Хитринки за всякакъв случай - 29

  • 43 056
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Само покриване е спасението от лющене на изкуствената кожа. Иначе става това
Скрит текст:

# 706
  • София, България
  • Мнения: 632
Здравейте, моля за идеи.
Имаме грил TEFAL OptiGrill+ Snacking&Baking. Свалят му се плочите и отгоре и отдолу, по характеристика го дава, че може да се мие в миялна машина, каквато ние за момента нямаме, съответно мием на ръка, но оребренията много трудно се почистват хубаво. Мия търкам и после като мина със суха салфетка да попия водата, отново остават черни петна като от мазнина по салфетката, мия го отново и после пак със салфетка и чак тогава салфетката остава чиста, но не всеки път, понякога се налага отново да търкам. Уж е незалепващо покритие, реално нищо не залепва, просто от мазнината седи така  и отнема много време да се измие и за това не го ползваме много често.
 Моля, дайте идея как най-лесно да мия плочите?

# 707
  • Мнения: 5 537
Преди миялната такива големи, мазни и ръбати неща ги миех в запушена мивка, или в по-голям съд. Важното е да са потопени в гореща вода, и с доста веро. И както са си потопени, ги търкаш не с гъбата, а с пластмасова четка, защото тя влиза във всяко ъгълче и цепнатинка. Преди измиване обирам мазното със салфетка колкото може. Но пак си е тегаво.

# 708
  • Мнения: 27 798
Не бих чистила с пластмасова четка незалепващи покрития. Бих обрала с кухненска хартия основната част от мазнината, после бих потопила изцяло в много топла вода и накрая обичайно миене с препарат (веро) и гъба. Или, ако покритието позволява, бих напръскала с обезмаслител или с пяна за почистване на фурни, да постои за известно време. И после веро+гъба. С парочистачка също мисля, че ще се почистване по-лесно.

# 709
  • Мнения: 300
С парочистачката мазнината става на топчета.  И се замазва. А после и четката трябва да се чудиш как да изчистиш. Хич не е оферта.

# 710
  • Мнения: 27 798
Може би зависи от парочистачката и от накрайника, който се използва. Преди години сме чистили доста успешно мазнина от фурната с парочистачка.
Всъщност, сега се сещам, че мазнината може да се обере и с мокри кърпички- има такива, които са специално за кухня и мазнини.И после да се измие с веро и гъба.

# 711
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729

Всъщност, сега се сещам, че мазнината може да се обере и с мокри кърпички- има такива, които са специално за кухня и мазнини.И после да се измие с веро и гъба.
Винаги след ползване забърсвам тигана с мокра кърпа/ тези от ЛИДЛ/ и след това измивам с Веро. И до ден днешен тиганите са ми с идеално покритие!

# 712
  • Мнения: 1 009
След като може да се мие в съдомиялна, просто вземете таблетки за съдомиялна, разтворете в топла вода и накиснете плочите. Даже не е нужно цяла таблетка. Загорели тави съм накисвала и с половинки.
Не ползвам течен препарат за съдомиялна. Предполагам, че с него може даже и да е по-лесно в случая.

# 713
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 726
Как се събира и чисти кинетичен пясък? Полудях направо! Това нещо е навсякъде - колички, багери, чехли, под, пердета, килимчето, плюшени играчки.... Ужас? Има ли някакъв лесен начин за махане?!
Оставих големия за 30мин да си играе, докато засадя един здравец в двора (знам че не е сега точното време за това и явно си получих наказанието), а той си намерил стария кинетичен пясък, но не намерил пистата на която го изсипвам и пилял навсякъде... Помощ!

# 714
  • Мнения: 27 798
С прахосмукачка, а после с хартиено тиксо? Освен, ако не искаш да го събереш, за да го използва пак...

# 715
  • София
  • Мнения: 10 620
Прахосмукачка и моп. Играчките - изтупване и в пералнята, количките - леген с вода и "къпане" под душа.

# 716
  • Мнения: 4 244
Понеже чувам за първи път за кинетичен пясък и писти, но си го представих като нещо много ситно и прилепчиво /като наелектризирани песъчинки по балон и пластмаса/, се чудя дали изтупване на играчките ще е достатъчно?
Скрит текст:
Просветете ме какво представлява това чудо, за да знам какво ме чака Simple Smile В момента добре се справям с изровена пръст от саксиите и спирам да се оплаквам, че внуците я разнасят навсякъде Heart

# 717
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 726
С вода стана още по зле и с измиване. Той стана по-лигав и по-лепкав сякаш.
Всичко минах на ръка, с отверки и всякакви неща под ръка тип шпатула. После вече измих отново.
Дрехите тупах и събирах остатъците пак на ръка.
Мисля, че това беше последната игра с това извратено нещо!

# 718
  • Мнения: 39 673
Мисля, че това беше последната игра с това извратено нещо!
Имай едно на ум и за братовчед му слайм. Той пък остава цветни петна и няма измиване от дрехи, килим, дамаска на диван.

# 719
  • под тепетата
  • Мнения: 9 472
Химикал съм чистила от дрехи с крем за бръснене Каро. Наскоро ми се стори, че четох някъде по форума потребителка, която го изчисти с паста за зъби.

Общи условия

Активация на акаунт