Дали ще приеме детето?!

  • 8 759
  • 309
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 573
С две думи- изсексили сте се няколко пъти, а ти вече си сложила тигана.
Не ми се разтягат локуми. От мен- не.

Колко време след раздялата с бнд намери този в сайта?

# 31
  • София
  • Мнения: 8 004
На този етап за мен връзката е "забавлението на мама" и детето няма място в отношенията. Два месеца са нищо като време, а и година дистанционно писане - също. Смятам, че от такива международни и дистанционни отношения рядко излиза нещо читаво, но пък не пречи мама да се разнообрази. Иначе казано - за секс става, за семейство - едва ли.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 25 295
Ами не, с тази незаинтересованост към момента, надали можеш да очакваш да приме детето. С мъжа ми като започнахме, още преди да се запознаят с детето ми, питаше за него, носеше някакви неща за него (примерно сладки или нещо такова), дори да не се познаваха и не се виждаха още. Изпрати ни по куриер направена на фенер тиква, когато за един Хелоуин се притеснявах как ще я режем вечерта и дали няма да се заколим, а ни трябваше за училище на другия ден. Ей такива неща, знаеше за ежедневието ни с детето, говорехме си, обсъждахме, в течение беше на какви курсове и спортове ходи примерно, за училище и ей такива.
То отношението си личи, ти затова така си се притеснила, защото реално има за какво.
Това си е малко и до човек. Аз, когато се запознах с ММ също не питах много много за дъщеря му, не защото не ме интересуваше, ами защото съм такъв тип, не поемам инициативата с въпроси. Предполагам, че от непознаващите ме ще се приеме за незаинтересованост, а близките ще си кажат "от нея кво друго да очакваме". Да правя спонтанни подаръци също не умея. Още помня как ѝ купих морска звезда от едно пазарче във Варна, а ме досрамя да ѝ я подаря, някак изведнъж ми се стори, че е тъп подарък. Не ми се смейте.
Не знам какво да кажа за конкретния случай де, не познавам човека.

# 33
  • Мнения: 46 577
На този етап не можеш да си правиш нито планове, нито заключения.
На мен ми отне време да развия привързаност към собственото си дете, какво остава за човек без деца, който е в началото на връзка си, към напълно непознато дете. Не възлагай надежди, просто се наслади на момента и каквото излезе - такова.

1 г. е достатъчно време, запознай ги и с времето ще се види дали ще се получат нещата.

# 34
  • Испания
  • Мнения: 37 503

Това си е малко и до човек. Аз, когато се запознах с ММ също не питах много много за дъщеря му, не защото не ме интересуваше, ами защото съм такъв тип, не поемам инициативата с въпроси.

А дъщеря му с него ли е живяла?

# 35
  • Варна
  • Мнения: 25 295
Не.

# 36
  • Испания
  • Мнения: 37 503

Така и предположих. Случаите са несъпоставими.

# 37
  • Мнения: 6 790
Човек, който няма деца, нормално да не пита почти нищо. Откъде да знае какъв въпрос да зададе, какви са грижите около 6 годишно? Освен едно "как е детето" , едва ли друго би могъл да пита, ако не е имал досег с деца.
Изясни за себе си какво очакваш от тази връзка. Ако не търсиш задълбочаване, детето не го намесвай. Ако не искаш да си губиш времето и в един момент да се окаже, че господина никога не е търсил сериозна връзка, сложи картите на масата. Питай го в прав текст търси ли сериозна връзка, защото ти не си ок ако намеренията му са само забавление.

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
Още от първия пост личи какво очаква щом вече трепери като лист за запознанство с детето. Въпросът е той какво очаква.

# 39
  • Мнения: 2 005
Ако опиташ да ги запознаеш ще разбереш дали има сериозни намерения към теб, или просто се забавлява.

# 40
  • Мнения: 7 432
Това " напред с детето" не го разбирам. Те трябва двамата да се разберат ще имат ли връзка и каква ще бъде тя. Детето после ще се впише в картинката.

# 41
  • Мнения: 18 369
Има по-важен въпрос. БНД ще разреши ли да изведеш детето от България?
Ако не разреши, то не може да напусне страната. Тогава връзката или в България, или дистанционна.

