Тема № 23 - "Обучение в пандемия - дистанционно и присъствено" - Декември 2021

  • 36 372
  • 1 083
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 21 591
За Белене не са. Особено Денков. Аз го харесвам и ще му дам шанс. Sweat Smile Не, че някой ме пита.
Мисля, че Кацаров нагло излъга за тестовете и Денков беше подведен. Както и да е. Ще се наредят нещата с новото правителство. Оптимизмът ми плахо взе да се завръща. Sweat Smile

От Стаматов лъха единствено безсилие напоследък. Не спря да обръща палачинката.
Призиви децата да се върнат безусловно, без тестове:
https://www.24chasa.bg/mnenia/article/10457821

Още един път браво на директорите на СМГ и Испанската гимназия.
"Не можеш да спреш гората да се разлиства".

Това не е призив да се върнат децата безусловно без тестове. В интервюто е казано, "ако заболеваемостта е намаляваща, като сега". Тоест обвързано е с условие, а и не е много ясно дали е намаляваща, или къде.

Така че постът е подвеждащ, и израз може би на желането на потребителя да се върнат децата безусловно без тестове, а не на Стаматов. Аз бих акцентирала на друго от интервюто:

Миcля cи обаче, как за многолюдна Германия и за нейните деца има тестове, а за малка България - не.

Връщането безусловно без тестове ще ни вкара пак в безкрайно ДО.

# 31
  • София
  • Мнения: 12 442
Тепърва ще има ново правителство, в това очевидно МОН и МЗ  вече са в открит конфликт. Вероятно ще върнат учениците за една седмица, защото иде коледната ваканция и след нова година вече ще видим новите какви ще ги измъдрят с новата вълна.

# 32
  • София
  • Мнения: 17 592



705966
# 2 059 1 дек. 2021, 15:51 ч.
Принципно, правилният модел е да се тестват вкъщи. А не, прекосили цяла София с ГТ, омешали се и с класа си (пили по едно кафе преди час също така), и чак тогава да седнат на чина,  че да си бръкнат в носа. И малки и големи.



Aaaa, не. Парите ни да отиват директно в коша (добре де, производителите все пак печелят...) не съм съгласна. Ако не може да се тестват в лаборатории, в лечебници или в краен случай - в класните стаи от някакво несвързано с тях лице - по-добре да не се тестват изобщо. Това тест в домашни условия е точно толкова безсмислено, колкото бяха и индивидуалните въздушни балончета на незащитените дори с маски деца на Вълчев. Но поне... тази идея е безплатна. Време е да престанем да мислим за парите от данъци като за "ничии".


Ок, и това е така. Но и заразени (установени след това с позитивен тест) деца да прекосяват града волни и омешани в ГТ и класовете преди теста, и след 10 минути да го върнат, също е неработещ механизъм.
Като знам контрола в училище, и седнали на чина я си бръкнат адекватно в носа, я не.


Със сигурност, ако го правят сами, не е както трябва...

# 33
  • Мнения: 5 916
Да вкарам малко комичен елемент. Винаги съм се чудела на какво се дължи тази телевизионна популярност на двама директори на столични училища. И:
Асен Александров - председател на "Сдружението на директорите в средното обаразование в Република България"
Диян Стаматов - председател на "Съюза на работодателите в системата на Народната просвета в България"
Не ми се ровеше и оставам в неведение колко реални членове имат тези измислени, заради длъжностите на председателите си, образУвания.
Иначе винаги съм се чудела как един директор на общинско училище се води работодател, който чака истинския работодател МОН да му плати заплатата. Mask

# 34
  • Мнения: 7 161
Така че постът е подвеждащ, и израз може би на желането на потребителя да се върнат децата безусловно без тестове, а не на Стаматов.
😂
Напротив, няколко пъти писах, чак си омръзнах, че децата трябва да се тестват. При това всички.
Иначе акцентирах на друга част от интервюто на Стаматов, но в момента от телефон не мога да цитирам.
Фенси, спокойно. Ще отпаднат и съюзи, и сдружения, и членове. Лека полека.

# 35
  • Мнения: 1 032
какво е комичното не се разбра? Александров е активен директор и училището му е от най-търсените и добри.

