Юли 2021

  • 23 517
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 125
Като стана дума за килограми, колко тежат (и колко ядат) вашите деца?

Моята Ина се роди 4020г, по книгите трябваше до шестия месец да е удвоила, до дванайсетия - да е утроила теглото си. На 07.11. ще стане на 1г.4м, а е едва 11кг без няколко грама. Изглежда си съвсем не-гладно дете, апетитът й е на периоди, като по-скоро бих казала, че си хапва добре. Обаче това отклонение от нормата ми се струва леко обезпокоително. Изхождам оттам, че не се е родила 3кг, за да е 10 в момента и всичко да е идеално, а се роди 4... Тези дни пак нещо се е запънала с това ядене и направо не знам...

# 721
  • Мнения: 1 035
Мария, аз не съм професионалист дори никога през живота си не съм виждала новородено. Наистина. Виждала съм бебета по на 10/11м. Родителството за нас е истинско предизвикателство, дори с риск да ме нахули някой си признавам, че не обичам децата особенно. Всичко, което научихме хранене, къпане, приспиване го научихме сами нямаше кой да ни покаже, нямаше кой да ни помогне. Прибрахме се от болницата и ни зарязаха. Буквално. От време на време майката на ММ идва да ме дразни с малоумни изказвания, а мама е на 300+км. Сега ще ти споделя какво проработи при нас. Беше на 1г и 2м когато казах край- немога повече, беше 15кг. Беше свикнала постоянно на ръце, денонощтно. Започнах да правя всеки ден по едно и също време, едно и също нещо. Лягам на леглото, казвам "Хайде нини" на обяд и започвам да играя 8 ball pool на телефона 😂 Наистина.Тя си взима бибите 1 в устата и 1 в ръката да мачка, гледа ме и заспива. Вечер по същият начин. Това проработи при нас, ти можеш да опиташ да четеш книга, ако даваш залъгалка пробвай да дадеш още една за другата ръчичка. Да махането им ще е трудно, но предпочитам това отколкото да се превивам на 4 от болки в кръста, гърба, ръцете, краката.. Няма да ти обяснявам, знаеш

# 722
  • Мнения: 231
Много благодаря за съветите, обаче наистина съм изпробвала всичко, което съм прочела. На 5-6 месеца имахме успех и заспиваше на спалнята, като си слагах ръката на бузата му. После заради зъбите пак се върнахме на ръце. След това пак имахме лек успех с друсане на спалнята върху мен да спи. Но и това беше кратко. Сложа ли го на спалнята веднага слиза и тръгва на някъде. В кошарата пък започва рев и се катери да излиза. А го слагам когато вече много му се спи. Страшен инат е и ако го оставя може 2-3 часа да мърда и реве преди да заспи сам. Изпадам в нервни кризи Grinning

Мария, аз не съм професионалист дори никога през живота си не съм виждала новородено. Наистина. Виждала съм бебета по на 10/11м. Родителството за нас е истинско предизвикателство, дори с риск да ме нахули някой си признавам, че не обичам децата особенно. Всичко, което научихме хранене, къпане, приспиване го научихме сами нямаше кой да ни покаже, нямаше кой да ни помогне. Прибрахме се от болницата и ни зарязаха. Буквално. От време на време майката на ММ идва да ме дразни с малоумни изказвания, а мама е на 300+км. Сега ще ти споделя какво проработи при нас. Беше на 1г и 2м когато казах край- немога повече, беше 15кг. Беше свикнала постоянно на ръце, денонощтно. Започнах да правя всеки ден по едно и също време, едно и също нещо. Лягам на леглото, казвам "Хайде нини" на обяд и започвам да играя 8 ball pool на телефона 😂 Наистина.Тя си взима бибите 1 в устата и 1 в ръката да мачка, гледа ме и заспива. Вечер по същият начин. Това проработи при нас, ти можеш да опиташ да четеш книга, ако даваш залъгалка пробвай да дадеш още една за другата ръчичка. Да махането им ще е трудно, но предпочитам това отколкото да се превивам на 4 от болки в кръста, гърба, ръцете, краката.. Няма да ти обяснявам, знаеш

# 723
  • Мнения: 298
Синът ми заспиваше само и единствено на ръце,даже и в ръцете ми спеше постоянно до края на 9тия месец.Много трудно мина от три на две дремки и имаше една седмица в която беше кошмар ,аз люшкам на ръце,той реве.Всяка вечер го приспивах по час-два с рев,едната вечер просто си казах край,оставих го на спалнята ,а той взе че заспа.От тогава слагам го на спалнята и лягам до него,давам млякото ,изпива го и до 15м е заспал.За обедният сън е същото само че без млякото.
Относно килограмите роди се 2,400гр,сега е 10кг.Но не е от децата които хапват,много е труден с храненето и се правя на маймуна всеки път.Но пък е енергичен и не се спира по цял ден.
Относно разбирането:мисля че разбира повечето неща които му говоря,защото изпълнява няколко команди,знае няколко животни как правят,но ако го питам да ми ги покаже на книжка, не го прави.Но пък ако види баща си на снимка веднага се почва тати,тати и го показва.

