Американски колеж - двадесет и четвърта тема

  • 47 825
  • 776
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 76
Имам такова питане аз - как се влиза в почетния списък на Президента, защото не ми е много ясно от написаното в правилника. Не може да има оценка по-ниска от 5, но като срочна оценка или като текуща, или и двете заедно?
Важи ли същото и за почетния списък на Колежа?
И още един въпрос - има ли в Колежа стипендии на МОН за висок успех?

# 751
  • софия
  • Мнения: 25 791
Да, има стипендии. 20+ лв./месец. Има правила за отпускането им. Всеки срок децата, които ги покриват, кандидатстват.

# 752
  • Мнения: 610
Дъждец,
Къде видя инфо за файнъл в петък?

# 753
  • Мнения: 19 352
При оцнеките пише upcoming assignments math final exam 11.02.

Омайница, сигурно някой от по-запознатите ще ти отговори.

# 754
  • Мнения: 610
Омайница,
Ето какво пише на сайта на АК:

Ученици със срочен среден успех 5.50-5.89 (3.5-3.89 в САЩ) се вписват в Почетния списък на колежа. Ученици със среден успех 5.90-6.00 (3.9-4.0 в САЩ) се включват в Почетния списък на Президента.

Според мен иде реч за срочна оценка😄 Успех 5.90 е само една петица за срока. Знам, че преди тези деца имаха закуска с президента на АК през Ноември на база успех от предходната година. Дали има такава закуска след края на първи срок не знам.

# 755
  • софия
  • Мнения: 4 999
За президентс лист се гледат срочните/годишни оценки. Не е проблем да има по-ниски оценки през срока, стига финалната срочна да е 6 или 5 в някои допустими случаи. Имам спомен, че някои предемти не може да са с “ниска” оценка.
Освен президентс лист има и “хонорс рол” който е с една идея по-лек като изискване -примерно допуска втора петица, но пак не може да е по “важноте предмети”
Като се прибера, ако Призма още не се е включиила да уточни, ще проверя и ще пиша.
Преди пандемията имаше закуска, сега как е не помня. Мисля, че просто изпратиха грамоти и писмо от президента на колежа.

# 756
  • София
  • Мнения: 9 563
В момента няма закуски. Първата година от пандемията дори и грамоти нямаше. После ги изпартиха по пощата, заедно с писмо от Президента, но нямаше химикалки, каквито им даваха на закуските Simple Smile.
Мисля че, за да се влезе в почетния списък, 5-цата трябва да е по предмет с по-малко учебни часа през срока. Не съм много сигурна, но имам някакъв спомен че, за американската диплома, оценките по различните предмети имат различна тежест, в зависимост от броя учебни часове. Т.е не е средно аритмечтино от всички срочни оценки, както е при нас.

Щерката ще се прибере днес и ако до довечера не е изяснен този въпрос ще я питам и ще пиша.

# 757
  • софия
  • Мнения: 25 791
Мисля, че 8. клас не се брои за листите. От 9. започва.

# 758
  • софия
  • Мнения: 4 999
А, мисля, че девети дават за осми.

# 759
  • софия
  • Мнения: 25 791
Миналата година не е имало, но последните 2 години са крайно нетипични.
Скрит текст:
Мрън отговаряше на описаните критерии. Relaxed
Миналата година 9. клас бяха подготвили забавна игра за осмокласниците. Беше нещо с въпроси.

# 760
  • Мнения: 610
При нас госпожата по АРТ се “погрижи” за успеха на повечето деца. Отвратителен тест. Масово двойки и тройки. Никаква обратна връзка, никакъв шанс за поправка. Отвратително отношение като отговор на мейл от страна на деца. Не разбирам защо го прави. Това е ART, не Математика.

Zvanche,
Как беше при вас?

# 761
  • софия
  • Мнения: 4 999
е, айде сега, и като арт какво, теста си е тест.
Колкото по-рано излезете от старият начин на мислене, че е важно само мат, толкова по-добре и лесно ще бъде на децата.
Не че не правят компромиси учителите - да ти дадат шанс за поправка, но някак не може да се кара по лайсната на пренебрегване на предмети. Поне това аз съм видяла от колежа. Ще видите по музика какво ви чака - тест с пускане на произведения и тяхното назоваване. У нас беше голям купон, примерно 20 произведения, пускахме ги на разбъркан принцип и всеки от къщата си даваше отговора. За мен беше приятно и с добавена стойност задание. (не помня дали това беше 8 или 9 клас, все пак клоня повече към 9-ти)

# 762
  • Мнения: 610
Амели,
Аз съм Ок с всички тестове. Но не може да се отрече, че някои предмети са с по-голяма тежест от други.
Арт и Музика са премети, в които децата разпускат, излизат от нормите, творят.
За това очаквам и преподавателите там да са по-креативни и гъвкави. Не е Ок от 20 човека клас да има 15 двойки. Значи нещо не е както трябва или в теста или при децата. При 70% двойки според мен би трябвало да има make up опция.

# 763
  • софия
  • Мнения: 25 791
Е, госпожата по арт е арт. Не сте ѝ свикнали Laughing "Никой от вас няма да стане Пикасо."
В класа на мрън има дете със 100%. Моята е с 4. (75/100), но компенсира с оценки през срока. Иначе и тя каза, че тестът бил ужасен.
Амелииии, Hug

# 764
  • Мнения: 19 352
А защо е нямало make-up  опция? Няма ли по всичко?

Общи условия

Активация на акаунт