Войната в Украйна 1

  • 1 594 198
  • 44 851
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 479
Фантазирате, за никакви територии не става въпрос, камо ли ресурси.
Става въпрос за гарантиране на Украйна като буферна зона на Русия.

Други да не упоменавам, достатъчно е Бежински, който одавна написа, че Украйна е ахилесовата пета на Русия и трябва да бъде откъсната трайно от руската орбита.

# 46
  • Мнения: 10 943
Много тегаво ми е, хора.. дори си поплаках преди малко, като видях страха в очите на киевчаните, свили се на стълбите в метрото... горките хора... горките ние, бедни и малки пионки в игрите на големите. Честно казано много ме е страх да не излезе тази лудост извън Украйна, а на тях пожелавам по-скоро да свърши. Ей, закриха пандемията, сега война идва. Не ни оставят дъх да си поемем Confused

# 47
  • София
  • Мнения: 35 328
Украйна сама тъпкаше минските споразумения, да не гледаме едностранно все пак.

Никой никого не може да напада в момента, чакат Путин да се осафери.

# 48
  • София
  • Мнения: 10 624
Eй, това много ме тревожи... Какъвто е психопат, като нищо ще си изпълни заканите.
Путин каза, че "Русия остава една от най-мощните ядрени държави на планетата, затова у нито един потенциален агресор не трябва да има съмнение в това, че той ще бъде напълно разгромен".  "Що се отнася до военната сфера, съвременна Русия даже и след разпада на СССР и загубата на значителна част от ядрения потенциал днес е една от най-мощните ядрени държави. Нещо повече - има определени преимущества в ред най-нови видове въоръжения. В тази връзка у никого не трябва да има съмнение, че прякото нападение над Русия ще доведе до разгром и ужасни последствия за потенциалния агресор", каза Путин.
От тази статия: https://www.vesti.bg/sviat/putin-obiavi-voenna-operaciia-v-donbas-6138572

# 49
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 431
Аз не знам какви са тези призиви за отговор. Трябва да се намери бързо и мирно решение на конфликта. Веднага!

# 50
  • Мнения: 4 479
Съветвам настоятелно да се запази самообладание.

Всякакви призиви за отговор, извън дипломатически или икономически санкции е безумие.
Няма да има ТСВ, може и руската намеса в Украйна да е крайно ограничена.

# 51
  • Някъде там
  • Мнения: 16 272
Винаги съм следяла такива конфликти и съм била съпричастна с народа който страда, Косово, Крим, Сирия...
Всяка една трагедия на обикновените хора, ме е вълнувала.
Всяка една война е война на власт и пари, сила и надмощие, никога не тръгва от обикновен човек.
Никога няма един виновен, винаги е кой е  по-великия, силния, могъщия.
В случая обаче основният виновник за мен е Путин.Намесите на други играчи мислещи се за вездесъщи, само ще разпалят още повече болните му амбиции и положението ще излезе извън границите на конкретния конфликт...

# 52
  • Мнения: 7 994
От политика не разбирам. Това, което обсъдихме сутринта с моя мъж, е да предложим подслон и прехрана на евентуални бежанци, да се включим в хуманитарни акции с храна и каквото друго можем да осигурим.

# 53
  • Мнения: 1 249
Според мен целите на Путин са тези - ще свали това правителство и ще сложи удобни за него. Фактически ще контролира непряко територията, ресурсите и населението, като ще получи един буфер срещу НАТО и Запада ( освен икономическите изгоди ). Засега освен разширените Донецк и Луганск няма да окупира/прибавя към Русия  друга територия (това може да се отложи за по-късно ).
За да избегне продължителна голяма война, ще комбинира ограничено наземно настъпление със локални удари срещу ключови обекти, както и хора. Целта е да парализира украинската съпротива възможно най-бързо. Същевременно ще внесе разкол, и ще предизвика разпад на армията, тъй като е обявил че воюва само срещу режима в Украйна и срещу отделни негови представители..
Американците ще спечелят- ще доставят на Европа скъпи горива и оръжие Русия и Китай също ще имат своите придобивки.
Ние ще страдаме като ни вдигнат горивата и цените. Сигурно ще бъдем принудени да купуваме и оръжие.

# 54
  • София
  • Мнения: 3 134
Русия си има влияние в България, но териториални претенции абсурд. Те по соц време не са ни анексирали,  та сега ли. Украйна беше част от СССР, а тук става въпрос за влияние на пограничните с Русия територии, населени с руснаци, съвсем различен казус. Всичко дойде от Байдън, Тръмп как успя да се спогоди с Путин. След революцията, която САЩ спретна в Украйна, оранжева ли я наричаха, Майдана, предвид историята на Русия, от руска страна доста време успяха да се въздържат от отговор. От всичко това страдат обикновените хора. Надявам се да се намери скоро изход.

# 55
  • Мнения: 3 450
Засега освен разширените Донецк и Луганск няма да окупира/прибавя към Русия  друга територия (това може да се отложи за по-късно ).
Аз пък се басирам, че ще цепи всичко на изток и юг от Днепър. Най-малкото Крим нямат вода и трябва да им гарантира ползването на канала от Днепър.

# 56
  • Някъде там
  • Мнения: 16 272
От политика не разбирам. Това, което обсъдихме сутринта с моя мъж, е да предложим подслон и прехрана на евентуални бежанци, да се включим в хуманитарни акции с храна и каквото друго можем да осигурим.
Точно това е правилен подход. Лична помощ, колкото и както можем.
Да дадем това от което и ние някога може да имаме нужда. Поздравления Ева.

# 57
  • Мнения: 41 846
Общо взето цяла сутрин псувам.
Псувам Путин, идиота му с идиот.
Псувам и украинците, защото не се съобразиха къде се намират, повярваха на други залъгалки и сега плащат.
Псувам и руснаците, които с горд патриотизъм аплодират Путин, че бил вдигнал Русия да не е на колене
И всички политици по света псувам, защото с действията си от преди много време създадоха условия да се случва това днес. Най-вече двойните стандарти, следването на краткосрочни цели и в последствие дългосрочни проблеми...
Идиоти...

# 58
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 810
Общо взето цяла сутрин псувам.
Псувам Путин, идиота му с идиот.
Псувам и украинците, защото не се съобразиха къде се намират, повярваха на други залъгалки и сега плащат.
Псувам и руснаците, които с горд патриотизъм аплодират Путин, че бил вдигнал Русия да не е на колене
И всички политици по света псувам.
Ммм, да. Плюс чакам да видя, как ще ме "удари" веднага икономически.

# 59
  • София
  • Мнения: 35 328
Възрастово ограничиние трябва да им праскат, че на ръба на сенилността - това..

Общи условия

Активация на акаунт