Избор на прахосмукачка - 5

  • 35 898
  • 730
  •   2
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 661
Аз малко късно се включвам по казуса със Зелмера. Не очаквай в дългосрочен план проблеми. Имам перяща прахосмукачка на марката. Преди време купих от магазина на Керхер течен препарат за пране. Хубаво, но аз ли сбърках дозата, препарата ли не улучих, в един момент, както перях, се обръщам и виждам как бълва пяна откъм хепафилтъра. Ама бълва, та бълва. Изключих, махнах хепафилтъра, измих кофата на водния филтър (там при пране се събира мръсната вода), махнах и другите филтри и я пуснах да поработи на празен ход. Вече сигурно над 5 години нищо й няма. Само купих нов хепафилтър, че и без това си беше за смяна.

Благодаря!
Аз се каня да я сменям от година, въпреки че си работи, просто е слаба в сравнение с другата, която ползвам в основното си жилище и почистването ми се струва бавно с нея.
Много години е вече на служба. Сега се притесних по-скоро да не стане късо, че и в инсталацията, затова хукнах да питам тук. Имах една още по-стара Зелмер, тя си беше перфектна, но изгоря моторът и втора такава не намерих.
Ох, ставам, котката чука на вратата...утре ще я пробвам как работи.

# 706
  • Мнения: 3 661
Отчитам се, както обещах, на всички помогнали майстори в темата: Моята жертва Зелмер работи! Пуснах я над 2 часа без прекъсване практически в цялата къща и нямах никакъв проблем. При три опита за ликвидиране чрез пускане по стълби и един чрез удавяне /ММ заподозря умисъл вече/, продължава да си работи и да пее Simple Smile  
Благодаря и речете "Пак заповядай!" Smiley

Последна редакция: пт, 27 окт 2023, 15:13 от Кубратова

# 707
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 984
Здравейте! Писах и в другата тема за вертикални прахосмукачки, но съм в дилема дали да вложа повечко пари в такава, или да си взема кабелна.

За вертикална бих дала към 500-600 лв. Апартаментът е 90 квадрата, пътечки през зимата и дървен паркет. Без животни. Чета положителни мнения за Бош седма серия, а как ви се струва Gorenje SVC216GFW? В Кауфланд предлагат и Филипс FC6724/01.

Като цяло държа да е лесна за работа, почистване, лека.

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 2 093
Паяжините в ъглите на таваните ,като ги чистиш с такава прахусмукачка,ще си правиш супер фитнес за бицепс,трицепс,рамо.
А иначе Dayson,но далеч не ти е в предвидения бюджет.

# 709
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 984
А ако изключим чистенето на ъглите на таваните...

# 710
  • Мнения: 4 914
За 500-600 лв. можете да си вземете мощна, удобна и лека кабелна. Безкабелна за тия пари е много вероятно да е компромис с нещо - тежест, удобство, мощност...

# 711
  • Мнения: 220
Здравейте!
Родителите ми преди две седмици ходиха до Технополис с дилема между дайсън и филипс и им казали, че дайсън не е най-доброто и, че е просто име. Та оттам им препоръчали philips8000 aqua plus и нея взеха. Ами честно казано аз съм мн доволна от прахосмукачката, но като споделям наляво надясно и получавам коментари - за тези пари по-добре дайсън да си беше взела, дайсън е по-доброто и нз си кво…. Добре де … с какво точно е толкова велик този дайсън?? Има толкова много модели безкабелни вертикални леки прахосмукачки… защо тр да робуваме на марка? Миналата година в Зора също питах за дайсън и пак не ми го препоръчаха, че батерията много бързо се изхабявала и тр да се сменя, а нова била мн скъпа. Чета от няколко дена и някой беше сравнил дайсън с айфона… просто марка. Реално съм с айфон от години и не бих си взела друга марка телефон😅, но пък сякаш не ми се робува толкова на тези марки… някой компетентен да се изкаже по въпроса? Предстои ми преместване в ново жилище и се чудя прословутия дайсън ли да взема(че ако него кой модел), филипс ли, левойт…? Но по-скоро мисля да заложа на левойт и робот(от финансова гледна точка ще ми излезе колкото един дайсън или филипс). Ще се радвам на съвети 😬

# 712
  • Мнения: 2 971
А защо ти е и робот и вертикална прахосмукачка ? Според мен заложи на по-скъпа вертикална/нормална прахосмукачка и остави робота за по-нататък .

# 713
  • Мнения: 2 753
За мен безкабелна е ОК за бързо ежедневно почистване.
Тавани, ъгли, специфични места си чистя с кабелната, много по- лесно махам четката и ползвам само тръба.
Иначе си е плюс, че няма разпъване на кабели, контакт да търсиш и т.н.
Роботът ми е напълно излишен , а с такъв мерак го купих.

# 714
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 984
Аз имам робот, но ми трябва поне още една и затова се чудя - безкабелна, или кабелна без торба.

# 715
  • Мнения: 2 971
Mateah , същото е и моето мнение за роботите . Безцелна вещ , не стават за нищо друго , освен за събиране на малко прах и трохи от пода . Моят така седя без да го ползвам и го разкарах .

# 716
  • София
  • Мнения: 5 211
А ако имате домашен любимец пак ли така роботът ще ви е ненужен?
Имате ли отзив за робота на Лидъл? Само 320лева е, но ако не обира вълнежи и козина не ми се мисли как ще го разкарвам и аз...
Отзив от Керхер с воден филтър - много ми е лека и удобна и се чисти 10 пъти по-лесно от предишния ми Самсунг. Но колкото и да е лесна за почистване, не става за всеки ден.

# 717
  • Мнения: 2 971
А ако имате домашен любимец пак ли така ще ви е ненужен робот?
Да . От опит го казвам . По-лесно ми е да изчистя за 15-20 минути с прахосмукачката , отколкото робот  2 часа да ми бучи и пак да не свърши нещата така , както аз ще ги направя.

# 718
  • Мнения: 775
С нашето куче никой робот не може да спаси нещата, особено в сезона на смяната на козина Joy

# 719
  • Мнения: 220
Понеже съм с дете, което вече пълзи и всяка сутрин първата ми работа е да изчистя и тогава да го пусна да си лази спокойно, та си говорихме с мъжа ми, че с робота докато се събудя го пускам от телефона и не се занимавам рано рано с обикаляне с прахосмукачка 🫠

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт