Рецепти за Airfryer фритюрник - трета тема

  • 80 723
  • 783
  •   2
Отговори
# 765
  • Мнения: 9 228
red soul
те са от другия ми АФ - тип фурничка , там шишчетата и от месо и от зеленчуци стават един път и пържените картофи там стават баш като пържени без мазнина! Та и 2 та ползвам . Този ми е 1 вия миналата година за коледа от Била за ..79лв.!! супер сделка ..после септември реших за Кусурчо.. че пече и от долу и съответно в него н се обръща ! В другия трябваше да обръщам. Но за шишчетата и картофите е топ! Ползвам и 2 та АФ и класическата фурна разбира се Wink

# 766
  • Мнения: 2 141
Шишчета мисля продаваха в сайта от където поръчах моя smax като допълнителни аксесоари за фурничките. Обаче  ще излязат скъпи тъй като от самият сайт доставката е скъпа, аз като поръчвах фраера доставката беше към 16-17 лв. Ако имате интерес към шишчетата ще се разтърся да видя кой беше сайта

# 767
  • Мнения: 25 788
Шишчета можете да си направите и с обикновени дървени шишчета. Особеното е, че трябва да ги подберете по-къси, за да се съберат, както и ръчно да ги обърнете веднъж по време на печене.
Имам това връткавото, но предпочитам дървени шишчета върху скаричките, ако трябва да приготвя по-голямо количество. А и по принцип.

# 768
  • Мнения: 4 358
Дървените трябва да се натиснат във вода преди това,нали?

# 769
  • Мнения: 25 788
Аз не ги кисна.

# 770
  • Мнения: 13 302
Киснат се предимно за барбекю - газово или класическо. Идеята е да са напоени доколкото може с вода шишовете, за да не се подпалят и/или овъглят. В еърфраера може и да потъмнеят крайчетата им, но не е като върху истинското барбекю.

# 771
  • Мнения: 4 358
Да,да,знам за идеята.Може би тук има влага от месото,зеленчуците и евентуална марината.
Тогава няма да ги късна.Имам патладжан,чушки и тиквички.Утре ще пробвам с дървени.

# 772
  • Мнения: 1 446
Печено цяло пиле в cosori dual blaze. Върху решетка,под нея се събра доста мазнина.



Подправки по избор намазних с лъжичка зехтин и хубаво разтрих пилето с тях.
На програма пиле пекох 45 минути,обърнах и пак на програма пише пекох още 20 минути. Стана топ! Другият път ще напълня и кухината с нещо. Пилето беше 1.7 кг,определено имаше място за 2.5 кг пиле.

# 773
  • Мнения: 25 788
Тогава няма да ги късна.Имам патладжан,чушки и тиквички.Утре ще пробвам с дървени.

По-добре ги омазни, за да се вадят по-лесно.

Скрит текст:

# 774
  • Мнения: 384
Купих от Икеа стъклена правоъгълна  кутия за храна 1.8 л. Става да я слагам в Косорито 5.5 л. и да се пече. Имам и от преди ,но не ставаха за фурна.
Баничики с бутер тесто правих и като баклава, но пак с бутер тесто.

# 775
  • Мнения: 4 358
Сготвих рецепта от инстаграм😊 Картофи на пюре,задушени спанак,пиле,лук,сметана и моцарела.Хубаво стана.
И за втори път-царевица.Намазах с масло,посолих и завих във фолио.


Последна редакция: нд, 03 дек 2023, 17:57 от red soul

# 776
  • Мнения: 148
Въпрос към ползващите АФ тип фурна: как сваляте вратата за почистване. Имам финлукс, знам, че се сваля...в книжката ми няма и помен за това (може и да не е цялата знам ли). Има едно като палче в долен десен ъгъл. Ровичках, но ме е страх да не го почупя, че съм една сръчна, та знае ли се...

# 777
  • Мнения: 4 358
https://youtu.be/ZqSb-oy9GDw?si=h0QVHCRrsGRfAFkw

потърси за твоя модел.Това е първото,което ми излезе

# 778
  • Мнения: 39 572
На моята вратичка има бяло "копче" и надпис.

# 779
  • Мнения: 13 302
Въпрос към ползващите АФ тип фурна: как сваляте вратата за почистване. Имам финлукс, знам, че се сваля...в книжката ми няма и помен за това (може и да не е цялата знам ли). Има едно като палче в долен десен ъгъл. Ровичках, но ме е страх да не го почупя, че съм една сръчна, та знае ли се...
В долния край има едно бяло нещо което се плъзва настрани, май навътре към средата беше, не е пред мен в момента да видя. Мисля че беше и обозначено за какво е, лесно се сваля.
Мен лично ме дразни че като я измия, влиза вода и между двете стъкла, то си изсъхва след това но отнема повечко време и поне за мен е дразнещо. Но пък си е удобство да може да се свали вратичката, определено се чисти по-лесно така.

Общи условия

Активация на акаунт