Отговори
# 720
  • Мнения: 1 867
Дее, Габи, става робота и за плочки, и за паркет, и за килими, но за да чисти ефективно е добре да е една повърхност. В стаите сме паркет и плочки и първо пускаме да чисти, после да мие. Но преди това вдигам люлки, шезлонзи. При детето има килим. Там пускам да почисти килима, после го навивам и пускам да изчисти паркета и накрая да го измие. Може да вдигнете всичко и да го оставите да чисти докато сте на разходка. Има и приложение за дистанционно управление, но не съм го ползвала.
Дописвам се, че видях, че Феъри е писала.  И за бял шум я ползваме😀, ама основно моя мъж, аз все се спъвам в робота. Когато чисти в една стая, аз съм в другата.

# 721
  • Мнения: 1 041
Дами, малкият ми е на 3+ месеца и ако не е бибата в устата са ръцете. Вашите бебоци така ли са? При все, че е ял преди 10 минути пак са в устата.

# 722
  • Мнения: 1 334
Дами, малкият ми е на 3+ месеца и ако не е бибата в устата са ръцете. Вашите бебоци така ли са? При все, че е ял преди 10 минути пак са в устата.
Да, при нас също е така и това е абсолютно нормално. В последствие ще започне да слага и всички играчки или предмети, които хване в устата си.

# 723
  • Мнения: 4 518
Дами, малкият ми е на 3+ месеца и ако не е бибата в устата са ръцете. Вашите бебоци така ли са? При все, че е ял преди 10 минути пак са в устата.
При нас се опитват по 2 да навират в устата - биба и ръка, биба и играчка, циц@ и ръка, ръка и играчка, ръка и завивка... Ако не са тези, езикът ще е изплезен и ще го дъвчат.

# 724
  • Мнения: 42
И при нас е същото положение. Ядосва се, когато и изкарам ръчичките, протестира. Нито гризалки, нито биби помагат иска си ръчичките и това е.

# 725
  • Мнения: 1 867
От тези ръце в устата всичко е в слюнка и започваха да излизат ситни пъпки по бузите и брадата. С какво мажете?

# 726
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 834
Вадя шишето и веднага на негово място се наместват ръцете. Преди беше цял юмрук, сега са пръстите. Бърка чак до гърлото с тях. Като й се скарам и дръпна ръката, тя си търка окото, плъзва ръка по бузата ииии...отново в устата Simple Smile Като започна от сутринта, вече следобед като кажа не и тя се отказва. Ама това е до сутринта. Тогава пак на ново.
Аз се притеснявам да не повръща, иначе да лапа колкото иска. То това неминуемо ще стане рано или късно.

# 727
  • Мнения: 1 579
Моят си завира пръста и като го храня дори.
Смуче си палеца, въпреки че и биба смуче.
Случва му се и да се задави дори, толкова дълбоко си бърка.
Аз нямам против да си смуче пръстите. Така се самоуспокоява и си заспива сам понякога. Всичко с времето си, после сами се отказват от ръцете. Е, има и такива, които не се отказват. Майка ми още си смуче палеца на сън понякога Joy

# 728
  • Мнения: 1 867
Малко вечерна рима😀
Пролетен вятър вее, декемврийче гука и се смее.
Пролет китна е дошла, растат декемврийските деца.
Великден се задава, декемврийчето на половин годинка скоро става.
Скоро декемврийското дете пюренце ще хапва от сърце.

# 729
  • Мнения: 523
Е, много сладко стихче 🥰 Ние също тикаме в устата пръсти, играчки, юмруче се опитва, но ако му дам биберон и я мята надалеко 🤪
Аз също се чудя с какво да му мажа лицето, док каза да не се притеснявам за пъпките, ама все пак да го оставя така.

# 730
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 834
Ако са от лиги, мий по-често с водичка, те сами ще се махнат. Аз я мажа със Стелатопия, но си е зор, тя постоянно се върти, пипа, лапа ръцете после, та не съм особено редовна.

