Балони с райски газ - пряка опасност за здравето на децата ни.

  • 1 405
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Привет,
искам да засегнем една много важна тема за здравето на децата ни, както и на всеки човек, а именно употребата на райски газ за повдигане на настроението.
Както можете да видите в публикацията на Русе медиа от 9 февруари 2022 г.
https://---shoretner923-3HTQict на централната улица в Русе, Александровска, която е пешеходна зона и се намира в близост до Техникум по Дървообработване и Гимназия за чужди езици, се продават балони с този газ. Основният проблем е, че той има тежки странични ефекти, за които можете да прочетете тук: https://www.bda.bg/images/stories/documents/bdias/2017-07-19-9393q.pdf
В годините на пандемия, когато повечето ресурси и внимание са концентрирани именно около Covid, децата ни са застрашени да развият тежки неврологични увреждания, https://www1.racgp.org.au/ajgp/2021/november/recreational-nitrou … ide-neurotoxicity
За съжаление повечето клинични изследвания и информация са предимно на английски език, а много от нас - родителите на подрастващи, не сме запознати и не можем да направим разлика между вдишването на хелий от балон, който променя гласа и вдишването на райски газ, който се използва за пълна упойка.

# 1
  • Мнения: 2 633
Те се продават НАВСЯКЪДЕ.Тръгнаха от партита и дискотеки.Сега вече продават патрони и в определени магазини,съответно всеки може да си закупи.Да не говорим,че онлайн също има.За мен това си е чиста дрога,дори знам,че към райския газ е възможно пристрастяване.Според мен от министерството трябва да се заемат с въпроса,и това изобщо да не се продава легално! (Ясно е че,ще се продава нелегално,като всяко друго забранено нещо за съжаление) Поне децата няма да имат толкова лесен достъп.

# 2
  • Мнения: 4 416
Райски газ, вейп и какви ли още не глупости се продават на децата. Вече не знам за колко неща трябва да предупреждавам детето, че е на 10 и все още се подлъгва по всякакви интересни неща.
Лятото я пратих да си купи детска лимонада на Куинс, но момчето на магазинчето беше решило, че иска Фанта или нещо друго газирано и не й продал. Съжалявам, че не отидох да му благодаря. Виждала съм и в Била да им искат лични карти за енергийните напитки и да ги гонят от магазина, без да им ги продават. Това ме радва, но не навсякъде са така.

# 3
  • Мнения: 1 271
За това са родителите. Ние като родители трябва непрекъснато и непрестанно да им обясняваме каква е вредата от тези неща. Също трябва да даваме пример. Ако детето види, че вкъщи се пуши, яде се захар на поразия и не се ходи на фитнес или да се тренира нещо, то ще имитира същото поведение. Да в училище и навън средата е друга, ами обяснете , че тази среда ще го направи болен, ще му създаде неприятности и прочие. За всяко едно нещо трябва да се говори с детето. Отделно разбира се съм съгласна, че трябва да се вземат мерки за ограничаването на подобни отрови за продажба. НО, всички забравяме че живеем в България и за жалост тук контрол, и ограничения не важат.

Общи условия

Активация на акаунт