За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 99

  • 22 494
  • 762
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 124
Тук Алгофрен няма да намери...
 иначе си е ибупрофен.

# 46
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 100
Тук Алгофрен няма да намери...
 иначе си е ибупрофен.
Тамън щях да питам или ли ибупрофен в него...Ние с баткото сме алергични към него и съответно и на бебето не бих дала.Та освен Панадол в случай на нужда какво друго е добре да имам под ръка?
И моят от време на време се буди с мокри памперси,но понеже е винаги завит и в чувалче даже не протестира като се случи.Виж при смяната им се чува  възмущението му-добре че нямаме съседи,че ще има да се чудят какво му правя на това дете.

# 47
  • Мнения: 8 585
Тук Алгофрен няма да намери...
 иначе си е ибупрофен.
Да, но какъв!

Цитат
Ние с баткото сме алергични към него и съответно и на бебето не бих дала.
Възможно. Аз за 27 г практика не съм виждал нито едно дете алергично на Ибупрофен.
Но може, да, възможно е по принцип.

# 48
  • Мнения: 3 124
Може да е добро, но не сме в Германия повечето, тук там има и майки извън България.

# 49
  • Мнения: 964
Аз имам и Хексалгин за всеки случай, за първи път ми се наложи да го ползвам тази седмица и ефекта не беше какъвто очаквах..
Иначе и моите девойки са на Аугументин сега, държа в хладилника и давам директно със спринцовка. Обаче днес вече е 4ти ден и на едната и текнаха едни сополи големи, жълтно-зелени..Как хем е на АБ, хем пак тръгна тоя нос, а и допреди 5 дни беше на антибиотични капки.. И цяла седмица си е в къщи, не е като да е била на ясла.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 13 583
Иначе давам Миг, след като Панадолът не ми вършише работа.

# 51
  • Мнения: 8 585
Аз имам и Хексалгин за всеки случай, за първи път ми се наложи да го ползвам тази седмица и ефекта не беше какъвто очаквах..
Иначе и моите девойки са на Аугументин сега, държа в хладилника и давам директно със спринцовка. Обаче днес вече е 4ти ден и на едната и текнаха едни сополи големи, жълтно-зелени..Как хем е на АБ, хем пак тръгна тоя нос, а и допреди 5 дни беше на антибиотични капки.. И цяла седмица си е в къщи, не е като да е била на ясла.
Вирусно изначално, с последваща алергия към Аугментин. Вероятно? никаква нужда от Аугментин.
Или- хроничен синузит.
Или, хронична мораксела в нослето, с, или без, други "екстри".

@Hope90
Пишете ми на л.с.
Дълго е обяснението... на ставащото.
"Херпангина" без бърз стреп-тест? интересно....
Не се ползват антибиотични капки, освен за много късо (2-3 дена)... и то при специални показания. В тези случаи, ползваме обикновени неща, не супер-силни антибиотици.

Цитат
Но вчера нямаше такива секрети, не съм питала за тях, а и не знаех, че може да са признак на алергия...
80% е алергия от Аугментин-а, НО,понякога става така ако има хроничен синузит, и той се повлиява от Аугментин-а - тогава всичко се втечнява, и започва обилно да излиза от синусите. Синусите при деца, с изключение на фронталният, са пневматизирани, тоест- "функциониращи". А не както твърдят разни "изтъкнати специалисти".
Този "дренаж" под антибиотично въздействие е характерен- изведнъж почва да тече изобилно, и с материи... характерна картина... за този, който работи с деца, има опит, и го е виждал.

Цитат
но 4 дни беше с висока Т
Инфекциозна мононуклеоза? ... вероятно-не. Би дала обрив от Аугментин-а.
Стрептококова ангина? ... може, но без бърз стреп-тест? не става.

Последна редакция: пт, 17 дек 2021, 23:04 от Birdie

# 52
  • Мнения: 964
Аз имам и Хексалгин за всеки случай, за първи път ми се наложи да го ползвам тази седмица и ефекта не беше какъвто очаквах..
Иначе и моите девойки са на Аугументин сега, държа в хладилника и давам директно със спринцовка. Обаче днес вече е 4ти ден и на едната и текнаха едни сополи големи, жълтно-зелени..Как хем е на АБ, хем пак тръгна тоя нос, а и допреди 5 дни беше на антибиотични капки.. И цяла седмица си е в къщи, не е като да е била на ясла.
Вирусно изначално, с последваща алергия към Аугментин. Вероятно? никаква нужда от Аугментин.
Или- хроничен синузит.
Или, хронична мораксела в нослето, с, или без, други "екстри".

Вирусно да-херпангина уж, но 4 дни беше с висока Т и започнахме Аугументин. Честно казано и аз имах съмнения за алергия, от както го пие е супер сънлива и раздразнителна. Даже вчера заспа 2 часа след като се събуди сутринта, говорих пак с педиатър и казаха абсурд да е реакция към АБ. Ако има такава е най-вече повръщане и разтройство. Но вчера нямаше такива секрети, не съм питала за тях, а и не знаех, че може да са признак на алергия...
Секрет се каня да пусна от 1 месец, но  нямаме 10 дни чисти без антибиотични капки. Иначе лятото беше със стафилококи..

# 53
  • Мнения: X
Слагате ли зехтин в домашно приготвените пюренца?
И ако купувате на коя марка сте заложили?
Онзи ден взех Ганчев{ябълка и тиква},но в състава видях,че има захар. На този етап не съм съгласна захар и сол да присъстват в менюто на детето ми.След 1г,когато организма е по-развит да,не съм от тези майки,които не дават сладко до 5г възраст. 😅

# 54
  • Мнения: 594
Аз пробвах с Ганчев ,но не и хареса.
Обикновенно и ги приготвям аз, но ако се налага взимам ХИП, Гербер и месото ,което яде е на Плазмон. Самото дете одобри тях най-много. Не слагам мазнина, когато и ги приготвям, но на повечето пише, че се съдържа масло от рапица.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 930
Зехтин слагах да, нормален зехтин от маслини. И рапично олио съм слагала.
Месо си правих заготовка сама и я добавях към домашните пюрета.

# 56
  • Мнения: 2 213
Някое дете с трета сливица? Малкия се събуди пак със запушен нос… нито на ясла ходи, нито нищо. Сигурно пАк е от сливицата. От УнГ ми в забранено да правя промивки с Назопюр и промивки със спринцовка, защото така предния път спомогнах за отита заради налягнето. Вече ми писна от този запушен нос, давам по предписание на УнГ цинабсин и това е. Някой с повече опит по тази темА? Sad

# 57
  • Мнения: 6 791
Зехтин екстра върджин трябва да е, марката няма значение, въпроса е да е първа преса (аз ползвах Costa D'oro) . Слага се накрая, защото иначе му се губят полезните свойства от топлинната обработка. Слагах в пюрета, които аз приготвям, не купени. Повечето използват масло от рапица.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 13 583
Слагах зехтин в капките за колики да не се запича.
Пюретата му ги правех с масло. Основно правех домашни, купешките са били в минимално количество.

# 59
  • Мнения: 232
Аз слагах рапично олио, както споменаха по-горе го слагах и аз накрая. Пюретата винаги аз съм си правила, не съм купувала, но нямам спомен от кога го слагах честно казано. Знам само че сол и захар въведох след 1 годинка, това със сигурност помня. Помня също, че противно на това което знам аз за меда, педиатърката ми беше казала по една чаена лъжичка да давам задължително  и реших да я послушам. Та повечето от десертните пюрета приготвях с мед и до ден днешен много обича мед, мисля захар само в попарата слагах.

Общи условия

Активация на акаунт