Раничка на шийката на матката

  • 7 631
  • 139
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 18 055
Аз съм раждала след горене с ток преди 17-18 години....Изобщо не съм го отразила тогава, сега вече като чета се обръща внимание

# 91
  • Мнения: 975
До колкото знам начините са три: електрокоагулация, криотерапия, лазер. От всичките мисля, че лазера е най-добрият начин. Ако лекаря не притежава или не знае как се работи с коагулатора или лазера тогава прилага най-стария метод -криотерапия. Въпроса е кой метод наистина е най-добрият?

# 92
  • Варна
  • Мнения: 5 414
Има и вариант за замразяване, но след него повече трябва да се пазиш, да не вдигаш тежко и т.н. един месец. Гинекологът сам ще прецени кое е най-подходящото решение за теб. Моят ми изгори моята раничка, а на приятелка ѝ я замрази. И двете - нераждали.

# 93
  • Мнения: 70
На мен ми предложиха и трите начина, тъй като бях при различни специалисти за мнение. Някои ползват лазер, други ток. Скоро чух, че про замразяването рискът за разкъсване при раждане е най-малък, защото не остават ‘ръбци’. Не знам кое е най-добре, всеки лекар съветва различно, като първата ми гинеколожка дори каза, че диатермокоагулацията (ток) била най-деликатна…все противоположни мнения 😀 Чудя се и все не се решавам именно заради рисковете…проучвам и къде замразяват, но масово никой не предлага криотерапия…

# 94
  • Мнения: 975
Според мен лазера е най-прецизен и с най-малко странични последствия. Защото при криотерапията (замразяване) веществото попада не само върху раничката но и върху съседни тъкани. При електрокоагулацията пък се получава изгаряне на тъканите, макар и с медицинска цел. По тази логика ми се вижда най добре с лазер. Точно в целта и без кървене (може би) и по -бързо възстановяване на тъканите.

# 95
  • Мнения: 70
Тези от вас, които са се горили с ток преди да сте родили - след това имали ли сте някакви проблеми при раждането?

# 96
  • Мнения: 18 055
Тези от вас, които са се горили с ток преди да сте родили - след това имали ли сте някакви проблеми при раждането?

Никакви, изобщо по никакъв начин не ми е създало проблем. И сега виждат, че е горено при преглед, но казват, че много добре е обработено и няма да създава проблеми, това преди ...18 години, родих може би 2 след обгарянето.

# 97
  • Мнения: 618
Добре де, аз ви чета доста дълго и си давам сметка, че повечето жени от вас, което са имали ранички са ви казали да я изгорите  и съответно сте ги изгорели. Въпросът ми е защо моят лекар ми казва да я наблюдаваме само при положение, че каза ,че е голям!?

# 98
  • Мнения: 476
Моята лекарка също не дава да я горя, даже каза че ако някой друг пожелае да ви я гори да не давам, за сега мисля да й се доверя.

# 99
  • Мнения: 70
При мен всеки казваше различно, но повечето клоняха към горене. Въпреки че доколкото знам, ако всички изследвания са наред (ЧПВ, колпоскопия, цитонамазка) - някои казват, че може да се чака и само да се следи.

Микробиологиите излизат чисти, но пише, че има левкоцити? Притеснително ли е? Лекарката ми каза, че не е проблем и изгори раничката, но сега се чудя дали няма да създаде някакво възпаление?

# 100
  • Мнения: 187
И на мен ми предстои горене тази седмица петък може би, още отлагам,защото ме е страх. Според 2 лекари от старото поколение, трябва да се гори за да не създаде проблеми след време . На мен лично постоянно ми се появяват разни течения и неприятни миризми. Не ми е комфортно така , казват че тя създава тези проблеми. 2б група ми е резултата .
Страх не страх , дано с това горене ми се решат тези неприятни проблеми.

Приемам всякакви съвети ... преди процедурата да взема ли обезболяващи?  Нз всъщност как ще се гори , но ме е страх ...

# 101
  • Мнения: 70
И на мен ми предстои горене тази седмица петък може би, още отлагам,защото ме е страх. Според 2 лекари от старото поколение, трябва да се гори за да не създаде проблеми след време . На мен лично постоянно ми се появяват разни течения и неприятни миризми. Не ми е комфортно така , казват че тя създава тези проблеми. 2б група ми е резултата .
Страх не страх , дано с това горене ми се решат тези неприятни проблеми.

Приемам всякакви съвети ... преди процедурата да взема ли обезболяващи?  Нз всъщност как ще се гори , но ме е страх ...

И аз в крайна сметка след две години преди няколко дни взех това решение и отидох. Също имах течение и най-накрая се реших. Истината е, че очаквах болка и се страхувах, но болката беше едно към едно с тази от цикъл - леко крампиране в корема, нищо повече. Не съм пила нищо преди това, а доколкото ми каза лекарката - тя ме намаза ‘отвътре’ с обезболяващо. Приключи за точно две минути, не можах да повярвам. А болката беше точно като при идване на цикъл, както ми бяха казали.

Оказа се, че изобщо не е толкова страшно, колкото си мислих Grinning Така че успех Heart

# 102
  • Мнения: 5 198
Не пих нищо нито преди, нито след. Предполагам няма да има проблем да пиеш две но-шпа преди това или да си сложиш свещичка профенид, както правят някои момичета преди ЦС. За мен болката беше горе-долу сходна.
Нормално е да те е шубе, но ще мине много по-бързо, от колкото очакваше. Абсолютно 1:1 мога да го сравня с болка при цикъл, но е малко... По-скоро парене, от колкото спазъм. Мен ме заболя малко повечко по едно време и помолих за няколко секунди почивка. След това си станах и си тръгнах Simple Smile

# 103
  • Мнения: 187
Много ви благодаря за куража момичета 🥰
А след горенето имахте ли оплаквания ?

# 104
  • Мнения: 5 198
Аз и преди това нямах Simple Smile винаги съм си била по-теклива, но без цвят и мирис, тъй че при мен не беше там проблема. Изгорихме я заради високорисково HPV Simple Smile Не съм имала проблеми след това. Само виж колко време беше въздържанието от обичане след това, че не помня Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт