Дистанционно обучение за учениците-Teмa 19

  • 23 893
  • 780
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 268
За съжаление си мисля, че моите ще си откарат още една година предимно ДО. И двамата са с СУ, макар и в различни етапи. Губят при спиране на национално ниво, ще губят и при локален поход, защото училището им е от 1200 ученици + и пак малките ще са на училище, а те пред компютрите.
Нямам нищо против въвеждането на неизвазивни антигенни тестове един или два пъти седмично, ако това ще им позволи да си ходят нормално на училище. Само че за това едно, че няма воля, друго, че и пари не са предвидени. Освен това и двамата са вече ваксинирани, но ей на, пак ще си откарат за поредна година вкъщи.

# 61
  • Мнения: 24 467
sanaka, да, имам предвид зимната вълна, а не настоящата.
През юни спадът в разпространението е именно благодарение на месеците преди това на ДО. Още малко да бяха изкарали присъствено и пак щяха да тръгнат нагоре.
Наистина не разбирам кое точно ви успокоява, че в училище не се разпрастранява прекалено лесно този вирус.
Да не говорим, че имаше укриване на информация и официално данните бяха съвсем други. През ноември половината клас на моето дете бяха положинелни /деца, родители, учители/, вкл. и моето семейство, но официално се водеше, че в самото училище имало няколко деца под карантина.

Всъщност никой не ви спира да изберете ДО за вашето дете.

Не разбирам защо непрекъснато повтаряте , че в училищата са инкубатор. Там се разпространява вирус както и навсякъде другаде в обществото.
Има усещането, че някой хора искат да стоят вечно затворени и децата им също, но тава не им е достатъчно - искат и другите да са така.

Проблемът е в последното.
Все напомняме, че който иска - може да се пази до живот според личните си виждания. Никой не го спира. Но да налага личните си страхове на обществото и да държи то да живее като него поради тях - това не бива повече да се допуска. Ако искаме да сме нормално общество.

Защо тогава радателите на ПО масово не бяха съгласни с тестването на учениците?
В други страни учат максимално присъствено, но с по три теста седмично...
Тук обаче се пускат деца болни на училище, деца на болни родители също са на училище...Както винаги правим каквото си искаме, ама все сме недоволни.

Обяснено беше още тогава - защото еднократно тестване без каквито и да било ясни последици от това е безсмислено. Не всеки обича да прави като вятъра.
Ако бяха заявили ясно каква е целта и какво се очаква от тестването,  че при установяване на заразени ученици до определена бройка щяха да започнет да учат и да живеят нормално и ако се бяха въвели тестове, които се ползват в други държави - неизискващи да ти ровичкат из синусите с клечки - лично аз, /понеже мога да говоря само за себе си/ не бих била против. Но нищо такова не се предложи. Само ни зададоха въпроса щели ли сме били да си тестваме децата. Че що да ги тестваме тогава? Ние да не сме опитна станция по сливата?
За да си веем с едни отчетени масови еднократни тестове - от това просто няма никакъв смисъл.
Наистина ли не сте разбрали още, че винаги е имало зарази и ще има? Докато го има човечеството. И въобще докато има живот на планетата.

# 62
  • Мнения: 2 559
ВТ и Бургас са с високи числа, заради туристите.
Не е така, положителна проба, дадена в Бургас на лице с адрес по ЛК в София, се вписва за София, а не за Бургас.

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
Спокойно, всичко ще бъде само на хартия, а като миналата година нашите училища са най-чистите от ковид места по нашенско! Няма пари за мерки, не искат да дават повече пари, така че няма нищо да се затвори и няма да има ДО, освен може би една-две седмици като при грипните ваканции. Ние избори ще правим, а за присъственото сте се закахърили!

# 64
  • София
  • Мнения: 8 031
Дали  ще е задължителна карантината за контактни, ако те са  ваксинирани?
 Желая от сърце и на родители и на ученици и на учители да са здрави през новата учебна година!
След като ваксинираните хора могат да се разболеят, би трябвало и да се карантинират.

# 65
  • Мнения: 2 022
Спокойно, всичко ще бъде само на хартия, а като миналата година нашите училища са най-чистите от ковид места по нашенско! Няма пари за мерки, не искат да дават повече пари, така че няма нищо да се затвори и няма да има ДО, освен може би една-две седмици като при грипните ваканции. Ние избори ще правим, а за присъственото сте се закахърили!
Аз също мисля, че няма да има ДО. Но поне са длъжни да приемат ОЕСР по желание, както беше миналата година. Редуването ДО и ПИ (присъствено изпитване) е още по-травмиращо за децата.

# 66
  • Мнения: 4 465
Значи ще има много болнични/ДО и тази година.
Дано поне тръгнем с някакви тестове всяка седмица или поне всеки месец та да го избегнем!

# 67
  • Мнения: 2 022
Значи ще има много болнични/ДО и тази година.
Дано поне тръгнем с някакви тестове всяка седмица или поне всеки месец та да го избегнем!
Да, тестове всяка седмица е най-добрият вариант.

# 68
  • София
  • Мнения: 12 333
Мне, не хвърлям боб.
Настоящата вълна се дължи на това, че на хората им омръзна да се пазят, видяха малко свобода и тръгнаха по заведения, почивки. Туризмът в момента си тече с пълна сила. Също така на фона на затихващата епидемия от преди месеци, някак всеки започна да спазва по-слабо мерките.
Миналото лято беше абсолютно същото.

# 69
  • Мнения: 4 465
Е то от където и да го погледнем по-евтино ще е редовни тестове  вместо редовни болнични, но имаме и още един проблем.
На хората, които вземат решенията в момента не им е до ....нашите ''дребни'' проблемчета и претенции.

# 70
  • Мнения: X
Аз лично ще се примиря и съглася, ако тестовете са неинвазивни (въпреки личното ми дълбоко несъгласие да се тестват здрави деца поголовно), но:
Да не забравяме факта, че редовни тестове на и учители, и ученици биха излезли около 1 млрд. лева на бюджета на годишна база.  За еднократно тестване на седмица.
Ако искаме да е двукратно, стават 2 млрд.
Като в сметката не съм сложила персонал и деца в ДГ.
Не съм убедена, че някой ще плати тези пари, да не говорим за отпора, който тази мярка ще срещне от страна на родителите.

Последна редакция: пн, 23 авг 2021, 16:57 от Анонимен

# 71
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако тестват, значи ще намерят. А ако намерят, ще трябва да карантинират. Те не искат да карантинират. Затова тестове няма да има.

# 72
  • Мнения: 2 022
Неинвазивни, разбира се. Как другите държави намират? Който не иска тест, значи не иска карантина евентуална. Ами да учи в къщи. Но средата в училище трябва да е безопасна!

П.п. Андариел писали сме едновременно

# 73
  • Мнения: 4 465
Аз въобще не очаквам да ни се случи такава благина- тестове. Е със сигурност не и преди да ни омешат едно хубаво на 15-ти.Забравяте и една ''тънка'' подробност- тестовете се плащат от едно място , а болничните от друго.
Няма кой да реши , а и да  има  няма кой да му гласува бюджет , но после ще се раздават 13-та и 14-та заплати от излишъците както винаги.

# 74
  • Мнения: 4 087
ВТ и Бургас са с високи числа, заради туристите.
Не е така, положителна проба, дадена в Бургас на лице с адрес по ЛК в София, се вписва за София, а не за Бургас.

Регистрира се според мястото на което е пребивавало по време на пробата.

Общи условия

Активация на акаунт