Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема №26

  • 36 096
  • 880
  •   1
Отговори
# 840
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Програмата ауто е от55 до 65 градуса. Има един датчик за мътност на водата и съдомиялната "преценява", че трябва да мие на по-високи градуси и съответно времето за подгрев се увеличава. За друго не се сещам.

# 841
  • Мнения: 21 321
Нашата още не е инсталирана,понеже чакам джаджата против токов удар.
Чудя се каква сол да взема , а гланц задължителна покупка ли е ?

# 842
  • Мнения: 2 153
Програмата ауто е от55 до 65 градуса. Има един датчик за мътност на водата и съдомиялната "преценява", че трябва да мие на по-високи градуси и съответно времето за подгрев се увеличава. За друго не се сещам.
В случая това няма отношение, защото аз говоря за първоначално зададено време.

# 843
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Djordja, този датчик е постоянно във вода(където е циркулационната помпа и нагревателя). Може водата във водопровода да не е достатъчно бистра, може самият той да се е "зацапал"(представлява платка със светодиод), може да има отлагания на варовик. Предполагам, че постоянно зареждате със сол машината.
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 12 юни 2023, 14:57 от pkol

# 844
  • Мнения: 2 153
Тове вече е друго, pkol.
Имам ли достъп за почистване? Как се профилактира?

# 845
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Djordja, нямате пряк достъп. Направете профилактика с препарат на 70градуса. Ако не се оправят нещата извикайте техник да измери стойностите му с мултицет като го разкачи от платката.

# 846
  • Мнения: 2 153
Добре де, обаче ми изникна друг въпрос - ако проблемът евентуално е от тази платка със светодиод, защо тогава началното време на останалите програми се е нормалното, имам предвид, че не е завишено като при програма Ауто - от 2:36 ч. на 2:50 ч.?

# 847
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Djordja, само на програма Ауто е "плаваща" температурата 55-65 градуса според мътността на водата. Обясних го в пост 840.

# 848
  • Пазарджик
  • Мнения: 66
Здравейте, смених си съдомиялната. Старата беше Беко и новата е Беко, но за вграждане. На старата чистех лесно филтъра, но на този няма махане. Как ли не го мъчих да излезе и не става. Ако някой може да помогне...Съдомиялната е Беко DIS 48120.

# 849
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Здравейте, смених си съдомиялната. Старата беше Беко и новата е Беко, но за вграждане. На старата чистех лесно филтъра, но на този няма махане. Как ли не го мъчих да излезе и не става. Ако някой може да помогне...Съдомиялната е Беко DIS 48120.

Моята е малко по-стар модел, но филтърът е същият. Тъмносивата част в средата се вади с притискане от двете страни и пак така се слага. Ако искаш да извадиш целия филтър, хващаш светлосивата част и завърташ надясно.

# 850
  • Sofia
  • Мнения: 26 645
За кратка програма/30мин./ какъв препарат мога да ползвам?

# 851
  • Мнения: 2 971
За кратка програма/30мин./ какъв препарат мога да ползвам?
Гел

# 852
  • Мнения: 11
Здравейте.
Имам нужда от помощ за настройка на съдомиялна Бош.
Настроих солта ,изкл. препарата за изплакване, но не мога да разбера коя опция да избера за Топла вода-А00 или А01,водата е директно от чешмата.
Също и интензивното сушене как е по- добре d00 или  d01  да избера?
Благодаря.

# 853
  • Мнения: 11 875
Здравейте.
Имам нужда от помощ за настройка на съдомиялна Бош.
Настроих солта ,изкл. препарата за изплакване, но не мога да разбера коя опция да избера за Топла вода-А00 или А01,водата е директно от чешмата.
Също и интензивното сушене как е по- добре d00 или  d01  да избера?
Благодаря.
А00-топла вода
А01-студена вода
d00 e интензивно сушене. Знам, че не се препоръчва за лесно чупливи съдове- тънко стъкло, фин порцелан... Не знам какви са ти съдовете.

Последна редакция: пн, 26 юни 2023, 19:31 от petiaivanov

# 854
  • Мнения: 553
За кой модел иде реч. При нашата тези опции които дава Петя "А00-топла вода
А01-студена вода
d00 e интензивно сушене" са наобратно. Със "0" (нула) значи че са изключени. Т.е. А00 означава че ще подавате студена вода. Вече ако имате слънчев колектор който ще дава топла вода може да включите на А01. Същото е и с интензивно изсушаване 00 значи че е изключено и по подразбиране си е така за да се пести ток. При нашата (и стара и новата) съм го включил.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт