Любители на котки - Тема 165

  • 22 480
  • 783
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Бандитите са страхотни!
Рижкото е чудесен.Много го харесвам.Как са лъснали косъм...Ще се справят с калицивирозата,е,ако за някое се налага,ще трябва антибиотик...
Колко трябва да тежи мъжки котарак?
Майка не разрешава да го тегля на кухненската везна,но не виждам проблем,ако сложа найлонова торбичка...
Не знам електронен кантар за хора би ли го хванал.Аз нямам кантар,никога не съм имала...
Но мога от собствен опит да потвърдя,че при човек трийсетина килограма над нормата създават много проблеми със ставите и спомагат за ИР.
Обаче не мога да си представя да го държа гладен,той да реве...
И после да хапе...
Една от причините да не мога да се реша да го кастрирам е,че може да затлъстее.
И без това е мързелив,че и се е окръглил без да е кастриран...

# 61
# 62
  • Мнения: 31

Това е Васко, господарят на къщата. На двора обаче имам още двама сладури. Моля дайте идея каква къщичка да им направя, че идват студени дни. Благодаря предварително.

# 63
  • Мнения: 3 853
Къщичка става чудесно от стереопорен кашон или обикновен кашон поставен върху стереопор. Кашонът затворен от всякъде и отрязан само отвор за влизане. Вътре разбира се дебелко завивки. .
Имахме от стереопор и една от голям кашон от прахосмухачка, с парче изолация отдолу и едно отгоре. Но не намирам снимка
Ето едни незавършени



# 64
  • Мнения: 7 856
Стериопор и още повече кашон става само за вътре, но не и на открито. За мене е добре малка кучешка колибка (за малки кучета), вътре с повече топли парцали.

# 65
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 799
Колко трябва да тежи мъжки котарак?
Майка не разрешава да го тегля на кухненската везна,но не виждам проблем,ако сложа найлонова торбичка...
Не знам електронен кантар за хора би ли го хванал.Аз нямам кантар,никога не съм имала...
Но мога от собствен опит да потвърдя,че при човек трийсетина килограма над нормата създават много проблеми със ставите и спомагат за ИР.
Ако имаш електронен кантар, първо се мериш ти, после вземаш котето на ръце и пак се мериш. Разликата е неговото тегло.
Зуки Су, не разбрах твоето кюмюрче женско коте ли е или мъжко? За името имам предвид, че има разлика, въпреки че не винаги, както е случая с прекрасната Феликс.
Като порасне, кюмюрчето ще е като грациозна черна пантера. Може да се казва Панта, от пантера. Но като бебета винаги са топчести и смешни.
А иначе може да му измислите име, производно от цвета - Чери, Блеки, Фют. Моята чернушка се казваше Топси, хубаво и звучно име за коте, тогава даваха сериен филм по Чичо Томовата колиба, където една от героините беше едно малко негърче на име Топси.  Но наречи го както ти идва на езика, значи най му отива и така си му викай.

# 66
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 183
Здравейте и от нас. Благодаря за темата, Танче!
Пиги върху котешкия "диван" 😊


И Буки в котешката "стая" 😄

# 67
  • Мнения: 3 732
Момченце е кюмюрчето.
Вече се осъзнава и отношенията им се променят. Тя го ръмжи отдалеч, то не реагира. Понякога тя го удря с лапа и бяга. В началото то беше ошашавено, сега понякога я гони. Случва се макар и рядко да ядат сравнително близо или да лежат на едно легло.
Феликс, нали е хитрото коте, вече си се връща към нейните претенции - да й се отваря балкона, отгоре да чуе звуците и усети миризмата или понякога я изнасям на ръце. Работи ме да й давам любимата й храна при пълни чинии навсякъде. Знам че Пурина Уан сухата не е полезна, но яде само нея и лидълската кафявата. Паучове и консерви не яде. Майка ми купува и други но ги яде за малко. Бебето е прахосмукачка - всичко яде, даже и човешка храна.

За кастрация и кг:
Дядо Бегинс не беше кастриран и си беше нормален. Преди 20 години не се говореше за такива неща и нямаше информация. Пикаеше на определени места но сме в апартамент.
Феликс дойде в нас на 5 месеца. Четях ви и писах още с Бегинс. С ваша помощ убедих майка ми да я кастрира. Не стана дебела. Беше на 8 месеца.
Бебето е на два. Още няма сили да се качи на леглото ама успява. Феликс го гледа от гардероба, почти до тавана и сигурно му се смее. Момченце на каква възраст трябва да се кастрира? Не искам да я гони да я ... Той е още много малък, може и по - голям да порастне.


