Любители на котки - Тема 171

  • 28 370
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 829
Лека Simple Smile от кацнала върху ми Джуджи Simple Smile

# 46
  • Мнения: 4 343
Тази сутрин Сакура ми изчезна 😆.

Последна редакция: пн, 07 мар 2022, 00:11 от red soul

# 47
  • Мнения: 55
Здравейте!
Ние от около 20 февруари започнахме да имаме проблем с поведението на Кай. Както писах в предната тема мяука до 3:00 ч сутринта и от 6:30 ч отново (прави го и през деня, но вечер е най-изразено). Най-големият проблем е, че ММ работи дълги смени (по 12-14 часа) и това недоспиване от котето допълнително го изтощава.
Опитвах да го събуждам от дневния сън по-рано, повече игри, като легнем го гушкам и милвам, приятелка ми каза да му шъткам да го приеме като съскане от майка му, опитахме да не му обръщаме внимани е сам да спире, да го слагам на одеалцето му. Няма резултат. Снощи четири пъти ставах да го вадя от гардероба, защото си отваряше някак и скачаше по закачалките.
Не знам дали е възможно да е разгонен, защото е малък. Мислех си, че котката в апартамента под нашия може да е разгонена и да му мирише от тръбите или канала, защото е женска и не знам дали е кастрирана.
Вариант, който мисля да опитаме е с успокояващ нашийник, но не с хормони, а с билки. В д-р Стефанов видях, че имат с лавандула. Ще се радвам ако някоя от вас е ползвала такъв нашийник да сподели има ли ефект. Може и конкретен да ми препоръчате. Или ако сте имали проблем с такова непрестанно мяукане какво е проработило при вас.
В началото смятахме, че е период и ще премине, но вече ни е трудно да чакаме.

Днес е ден за прошка - да си простим и да продължим с чисти сърца и души! Hands Pray

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Caroll, като деца са,искат си своето.
Харко тотално ми дочупи вратичката на ракличката,пантите не издържаха.
Гардероб затворен не търпи,чак на закачалките не се качва,че му тежи дупето.
Ако ми се спи,а на него му се играе,ме закача,че и бая боли,ако ме гризне по стъпалата.

# 49
  • София
  • Мнения: 39 823
Аз използвах Beaphar Calminig Collar (от Нечовешки магазин).

Цитат
Beaphar Calminig Collar за котки ефективно намаля проблемното поведение породено от стресови ситуации за котки от всички породи, размери и възрасти. Безопасните и натурални съставки, които бавно се освобождават за период от 3-4 седмици, оставят вашата котка спокойна, уравновесена и отпусната, намалявайки проблемното поведение. Това може да бъде особено важно в домакинство с няколко котки (или други домашни любимци) тъй като котките са особено чувствителни към други животни и промени в тяхната среда.

Успокояващият нашийник съдържа валериан и лавандула, които често се използват при медикаментите, борещи се със стреса и тревожността при хората и доказано намалява излишното мяукане, точене на нокти, безразборното маркиране и друго нежелано поведение. Дългото действие на нашийника намалява стреса при ситуации като нов член на семейството, пътуване, посещение при ветеринаря, фойерверки или гости вкъщи. Веднъж поставен, валерианът започва да се отделя веднага и кучето ще започне да се чувства по- спокойно до 1 час. Този нашийник има безопасен механизъм, който позволява на котката да си измъкне главата, ако нашийника заседне или се закачи някъде.
Използвах нашийникът за Аш когато взехме Оникс. При Аш имаше резултат.

Пробвай.

# 50
  • Мнения: 55
mariqivanova799, това с гардероба снощи го направи за първи път и като го изваждах имах чувството, че е много нервен. Иначе аз стоя с него докато заспи и сутрин ставам и се опитвам да го заигравам, но вниманието му се привлича за няколко секунди. След това почва да мяука - сяда някъде в стаята или отива в банята или пред вратата с тръбите. Няколко пъти даже скачаше по вратата и се блъскаше.
Сега ми направи впечатление, че като влезе по мен в банята започна да души всичко - около тоалетната, качи се в мивката, кранчетата, всичко до което се добра. Все едно усеща миризма и търси от къде е. Може и да си въобразявам.
AnMary, точно този нашийник гледах. Отивам до магазина да го търся. Дано не стана на снежен човек!
Благодаря ви!

# 51
  • София
  • Мнения: 39 823
Всичко "ново" минава през носа на котките. Аш като види нещо ново имам чувството, че носа му расте Simple Smile
Може да усеща нещо, което вие не можете.
Аш мяука само на затворена врата. И преди да влезе в тоалетната е много гласовит.

Дано нашийникът има ефект.
Дано не стана на снежен човек!
Ние излизахме за малко. Ако не ми беше спешно никъде нямаше да мръдна.
И станахме на снежни човеци.

# 52
  • Мнения: 1 209
Записвам се в темата с едно момче на 1г.

# 53
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
Честит рожден ден!:hugs:
Васко, върна ли се любовникът?

На 05-ти трябваше Ушатото да иде на лекар, за съжаление пропуснахме, другата седмица ще е, той явно е щастлив, защото преди това постоянно му повтарях, че ще го водя на 'чичо доктор'.Joy
Нямам нови снимки...

# 54
  • София
  • Мнения: 39 823
sisku, живо и здраво да е момчето.

Използва ли четката? Имам релса и се чудех дали да не взема и четката.

# 55
  • Мнения: 1 209
Не я използва. Виж с топчето си играе много инки е любимо място за спане.

# 56
  • Мнения: 55
AnMary, станах и аз снежен човек! Grinning Не знам наистина, защо така стане неспокоен и пищящ. Аз отначалото много четох исках колкото мога да науча и разбрах, че обичат да си имат територия и да няма особени промени. Стараем се всичко да си е както го е опознал. Писала съм и преди, че е много любопитен и неговият нос расте постоянно. Все пак нямам опит и за това тази тема ми е много ценна и всички вие в нея, защото съветите и опита, който давате са прекрасни и ценни.
И така взех нашийник и преди малко му го сложих. Не протестира много, малко го и близна докато го слагах (дано не е проблем). Сега спи в краката ми и аз исползвам през телефона да пиша.
Направих му снимка колко е потресен. Размазана е, но много ми беше смешничък.
sisku, честит рожден ден на този бузанчо.

# 57
  • Мнения: 4 593
Идвам да кажа, че препарата на Dr.Beckman, за петна от домашни любимци, за който noragami каза, че е взимала от Лидъл, го взех днес от Фантастико. Не помня дали някой беше споменал.
Честит рожден ден на този прекрасник, sisku.

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
siscu,честит рожден ден на котарака!
Много е готин,с папионка,торта,още малко и свещичката ще духне!
Да е жив и здрав, много щастлив котешки живот,дълги години гушкане и мъркане!

# 59
  • Мнения: 1 629
Да е жив и здрав рожденикът, дълги години да сте заедно!

Общи условия

Активация на акаунт