# 42
  • Мнения: 1 314
Сексът не слага знак за равенство със семейство и отговорности към дете от предна връзка.  Прекаленото бутане напред на детето може и да съкрати времетраенето на секса, преди да се е стигнало до връзка не само сексуална.

# 43
  • Мнения: 12 473
Решението зависи единствено от теб. Ако детето ти е важно, не го изключваш от общите разговори, уговорки и логистики (на 5 е). И наблюдаваш внимателно реакцията, отношението и тн.
.
.
.
Имах дълга връзка с мъж, дори 5 г живяхме заедно и с детето ми. Внимание - почти нула. Не е имало игнор, взимали сме го с нас почти винаги, както и сме се съобразявали с него винаги. Но съучастие/съпорт - нулев. Ми не е ок. Това ще се отрази на теб и на детето ти. Дори и да е готина връзка, кекс и тн, ако той е емиционално осакатен, това ще ви се отрази.
Сега съм с мъж, който от от първия ден мисли за мен и сина ми и който винаги казва: имаме 3 деца (неговите 2 и моето)

# 44
  • Paris, France
  • Мнения: 14 227
Скрит текст:
Здравейте ще бъда максимално кратка! С мъж грък се запизнахме в интернет. Комуникирахме близо 10 месеца преди нашата среща ( първо бяха затяорени границите, след рова ги отвориха, но той прекара ковид). Виждаме се всеки свободен момент в който можем от 2 месеца насам. Всичко е прекрасно, чувствам се уважавана и щастлива, но тук идва и НО.... Той знае че имам дете още в началото, а той е несемеен, не е имал връзка с жена с дете до сега... Притеснението ми е това, че споделям неща за детето си, той ме слуша, но не ме пита нищо допълнително за него...не подхваща тема свързана с него... Не съм ги запознавала още, тъй като мислех, че е рано, но колкото време минава предчувствам, че той свиква с мисълта, че няма дете наоколо около нас когато сме заедно.. Моля за съвет как да постъпя, дали да изчакам още преди да ги срещна, как да го предразположа за евентуална среща?! Постоянно изпитвам панически страх, че той просто няма да успее да приеме чуждо дете, че ще се откаже, че едва ли не бързам и притискам нещата... Детето е най-важно за мен, но искам и аз да бъда щастлива...

Според мене много бързаш с притесненията.

Мъжът явно не се интересува от детето, вероятно няма опит с деца, не приритва да общува с деца и ако един ден има дете ще е за да е като всички или да накефи мама.

Той е приел факта, че имаш дете и явно те харесва. Дали ще иска да се среща с детето, да живее с тебе и детето е друга бира.

Той може ли да се премести в България? Ако не, ще си зависима от благоволението на БНД за декларация за извеждане на детето.

Гръцките семейства не умират за чужденки с деца от предишни връзки когато се касае за бездетен, никога неженен син. При тях хойкането с туристки и секс туризма в Източна Европа са ясно разграничени от брака и семейството. Извънбрачните раждания са изключителна рядкост все още.

На твое място бих продължила да си правя кефа и да си излизам с мъжа без изобщо да споменавам детето. След време, когато той поиска да задълбочи връзката бих обяснила как стоят нещата с детето.

Той няма деца. Ти готова ли си да му родиш поне едно дете? Ами ако и тази ти връзка се разпадне? Тогава, ако живеете в Гърция и посмъртно няма да можеш да се прибереш с децата, защото за неговото дете ще зависиш от неговия подпис и благоволение да ти го даде. Как ще се оправяш сама там с детето, което имаш и второ, с една не особено голяма издръжка? Ако натисне и му присъдят местоживеенето на общото ви дете ще трябва да плащаш и издръжка.

Романтичният грък при раздяла или развод може да се превърне в чудовище.

Честно казано мисля, че мъжът се забавлява без някакви особено сериозни планове за бъдещето заедно с тебе. Забавлявай се и ти!

А на колко години сте? Имате ли голяма, възрастова разлика?

Общи условия

Активация на акаунт