Професионални серии за коса- тема 154

  • 56 702
  • 761
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 666
И аз търся нещо за обем, но по-скоро продукт за корени,защото хубаво имам вече дълга коса, обаче от тежестта се сплесква и губи обем. Заглеждам плъмпинг спрея на КМ, но ще се радвам да видя и други предложения.

# 46
  • Мнения: 293
Аз съм много доволна от серията L’Oréal Professionnel Mythic Oil за фина коса. Моята коса  усеща продуктите като лека хидратация, но според мен е балансирана серия. В никакъв случай не ми сплесква косата, както по-тежките хидратиращи серии (такъв им е ефекта върху моята коса - права, лесно омазняващи се корени, сухи краища).
Шампоан, от който косата ми става буквално с двоен обем е SACHAJUAN Scalp Shampoo, който беше в една от абонаментине кутии миналия месец.

# 47
  • Мнения: 872
За обем любимата ми серия вече е Орайт с кофеин. Косата става такъв разкош. Стои по-дълго чиста. И най-странното е, че е без сулфати, което напълно ми преобърна представите за такъв вид шампоан. Според мен е лек протеин, който става за ежедевна употреба. Редувам най-вече с Цикаекстрийм, но не защото имам нужда, а по-скоро маската е доста отплитаща и след повечко миения, косата става по-заплетена, отколкото е нужно.
Bumble and bumble thickening е страхотен ежедневен шампоан, ако косата няма нужди и просто искате да изглежда бляскава, чиста и обемна. С него човек няма как да сгреши. На почивки все него взимам със себе си, защото независимо каква вода ще намеря, косата се чувства добре с този шампоан.
Имам и серията за обем на Неума, която съм пробвала само веднъж, но на първо четене върши това, което обещава.

# 48
  • Мнения: 1 350
Момичета, някой да иска да си поделим този балсам?

Последна редакция: ср, 09 фев 2022, 15:03 от OliaMirchovska

# 49
  • Мнения: 942
Моля за отзиви за Joico блондинска серия
Средна хубост. Шампоана е добър, маската става. Балсамът е слабичък. Купих два пъти серията, но не бих потретила.
При мен еластисайзъра на ФК почти нищо не прави. Изгубени на вятъра пари. Вече съм накрая на 2ра еднолитрова бутилка и всеки път тръпна в очакване да постигна желания ефект,  но уви...

# 50
  • Мнения: 2 008
Моля за отзиви за Joico блондинска серия
При мен еластисайзъра на ФК почти нищо не прави. Изгубени на вятъра пари. Вече съм накрая на 2ра еднолитрова бутилка и всеки път тръпна в очакване да постигна желания ефект,  но уви...
Моята коса много харесва шампоана на Джойко от блонд серията ( златната ) за 3ти път го купувам Simple Smile
Лорче смеси го с масла еластисайзъра, при мен само така върши работа Simple Smile

# 51
  • Мнения: 400
Хайде и аз да се включа по темата с мнение Blush

1. Преди боядисване не правя абсолютно нищо. Боядисвам сама корени всеки месец, понякога отиват дори и два, като използвам боя на Compagnia Del Colore с номер 9.21 и най-ниския оксидант. Цветът става много хубав, но след няколко измивания започва да рижавее. За тониране залагам на лилавия шампоан на Лакме и мога да кажа, че е що-годе добре. Там, където имам кичури със супра, виждам леко оцветяване, но не и в по-тъмните зони. От скоро се замислям и за някаква маска за тониране - някой да препоръча, ако има наблюдения. След боядисване слагам хидратираща маска - кафявата капачка ми е стандартният избор. Бях много доволна и от балсама на Joico Moisture Recovery - страхотен продукт с много нежен аромат, който е много мой;
2. Кой знае какви открития за изминалата година нямам, освен митичната серия на Лореал, както писах в преден пост. Харесвам и серията на Alfaparf за диамантен блясък (бялата) - може би защото мирише страхотно, а не толкова заради изключителния й ефект върху косата (такъв няма). По мое мнение не е особено подходяща за силно изтощени коси, но ей така за глезотия си я купувам от време на време Yum.
От по-високия клас продукти съм леко разочарована от маската терапист и термото Генезис. Просто аз не видях някакви ползи за косата ми, а залагах големи надежди предвид цената им... Иначе с две ръце мога да похваля Нектар термика - само по тялото дето не си го мажа Sweat Smile. На моята коса има силно напояващо действие, слагам го преди и след сушене. Супер продукт.
Във времето ми допадна още и балсама Blondifier на Лореал за блондинки - има разплитащ ефект и ухае приятно. Все още мъча 2-минутния реконструктор, който вече даже му изтече и срокът на годност, но мисля да го изразходя като преуош с някакви масла в комбинация - как мислите, дали е удачно?

Последна редакция: ср, 09 фев 2022, 19:53 от Mini Me

# 52
  • Мнения: 3 640
Спреят за обем на ЛАКМЕ в ууууу-никален! 😀
Втора опаковка имам. Пръскам го на леко влажна коса, суша надолу с главата, връзвам висока опашка за кратко и като пусна -  невероятен обем, който трае цял ден!

