няма да гледаме още изцепки на Ива-не-от-село. Лошото за мъжа ти си ти - ще пропусна епитетите, че ще запълня половин стандартна машинописна страница. Като искаш социални контакти - детето на ясла при първа възможност или на миличките ти родители, а ти се връщаш на работа. Ама там ще трябва да работиш, не да се почесваш като сега вкъщи, та не знам дали ще е добре за околните при подобно поведение. Ама изговорете вкъщи и с бабите и дядовците и намерете решение.

Мързелуването е много озлобяващо, поредното доказателство четем. Никаква депресия не е това.

# 29
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 093
Чакай сега, ти защо пусна темата? Нали искаш да прочетеш различни мнения? Или очакваше, че всички дружно ще започнат да плюят деградиралия ти мъж? Защо не приемеш, че имате и двамата трески за дялане. Поработи върху себе си, ако искаш нормални отношения, защото показваш, че си конфликтна и агресивна. Ако и с мъжа си така се държиш, ясно защо получаваш студенина и озлобление насреща.

Общи условия

Активация на акаунт