Одеве имах ситуация ...
Той се навря в цветята на майка ми, аз започнах да викам, то не реагира. Феликс усети накъде духа вятъра и се качи на гардероба да ни гледа. Ударих го с ролка кухненско руло леко няколко пъти и много виках Не! Как да го науча на забрани? Майка ми свърши тая работа с Бегинс, мир на праха му, и Феликс.
Тя като дойде в нас беше на 5 месеца. Живяла в къща в квартала, мъжа искал да я изхвърли.  Сестра ми е била приятелка с жената и се съгласила да я вземе. Два месеца се криеше, бягане от нас, не реагираше на име и команди. Дойде два месеца след смъртта на Бегинс. Сега е на три години и господарката на дома. Всички се съобразяват с нея.

Бебето спи при сестра ми в другата стая. А тя ме чака на моето легло да си лягам. Даже и лапички ми протяга във въздуха докато я снимам.

Последна редакция: пт, 15 окт 2021, 23:52 от Зуки Су

# 68
  • Мнения: 4 359
Обожавам черни котки. Ако имам следваща, ще е черна. Имена бол за тях😁
Ноар, Шадоу, Сатурн... Котенцето е разкошно, ЗукиСу.

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Много ми харесват Пиги и Буки.Сниман така,прилича на Харо.Той ли имаше болно краче?Как е?

И Сузана не беше кастрирана,май я намерих преди повече от 20 години...
То и ветеринари нямаше много,откъде намерих шампоан против бълхи не помня,но къпането още го помня...
Все едно да се биеш с дракон...

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 225
За добро утро един Мишо, който се престаши да влезе за малко на терасата:

Много лош е станал. Три годишен е, много гони всички и не ги пуска в двора, единствено не смее да закача мама Катя, че тя му свива сърмите набързо. Мисля че той е подгонил Божанка, лека й пръст на звездичката ❤, а тя старичка беше и вероятно не е успяла да пресече достатъчно бързо улицата... Та не знам какво да направя за тази агресия, може би спрей за успокояване някакъв ако има... Че каишка не може, дворен е Confused и ще се закачи някъде.
Днес пак ще търся вет, дано го открия, че няма друг.

# 71
  • София
  • Мнения: 39 881
За дворните котки... и на мен ми дойде идеята за дървена кучешка колибка, но с по-малък отвор за влизане. Къщичката може допълнително да се "санира".
Дворните кучета на дядо ми винаги са били в дървени къщи. И вътре е топло. Казвам го от личен опит Joy
Като малки двамата с брат ми бяхме решили да влезем в кучешката колибка, влязохме, побрахме се... само Лайка милата стои отвън и ни гледаше странно Joy

За имената на пантерките... оставих дъщеря ми да кръсти малкото пантерче.
Собственичката на развъдника държи на хубави имена, даде пример с неприемливо име - Вася.
Името на Хари - Харитон - обаче много хареса.

И двамата ни са с двойни имена, но само първото си знаят Simple Smile Малкото мислех да го кръстим Локи. Много му отива, на характер, темперамент, визия Simple Smile

# 72
  • Мнения: 31
Дървена ще бъде, ще я направя с малък отвор. Имаме и куче, което веднага ще се намести в тяхната колибка(има си своя), ако е с по голям отвор. Цялата банда е спасена от улицата, и кучето и котките. Общо взето веселбата е денонощна🤣.

# 73
  • София
  • Мнения: 39 881
Дървена ще бъде, ще я направя с малък отвор. Имаме и куче, което веднага ще се намести в тяхната колибка(има си своя), ако е с по голям отвор. Цялата банда е спасена от улицата, и кучето и котките. Общо взето веселбата е денонощна🤣.
Ако купите готова трябва да преправите "вратата" (отвора). Гледах в нета кучешки колибки, на които на отвора имаше "щори" (Прозрачни PVC лентови завеси). За котки ще отиде по малко материал.
Къщичката е хубаво да е на крачета, повдигната, да не лежи директно на земята. Хубаво е покрива да има изолация с/у влага.

# 74
  • Мнения: 31
Ще си я направя сама, тя ще бъде под навес.

Общи условия

Активация на акаунт