Страницата на майката с таханите е в Инстаграм,пише се:drmodernmommy.
Друга майка която следя отново в инстаграм с рецепти за цялото семейство е dessertsvalley

# 724
  • Мнения: 231
А г/д какъв ви е режима ? В колко лягат следобед децата и колко спят ? Колко бодуват ? Да видя поне режима дали ни е наред Confused

# 725
  • Мнения: 298
А г/д какъв ви е режима ? В колко лягат следобед децата и колко спят ? Колко бодуват ? Да видя поне режима дали ни е наред Confused
Става между 8-8:30
Обеден сън 5 часа след ставането  13-13:30
Спи между 2 и 3 часа,будя само ако надвиши 3ч.
Вечер заспива в 21-21:30
Събира се средно около 10:30ч будуване за деня
И около 13:30ч сън за денонощие

# 726
  • Мнения: 80
Става между 7:30-8ч.
Ляга за обяд в 13ч. Спи 2 часа и я будя задължително.
Ляга вечер в 20, 20:30ч.
Буди се веднъж за мляко към 4- 5ч. сутринта.

# 727
  • Мнения: 333
Здравейте. Моето дете става между 07:30- 08:30. На обяд заспива към 13:00, като спи различно - между час и половина и 3 часа. Вечер ляга към 20:30-21:00.

Мами, аз имам по-различен въпрос - тези от вас, които за момента да решили да запазят по-новите дрешки на децата - къде и как ги съхранявате? Hug

# 728
  • Мнения: 337
Моето дете става към 5-6 за мляко. После спи до към 8 - 8,30. Играе до към 12,30 и спи до 15 часа. В 19,30 е в леглото.
Относно дрешките ги пазя за дъщеря ми, която е на 23 години 😁 и се надявам в не много далечно бъдеще да и влязат в употреба. Съхранявам във вакумни торби.

# 729
  • Мнения: 231
Лелее браво вашите режими са супер. Моето звярче става в 7:00 абсолютно всеки ден, без значение в колко е легнал. Първата му работа като отвори очите е да ака и предполагам за това става. След това 12-13:00 ляга до 15-16:00. Цяло лято 20:00-21:00 вече беше заспал. Но от както се смени времето е голям зор и изкарваме до 22:30-23….

Аз дрешките ги събирам в кашоните от памперси. Сестра ми ми даде дрехи от нейното дете и всички бели дрешки бяха пожълтели. Четох, че ако са в найлонови торби и сушени в сушилна пожълтявам. Изпирам, чакам да изсъхнат добре и прибирам в хартиени торби или кашончета и се надявам да се запазят 😁

# 730
  • Мнения: 1 073
Mariya, препоръчвам ти направо да се свържеш с консултант по сън, в твоя случай щом си пробвала всичко, се съмнявам базовия курс да ти свърши много работа, просто и аз предполагам, че са по- стандартни и общи неща. Но аз много вярвам, че помагат, ама просто по-добре се свържи с човека за да е по-индивидуален метода.
Аз складирам дрехите също в кашони от памперсите, на сухо място, директно прибрани от гардероба след преподреждане и смяна на размерите.
Нормално е на годинка да тежат по 10-11 кг. Много зависи каква и ме генетиката и двигателната активност, мисля, че Yst, няма какво да се притесняваш.
Режимът на дъщеря ми е същия като на повечето момичета. Става в 8:00 за занималня, ляга после в 13:00 спи различно между 2 и 3 часа и си ляга към 20:30-21:00.
При нас заспиването е с “ето мляко, лека нощ” излизам, гледам я на камерата дали няма да се задави с тва мляко 🤣 (не ме съдете, че съм я оставила да сА оправя) и като заспи, влизам,  махам шишето и айде почва чистенето и готвенето 🤯.

# 731
  • Мнения: 1 035
Здравейте, момичета. Как сте с яденето при мен вече е тотален ад, и песнички не помагат. Яде единственно пиле с ориз, супа топчета и банан. Спря да закусва, отдавна отказа АМ, бяхме го заменили с кисело мляко, поне да е някакво мляко, но и това не иска. Всеки ден предлагам нещо различно и НИ-ЩО.

# 732
  • Мнения: 337
Моето момче, като не иска да яде го оставям да огладнее хубаво
После яде настървено. Вашите деца, като се ядосат удрят ли всичко което им попадне и хвърлят ли се назад. Понякога направо имам чувството че ще си пукне главата 😒 добро дете е, но и ината е на ниво

# 733
  • Мнения: 177
И аз искам да питам относно удрянето. Карах го онзи ден на детски кът с на една позната детето. Аз бях вътре с него,но другото дете го удряле с разни играчки по главата или в метне от далече или започваше да тича към него и сътветно все се целу в главата. Место да си кажа не ми стана изобщо пруятни о малко се поскарах с нея,защото тя не му казвашее нищо. Не знсм как да реагирам в такива ситуации спрямо другото дете. Моето се беше уплашило и съответно няма вече да излизаме с тях. Но занапред не ьнам как да постъпя като някоя майка нищо не прави и твътди,че те са малки и не разбират?

# 734
  • Мнения: 337
Сина ми не удря други деца. Само себе си и мен. Баща му и той отнася някой шамар. По повод на питането ти - аз нямам притеснения да направя забележка на децата с които играе. Както и не се обиждам на майките които правят забележка на моето. Но е истина, че те не влагат лоши чувства с действията си. Просто преминават през такъв период и е нужно търпение спрямо тях

Общи условия

Активация на акаунт