Козметика при бременност

  • 794
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 322
Здравейте, бихте ли ми препоръчали конкретен крем ( марка ) за лице , подходящ при бременност и такъв и за ръце - супер напукани от студа , зачервени и болезнени. Много благодаря Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 379
Какво имаш предвид под "подходящ за бременни"? Има марки разработени специално за бременни, спрямо особености на кожата. Имаш ли проблем с кожата?
Старая се да ползвам козметика, която не се тества върху животни, гледам да е по-натурална, бюджетна и такава, която е достъпна и се намира лесно, защото ако ми хареса ,а не мога да я намеря -няма смисъл. Това си го спазвах преди ,по време и след бременност.
Има един уникален крем Работливи ръце.
За лице рядко ползвам, но ми допадат на Билка, марките на ДМ.

# 2
  • Мнения: 322
Какво имаш предвид под "подходящ за бременни"? Има марки разработени специално за бременни, спрямо особености на кожата. Имаш ли проблем с кожата?
Старая се да ползвам козметика, която не се тества върху животни, гледам да е по-натурална, бюджетна и такава, която е достъпна и се намира лесно, защото ако ми хареса ,а не мога да я намеря -няма смисъл. Това си го спазвах преди ,по време и след бременност.
Има един уникален крем Работливи ръце.
За лице рядко ползвам, но ми допадат на Билка, марките на ДМ.
Здравейте Simple Smile Нямам никакви проблеми с кожата на лицето , просто изчетох сумати неща и навсякъде пише , че не може да се използва всичко. Трябвало да се избягват определени съставки и т.н и затова тотално се обърках. Да има много видове специално за бременни , но масово са за тяло , против стрии и за гърди Sad За лице нищо не намирам. А относно ръцете - преди съм използвала Работливи ръце у бях много доволна , но не знам подходящ ли е сега ? Май да спра да чета 😁

# 3
  • Мнения: 1 165
Крем за ръце на Wooden spoon. Би трябвало да имат и за лице.

# 4
  • Мнения: 198
Здравей, козметиката за лице на Biologique Recharge е подходяща при бременност, но не е бюджетна и не е масова.
Проверявам и в този сайт за някои продукти:
https://www.15minutebeauty.com/pregnancy-friendly-skincare-products.html

Здравейте, бихте ли ми препоръчали конкретен крем ( марка ) за лице , подходящ при бременност и такъв и за ръце - супер напукани от студа , зачервени и болезнени. Много благодаря Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 379
Друг вариант е кокосовото масло. Става за цялото тяло и за ядене Simple Smile Но студено пресовани, без никаква обработка. Обожавам кокос и го ползвах през първата бременност. Но и за него се появиха статии, че е вредно. Хубаво е да се избягва козметика с етерични масла или чисти такива. Може да погледнете и сайта на Икаров. Хубаво ще е и за бебешката козметика да проверите от сега ( има безплатни уебинари с реклами, мостри по аптеките), че там пък  козметики и реклами колкото искаш.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 997
Основното е да избягвате козметика за лице, съдържаща ретинол.
Иначе, както са писали и преди мен, кокосово, какаово масло, карите.
Като по-бюджетен вариант може да видите и козметиката на Dr. Scheller, имат нелоши продукти.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 604
Аз преди няколко години много харесвах един лосион на Палмерс с какаово масло. Мажех навсякъде - ръце, лице, тяло.

Общи условия

Активация на акаунт