# 53
  • Мнения: 1 350
Спреят за обем на ЛАКМЕ в ууууу-никален! 😀
Втора опаковка имам. Пръскам го на леко влажна коса, суша надолу с главата, връзвам висока опашка за кратко и като пусна -  невероятен обем, който трае цял ден!
Може ли линк? Намирам два спрея. Синия или златист с черно?

# 54
  • Мнения: 3 640
Златистият с черната капачка.

# 55
  • Мнения: 3 420
Компректът ш и м Филър Олиосета заслужава ли си или да търся друг протеин?

# 56
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 691
Компректът ш и м Филър Олиосета заслужава ли си или да търся друг протеин?
Имам само филъра и съм влюбена в него. Две седмици преди боядисване го ползвах 4 поредни измивания и косата става все по-прекрасна. Мисля да взема и шампоана. Аз съм със средно дълга коса, под раменете, кестенява, боядисвам само с безамонячна боя. Принципно ми и права и рядко ползвам преса, но винаги суша със сешоар. Като цяло косата ми е сравнително здрава. Не знам за изрусена или изтормозена коса дали ще е достатъчен, както на мен

# 57
  • София
  • Мнения: 3 272
1. Протокол при, преди и след боядисване – боя, коректори за постигане на желания цвят, продукти за тониране и поддържане на цвета.
И преди съм описвала и то подробно и няма да се повтарям, ще гледам да не съм много дълга Simple Smile
Преди да боядисвам косата (боядисвам на месец- месец и половина цялата коса) измивам с ДПШ на Шу Уемура и след него нанасям първа стъпка от Олаплекс. След като постоя (гледам да не изсъхва косата и слагам найлонова шапчица и отгоре тюрбан от микрофибър) нанасям втората стъпка и рак слагам шапка и тюрбан. Стоя още определено време (поне няколко часа) и изкушавам косата без да изплаквам. Заради почистването на косата добре с ДПШ дори и да не отмия втора стъпка на Олаплекс, косата изглежда доста добре. На другия и по-другия ден боядисвам. Корените (дълбок корен - около 4 пръста поне) боядисвам със смес 1/1 оксиданти 6% и 9%. Преди ползвах само 6%, но сега ги смесвам. Ползвам Олаплекс, разбира се. Дължините боядисвам с оксидант 3%. Винаги боядисвам цяла коса, защото така краищата на косата са защитени и затворени, а и освежавам добре цвета. Косата не се травмира с този нисък оксидант. С втората стъпка стоя малко - около час, ако съм правила преди това терапията, както описах по-горе. Ако не съм я правила стоя няколко часа, после мия.
След боя правя различни терапии. Но мия с шампоан за запечатване на цвета на Oway и след това преценявам какво да ползвам. Напоследък често това Medavita PRODIGE, защото маската е с много ниско РН 2.8, което напълно затваря косъма.
Понякога правя терапията на Oway Rebuilding, която е страшно добра също.
Боядисвам се с Oway или Wella в цветове 8.0; 9.1. Ползвам задължително син и зелен коректор на Oway за премахване на червени и рижави отенъци.

2. Свободен отговор – разкажете нещо специфично за косата ви
Нищо ново не мога да кажа - повечето сте я виждали. Цвят карамел или златисто тъмно русо, чиито бакърени нюанси избиват в един момент Grinning
Беше много дълга - под дупето, отрязах я преди една година февруари с 25-30 см и стана до следата на гърба (малко под линията на сутиена). Оставих я на воля да расте и подстригах пак миналия октомври. В момента ми е до кръста. Расте бързо, като цяло.
Нормален косъм, природно къдрава, но се поизправи преди 7-8 години и сега е просто чуплива.
Откакто знам какво да правя с косата си е по-гъста, косъмът е по-дебел и нямам проблем с обема. Тормозя я (боядисване и маша често), но и я глезя и косата е в добро състояние.
Любими серии за коса са Алтерна Тен, МедаВита Продиджи и Huile D’etoule Медавита; Напура кератин и всичките им ампули; Керастаз Хронолоджист; ОУей Ребилдинг; Шу Уемура Ултимейт Ресет и други.
Преди години слагах един куп финиши след къпане, сега съм се ограничила до серум/ампула за скалп, термозащита и някакъв маслен финиш - най-често капките на ОУей.


Лешила съм да пробвам и боите на Джойко. От къде ги купувате?

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Добро утро!
Колебая се каква кърпа за коса да си взема. Заглеждам ето тези 2
https://www.aglique.bg/mobile/index/index?Id=0&langId=0

и

https://www.danita-shop.com/podarak_za_sveti_valentin_promocii/k … echta_leten_model

Дали са удобни за дълга коса? Стоят ли стабилно? Въобще заслужават ли си?

# 59
  • Мнения: 2 273
Joico боите ги бях гледала във форумния “любимец” XPERT beauty 😀…и аз четох много добри отзиви за тях.

Общи условия

Активация на акаунт