# 731
  • Мнения: 2 688
Много яки предложения за име на новата тема. Simple Smile

Аз лицето му го почиствам с мицеларната вода на Юриаж като се опъпчи много от плюнките или от млякото.

Последна редакция: сб, 26 мар 2022, 11:56 от pgeober

# 732
  • Мнения: 1 041
Много яки предложения за новата тема. Аз мажа единствено със свинска преварена мас. Ползвам судо крема когато и ако се подсече.

# 733
  • Мнения: 1 088
Как мина днешната смяна на часа? Как са режимите? 😀

Беб от 2 дни все повече си измества ориентировъчния режим, който сам си направи, и стана голяма каша с дремки и хранения. От известно време киселее през деня като наближи време за сън, даже и в количката дълго се кокорчи и така днес официално станаха 5 храненения за деня. Сутринта се събуди по обичайното време, но бързо си сля нощния сън със сутрешната дрямка и го оставих.

Хубаво, 5 хранения, но мл ги следвам същите. Пробвах да вдигна всички хранения на 140, но връща повечко. Добър баланс изглежда само някои хранения да са 140, други 130. Следователно днес много малко количество хапна, дано нощта не е бурна. 😆 Малко мл ми се струват, но всички така съветват и виждам, че наистина се обостря рефлуксът, ако вдигна още. Ако и утре е подобен графикът и останат 5 хранения, вдигам всички на 140.

# 734
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 834
При нас беше кошмарен ден. Вдигнах я в 6.10 по новото време, защото обичайно става в 5.40, когато и баща й става за работа и исках да се запази този режим, защото за всички е по-удобно. Спим в една стая и тя спи леко, особено сутрин. Като се размърда той и тя се буди. Храненията ги нагласихме, но не издържаше 3.15 ч и въпреки че стана в 6.30, отново последното дойде в 18.45, както обичайно. С дремките беше голяма сага. За първата заспа в 7, но тя обичайно не издържа повече от час. Спа 1.45, обичайно спи 1.30-2.00 ч. После излязохме и спа 30 мин в колата. По обяд отидохме при свекървата да я види, да хапне и да поспи. Решихме да я пробваме да я приспи пак тя. Този път й я дадох доста преди съня, за да й се порадва и да има време да я приспи. Еми, не и не, само я измъчихме. Рева, накрая се предаде и заспа. След 30 мин се събуди и му удари 20 мин рев, за да заспи за още 30 мин. И след тези 30 мин такъв рев му изрева, че нито тя, нито аз, нито баща й успяхме да я успокоим. Накрая казах на свекървата да я остави, ние ще си я успокоим. Тя веднага урочасана е и тръгна да й бае. То реве, та се къса, тя с една чаша вода да му мокри челцето. Дръпнахме се настрани, ММ я взе, аз й правих муцунки и я успокоихме, даже се смя с глас. После заспа в колата на прибиране и от зор спа 50 мин като никога. И снощи вече ескалира. Приспах я около 19 ч, както обичайно, но много трудно, с доста рев. Спа 30 мин, събуди се и пак рева доста. Накрая заспа и нощта беше спокойна. Другата седмица хич не знам как да подходя. Детето не иска да заспи спокойно в нея, тя само ми прави реплики за спането на ръце и ще си имаме разправии явно. Освен това все ми бае за захранването, за водичката и за всичко. Купихме й столче за хранене, което ляга почти хоризонтално с идеята да започна да я слагам полегнала, за да свиква. В сряда ще дойде и ще го пробваме. Купихме и лятна количка, даже направихме вчера първа разходка. Засега я хареса малката. И за това имаше реплики, но както и да е, подминахме ги. Количката, която ползвам е на заем и е разтракана, а и доста тежка. Исках лятна лека, без това скоро ще сяда и идва лято. Взех тези:
Столче:
https://visvitalisbg.com/product/peg-perego-stolche-za-hranene-p … -me-arancia-24474
Количка:
https://visvitalisbg.com/product/inglesina-bebeshka-leka-lyatna- … maior-khali-beige

Общи условия

Активация на акаунт