# 36
  • Мнения: 21 591
какво е комичното не се разбра? Александров е активен директор и училището му е от най-търсените и добри.


И аз също го харесвам.

Относно тестовете не знам кой кога какво е писал, но всякакви призиви за безусловно връщане сега на децата без тестове - докато очевидно няма такива - само ще накарат управляващите отново йезуитски да се позоват на уж желанието на родителите и да направят поредната глупост.

Кацаров вчера допусна тази възможност  - да се върнат децата без тестове щяло да повлияе негативно на епидемиологчната обстановка, ама ако така решели, това било решение, да. Той нищо не решава, за нищо не отговаря, от него нищо не зависи!

# 37
  • София
  • Мнения: 7 075
Училищата и родителите, които искат да се върнат, в своето мнозинство искат тестване. Има и такива, които не искат нищо, но са наистина малко. Поради своето безсилие да се справят със ситуацията обаче, управляващите е възможно да се хванат за тези единични призиви и отново да обвинят родителите за своите решения.
Не бъдете толкова лековерни. Достатъчно е да прочетете последните страници на няколко теми по училища, тук във форума.

# 38
  • Мнения: 21 591
И аз мисля, че всички се убедихме, че тестовете не хапят и са една неприятна, но безусловна необходимост да изкараме криво-ляво годината. Не бива да освобождаваме управляващите от ангажимент по отношение на учениците.

Не знам на кого какво му спада, аз виждам едно противно плато, което е доста високо.

Последна редакция: чт, 02 дек 2021, 11:18 от Iris04

# 39
  • Мнения: 387
Тепърва ще има ново правителство, в това очевидно МОН и МЗ  вече са в открит конфликт. Вероятно ще върнат учениците за една седмица, защото иде коледната ваканция и след нова година вече ще видим новите какви ще ги измъдрят с новата вълна.

И една седмица, цифром и словом 5 присъствени дни, какъв позитив носи? Тук-там някой разболял се баш за празниците. Или изпълнение на таргета за 15 оценки по предмет в гимназията според новите модули, разбирайте по 5 теста на ден.

# 40
  • Мнения: 5 916
какво е комичното не се разбра? Александров е активен директор и училището му е от най-търсените и добри.


То и 119-то е от най-търсените и добри училища. И директорът му е от най-активните.

Ако не виждате "комичното", аз няма как да ви обясня иронията. И двамата са един дол дренки, казано образно. Ветропоказатели.

# 41
  • European Union
  • Мнения: 1 414
За съжаление българската действителност е такава. Ако не се обръщат бързо според вятъра, ще им покажат със сила от къде духа. И двамата директори са преживели няколко правителства, наясно са как се случват нещата. Нямам нищо общо с тях и не искам да ги защитавам, но едно училище не може да стане успешно, ако се върви срещу управляващите...за съжаление.

Не ме интересува колко им е членската маса, но мога да се обзаложа, че в техните организации членуват всички директори на т.нар "елитни" училища.

# 42
  • София
  • Мнения: 12 148
И ще загубиш облога.

# 43
  • Мнения: 5 916
Не ме интересува колко им е членската маса, но мога да се обзаложа, че в техните организации членуват всички директори на т.нар "елитни" училища.

Не бих била толкова сигурна. Това са формални сдружения към камарите и нямат никакъв разумен смисъл, извън формирането на пост за председателите си.

И двамата директори са преживели няколко правителства, наясно са как се случват нещата. Нямам нищо общо с тях и не искам да ги защитавам, но едно училище не може да стане успешно, ако се върви срещу управляващите...за съжаление.


Да си ветропоказател, който угажда само на интереса си да запази поста си вече е нещо достойно за похвала?
Не искам да ровя за цитати на изказвания И на двамата. Да се стигне до тук имат и те вина с угодническото си поведение. Но поне има светъл лъч в лицето на други директори, които все пак се опитаха да направят поне нещо.

# 44
  • Мнения: 133
Както сме я подкарали ще сме хем с ваксини, хем с тестове, хем с ДО. Щото докато се наканим ще дойдат нови щамове

Общи условия

Активация на акаунт