Перилни препарати и омекотители - 68

  • 41 673
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 431
Има ли значение какъв оцет? Сега ми припомни, че тази комбинация също я препоръчват... Само ме притеснява миризмата на оцет да не остане...
Използвам препарат с оцет в банята и си мирише, не е като да няма.

Аз имах ябълков и него ползвах,абсолютно никаква миризма няма после

# 706
  • Мнения: 21 321
Взех си мерителна чашка за течни от дм.

# 707
  • Мнения: 59
Никога не съм използвала дезинфектант за пране.. срам не срам ...
ЯВно трябва да си взема, за да видя какво е. А използвате ли омекотител в същото време или не?

Някой правил ли е смес прах + сода за изчистване на миризмите от пералнята и като вид дезинфекция?
Правила съм сместа  прах + сода когато съм прала домакински кърпи ,доста захабени  и амортизирани от времето .За миризми не съм пробвала ,защото вече нямам този проблем.Това съм го видяла преди години от покойната ми баба . Наскоро майстор ремонтираше пералнята на майка и относно миризмите и е казал ,  които дрехи позволяват да се перят на повече от 30 ° и да редува сухите прахове с течните.

# 708
  • Мнения: 300
Сода за хляб + оцет е за почистване, за миризма 100 гр ( 10 пакетчета) лимонена киселина или лимонтузу, който както го знае. Оправяла съм посивяла бяла блуза със сода за хляб ( 1 с.л) към гел за пране за бяло ( в момента нямах прах), но на 60 градуса. Не знам при по-малки градуси дали ще има ефект.

# 709
  • Мнения: 11 869
Аз пък не схващам каква е идеята да се използват сода и оцет заедно при положение, че двете взаимно се неутрализират. Оцетът е киселина и е силно нежелателен в пералня, тъй като разяжда.

# 710
  • Мнения: 2 637
Не се смесват дезинфектант и омекотител, то няма и място, защото дезинфектантът се слага в отделението за омекотител. На Импресан (Хайтман) съм виждала преди комбиниран препарат 2 в 1 за дезинфекция и омекотяване.
Аз лично ползвам специализирани прахчета за почистване на пералнята (стават и за миялна), които си купувам от моя перален техник и са най-доброто, което съм срещала, пробвала съм всичко, което има на пазара.
Като ми свършат и няма наличност - слагам щедро количество оцет в отделението за пране, поливам и барабана, най-вече уплътненията, програма на 90 градуса и всичко свети. Миризма има само докато се върти пералнята, после не. Същото правя и с миялната.
Пробвала съм сода и оцет, едното в барабана, другото в отделението за препарат, обаче все си мисля за уроците по химия от 7-ми клас, където киселина + основа = сол и вода.

# 711
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 431
Аз пък не схващам каква е идеята да се използват сода и оцет заедно при положение, че двете взаимно се неутрализират. Оцетът е киселина и е силно нежелателен в пералня, тъй като разяжда.

Едва ли ще разядат нещо 50-100гр 2,3 пъти годишно,аз също слагам в уплътненията,особено ПОД маншона  е адски неприятно място за събиране и отлагане на сгъстена мръсотия от прането...

# 712
  • Мнения: 11 869
Аз пък не схващам каква е идеята да се използват сода и оцет заедно при положение, че двете взаимно се неутрализират. Оцетът е киселина и е силно нежелателен в пералня, тъй като разяжда.

Едва ли ще разядат нещо 50-100гр 2,3 пъти годишно,аз също слагам в уплътненията,особено ПОД маншона  е адски неприятно място за събиране и отлагане на сгъстена мръсотия от прането...
Знам какво е не само под маншона, но и на "опаката" страна на барабана. Има си наистина добри препарати и безопасни за пералнята.

# 713
  • Мнения: 8 782
Кои са те, може ли конкретни предложения?

Как почиствате щателно под маншона? Мен ме е страх да не го изкарам изцяло.
Подсушавам в предната част след всяко ползване на пералнята и минавам понякога с кърпа, напоена в бял оцет.

Последна редакция: вт, 19 апр 2022, 13:39 от alethea

# 714
  • Мнения: 744
Според мен за да не се наслагва по барабана ,тръбите и маншона трябва да се спазват дозировките на праха или течния препарат за пране (+\- някой милиграма не от значение)
Бялото ако е възможно с прах на по висока температура,и програмите да са по дълги при ниски температури за да се разтваря добре праха и мръсотията!
А който реши да поддържа машината с препарати за почистване на перални,!
Сода бикарбонат съм  ползвала ,като съм киснала перде в цвят шампанско ,после прах в пералнята с прах!
Имаше ефект ,цветът сякаш стана като нов !:hugs:

# 715
  • Мнения: 2 971
Взех си мерителна чашка за течни от дм.
И аз , че кучето ми счупи тази на Ариел .
Сода и оцет в пералнята - не .

# 716
  • Мнения: 1 177
С лимонтузу и аз съм почиствала пералнята, но използвам и  специализирани препарати за тази цел. Най-много мръсотия ми се натрупва в чекмеджето от омекотителите, започнах рядко да ги ползвам.
Дезинфектант ползвам за спортните дрехи след фитнес. Всички те се перат на 30 градуса. Слагала съм и при пране на други материи, които също се перат на 30 градуса. На 40 градуса и нагоре няма смисъл от дезинфектант.

# 717
  • Мнения: 2 151
На 40 градуса и нагоре няма смисъл от дезинфектант.
Всъщност, от 60С и нагоре няма смисъл.

# 718
  • София
  • Мнения: 3 886
Много пъти е коментирано от специалистите във форума: сода, оцет, лимонтозу и всякакви такива от сорта, нямат място в пералнята. Не само че не вършат работа, ами и доста вреди нанасят на машината. Ползвайте си ги за готвене.
Перете с прах, на по-висока температула и ползвайте специализирани препарати за почистване. Така няма да имате проблеми.

# 719
  • Мнения: 2 637
Katniss Everdeen, чекмеджето за препаратите най-лесно чистя от такива отлагания като го извадя и го накисна в леген с вода с ☺ Доместос. Като си чета постовете тук, май все още имам да се боря с ОКР-то си за хигиена и дезинфекция 😂.
Но наистина, ако се накисне с малко Доместос и се остави известно време, всякакви натрупани отлагания се разтварят или най-малкото, супер лесно се изплакват после. А чекмеджето свети след това 😀.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт