Априлски бебчета 2022 - тема 5

  • 31 086
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Sofia
  • Мнения: 6 113
АГ преценява кога да започнат тоновете.
Едната АГ ме вика още от 24гс веднъж месечно. Другото АГ ме вика от 32гс всяка седмица, като каза, че при по-рисковите бременности тоновете започват по-рано и са по-начесто.

При мен траят по 40 минути. Лошо няма от какво да ти стане - просто си лежиш за половин час и слушаш сърцето на бебето. Лошото е, че лежиш по гръб и от това можеш да започнеш да се задъхваш. Можеш да си промениш позата, примерно да се обърнеш настрани, но тогава и рецепторите могат да се изместят и да не са точно при бебето и да се изгубят тоновете.
Аз успявам да лежа по гръб все още, но малката като усети стягането от коланите и започва да бяга да се спасява. Та постоянно я търсим и наместваме коланите.

Именно по време на тоновете засякохме по време на първата бременност, че имам контракции на 5 минути. А аз самата нищо не усещах. Та, хайде преглед за разкритие, което се оказа, че имах и хоп спешно секцио. А бях отишла за едни тонове.

# 691
  • Мнения: 225
Уинтърче, аз съм на Тотема за желязото и ми го вдига много ефективно. Ферофолгамата например нищо не прави. За другите нямам опит.
Тонове още не сме записвали и не сме коментирали, а съм 31 г.с. Следващия ми преглед е в 34 г.с. Тогава ще повдигна въпроса, но явно че всеки лекар действа и преценява различно.

# 692
  • Мнения: 205
Аз съм в 31+4 дни и също тонове не са ми записвани и не сме го коментирали

# 693
  • Мнения: 225
При мен на последния преглед АГ ми каза, че на следващия започваме с тоновете - пада се да съм 34-та седмица. Не знам дали нещо ще се промени, защото сега ще ходя 1 седмица по-рано - на 6-ти, по препоръка на Марков след третата ФМ. Може пък и тогава да каже да ги мерим тези тонове, не знам. Thinking

И аз трябва да започна със списъка с подаръци - мислех си за гнездо, вана за къпане, спално бельо за бебка. Мислех си и да им кажа конкретна козметика, но си поръчах кутията на wooden spoon и засега май друга няма да взимам. На по-близките ще кажа парички, които искам да използвам за раница.

# 694
  • Мнения: 111
Момичета аз ходя от миналата седмица(33г.с.) на тонове, доктора казва, че са перфектни и също така, че нямам контракций, но ме вика по 2 пъти в седмицата. Днес пак бях и се надявах другата седмица да ходя по веднъж. Не е проблем да давам по 20лв.за тонове(ясно е, че щом е за бебето ще се дават, имали нямали), но не очаквах, че от началото още ще ходя 2 пъти седмично, при положение, че казва, че са перфектни!

# 695
  • Мнения: 1 136
Момичета, дайте малко акъл за завишено кръвно. Никога не съм имала такъв проблем, даже обратното, но тазо сутрин хапнах доста обилно, след което пих кафе и от кафето ми стана едно замаяно и ми се разтуптя сърцето. Реших да премеря кръвно - 130/80. Винаги ми е било 105-110/70 и това ми се струва мн високо. Какво се прави при високо кръвно? Не знам дали има общо, но на баткото му растат зъби и почти не сме спали снощи.

# 696
  • Мнения: 205
BMR, на мен ми помага малко кисело мляко разбъркано с една чаена лъжица канела и ако можеш лягаш да си починеш и си пийни хубаво вода 😊

Еднократно вдигане на кръвно, мисля че се случва на всеки, просто си го следи и следващите дни. Кръвното се влиае от много фактори и нищо чудно няма да си го вдигнала от това, което изброи според мен 😊

# 697
  • Мнения: 5
Да ви попитам вие имате ли хубава 3д снимка на личицето на бебока и в коя седмица имахте късмета да я направите? Нашата мадама все се крие 😁 А аз нямам търпение да я видя просто.. На 2-ри съм на преглед и се надявам да я хванем.

Привет, ние направихме в 32 седмица при посещение за фетална морфология. Показа си се сладурчето Simple Smile

# 698
  • Мнения: 58
Здравейте, момичета ☺. Моята 3- та ФМ мина днес сутринта. Всичко с беба е наред : 30г.с + 6 дни съм …. Тя отговаря на 32г.с +6 дни , доктора каза , че няма проблем , че върви с 2 седмици напред,1.981кг я измери ☺, все пак аз и ММ сме високи.  Била с дълъг крак / то между другото и синът ми го родих 4.230кг/🤣. И така общо взето ме успокои , след тоя прекаран Ковид. Даже насрочихме и дата за секциото, тъй като точно него съм избрала за израждащ лекар. И така …. ☺ Прилагам снимка на бузанка ☺.

# 699
  • Мнения: 145
Здравейте момичета,
Не съм се включвала скоро.. минах през малко неразположения с чревен вирус.. след това живота се завъртя и все нямах време да вляза да ви чета.
Вчера бях на преглед и при АГ имаше забавяне.. та успях да наваксам 😀
Вече съм в 33 г.с и от следващата седмица започвам да ходя на тонове. Младежа е 2,150 кг, което според АГ е напълно нормално.. на мен все ми се струва, че няма да има време да порасне.. Вчера насрочихме и дата за секцио и просто вълнението вече е на напълно различно ниво … ❤
Иначе АГ ми спря Акарда от вчера.. и очаквам скоро да спре и магнезия.
Вече се изморявам доста бързо, но за сметка на това съм изключително енергична..
Ние следващата седмица ще правим освежителен ремонт вкъщи.. надявам се боята да се проветри докато дойде време за бебчо..
Миналата седмица взехме и количка. Спрях се на Baby Merc Faster 3. Видях я в магазина и си казах моята е..

# 700
  • Мнения: 83
Здравейте момичета, бих искала да помоля някоя мама, която вече има детенце, да сподели от личен опит как е най-добре да спи бебчето през първите месеци - по гръб или на една страна? Вчера попаднах на една много неприятна история в Youtube, която освен че ми вкара излишни филми, ме накара и да се разтърся по темата и навсякъде препоръчват различно. Един казва, че е по-добре на една страна заради евентуален рефлукс, като използват възглавнички за ограничение.

Ето такива:


Други препоръчват да спи по гръб без обиколници, завивки, възглавница и най-добре в чувалче, трети препоръчват в гнездо и вече тотално се обърках, така че ще се радвам някой да помогне с личен опит.

# 701
  • Мнения: 7
Здравейте!
През първите месеци слагах дъщеря ми да спи само по гръб. Не съм я слагала на една страна от страх да не се преобърне.
Най-добре, а и на вас ще ви е най-спокойно, ако в креватчето няма обиколници, одеалца или играчки.
Ние в началото бяхме с много малко легълце, а след 3тия месец я преместихме в стандартна дървена кошара. Аз съм фен на спалните чувалчета и ги препоръчвам. Ако пък ползвате одеалце, може леко да подпъхвате 2та края под дюшечето, за да не се размества. Тогава нямаше гнезда, но сега съм взела антирефлуксно, за да го пробвам. Ако вашето бебе е с рефлукс съм виждала специални възглавнички, които се слагат под матрака и по този начин създават лек наклон.

# 702
  • Sofia
  • Мнения: 6 113
Аз се притеснявах от рефлукс и предпочитах да ги слагам на една страна, с подпряно гръбче, за да не легнат по гръб. Всеки път сменях страната.
Слагах и възглавница под матрака, за да има наклон и положението му да не е хоризонтално.
Още от началото ги слагах да спят с чувалчета, без възглавница, одеяла, обиколници или плюшени играчки. Чувалчетата бяха с дупки за ръцете. Исках да са им свободни. Не са се стряскали от тях. Притеснявах се да са плътно прибрани към тялото, защото така по-лесно могат да се обърнат по лице.

# 703
# 704
  • Мнения: 132
Здравейте момичета! Надявам се и вие да сте добре и бебчетата! Включвам се да ви кажа, че нашата госпожица вече е цели 1.200 кг. Спрени са й системите и сега е на папкане само, е има и други лекарства който й дават, но важното е че не е надупчена. За сега слава на Бога е спокойна и си хапва, един ден качва, един ден не. Надявам се до април да се наредим заедно с вас да обменяме опит и мнения за бебоците! Бъдете здрави!

Общи условия

Активация на акаунт