АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 7)☀

  • 25 060
  • 759
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 931
Красимира и Виолета, ако успеете да дадете друго предложение ще е супер, но аз си блъсках главата и друго не ми хареса 😀, аз харесвам Виктория, просто не ми допада че е толкова популярно .. иначе ММ викаше за Вероника, но имам лоши спомени с това име 😀.


Владимира Smile

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 572
За момиче аз се чудя за Марая,иначе ми харесват Виктория,Изабел,Елизабет ,но искам да е на майка ми-Мария.Но не искам Мария,а нещо различно .Синът ми е Георги,на мен това ми е любимото мъжко име..Сега ако е мъжко пак,хич не знам как ще е

Последна редакция: пн, 21 мар 2022, 18:39 от Десислава Стоева

# 722
  • София
  • Мнения: 215
Аз за момиче съм харесала Дария, Мария, Карина, София, Елена, Йоанна, Никол, Изабел, Анна, Виктория, Анастасия, Сияна.
Мъжките са ми: Георги, Давид, Николай, Кристиян, Христо, Александър, Стивън, Самуил, Симеон, Крум
Това е моя списък с имена. Сега чакам ММ да направи неговия и ако има име, което съвпада - то ще е. Той не е виждал моя списък, разбира се. За сега съм успяла да измъкна само едно име от него и той ми каза Елеонора. Е аз се успокоих, защото аз имам Елена и все ще се разберем. На мен ми харесва Елеонор повече, без "а"-то накрая, но и на Елеонора съм съгласна. Харесва ми. Общо взето сме до тук с имената. Но до колкото лекарите твърдят за сега ще трябва женско име да изберем, но ще изчакам феталната в 22-ра седмица да ми потвърдят. За сега на БХС казаха момиче и на предния преглед АГ също каза момиче.

# 723
  • Мнения: 156
Синът ми е роден 2019 и още преди да забременея мъжо искаше да е Калоян (ако е момче). Аз сякаш клонях към Самуил или Аспарух, но в крайна сметка склоних. Сега в парка като се извикаш Калоян или Кала и половината и повече деца се обръщат 🤣 ноо сега не си представям да се казва по друг начин. За момиче идея си нямам, хич ни няма с женските имена. Аз харесвам Бориса, Дебора и Габриела, но племеницата е Габриела и отпада. Утре съм на преглед и се надявам вече да има категоричен пол, че да го мислим.
Не ми харесват на мен Вероника, Виктория, Любов, София (от изброените), не ми звучат като "мои", но естествено всеки има спбствено виждане ❤

# 724
  • София
  • Мнения: 5 623
Баткото ми е Димитър, много го харесвам като име 💙. Като избирам име искам да има галена форма и имен ден.
И аз още не знам пола, на ФМ съм чааак на 08.04 и май ще съм от последните разбрали 🤣

# 725
  • Мнения: 1 377
На мен ми е доста криво, че не мога да харесам никое мъжко име... още не мога да се оттърся от нагласата за момиче и ми е гузно и гадно заради това. Дори сънувах още в ранните седмици, че е момиче, дори името - Елеонора. Но малчо ясно показа, че не е съгласен и трябва да го приема вече. Съзнавам, че не е нещо, за което да се терзая, но.. ми е мъчно.
Момичешки имена: Мария (класика), Ралица, Елица, Радина, Велина, Вилиана, Василена, Валерия, Ирина, Ема, Лилия, Аника, Амелия.
Обаче мъжки... със зор отделих 3... в най-добрия случай приемливи имена. Антон, Виктор, Калоян. Ще видим, има време.

Последна редакция: пн, 21 мар 2022, 20:00 от Saudadе

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 820
За име мислех ако е момиче да се казва като мен: Катерина, ако е момче, да се казва като ММ: Станимир. После коментирахме и се спряхме на съвсем различно име 🙂 От тук предложените много ми допаднаха две, та ще коментираме пак с ММ Blush
Аз си падам малко суеверна, та няма да издавам какво име искаме.
Ние все мислим и как ще викат на детенцето на галено.. та оттам отпаднаха някои предложения Grinning

Радди, добре дошла 🌸

Орехче, много полезна информация за пелените. Аз само съм записала, че трябват няколко пелени (без конкретен вид плат), но след изчетеното тук, пак ще има промени в списъка.

# 727
  • Мнения: 41
И ние имаме доста голям проблем с мъжките имена ,никакво съвпадение 😀 за момиченце си бяхме харесали няколко,но уви😀 другият път както казва моя следящ АГ...
Днес бях на ФМ 20+6 седмица ,за гр.Пловдив ,ако още не сте си избрали специалист и мога да съм полезна,доктор Даскалов,споделям мое мнение,останах доволна от прегледа обърна ми внимание,в никакъв случай не мога да кажа,че ме е претупал както прочетох в интернет .. мАлкия мъж е 400 гр отговаря за 21+4 😀 сега се замислих това дали не е прекалено много ,вие какво ще кажете?

# 728
  • Мнения: 156
И ние имаме доста голям проблем с мъжките имена ,никакво съвпадение 😀 за момиченце си бяхме харесали няколко,но уви😀 другият път както казва моя следящ АГ...
Днес бях на ФМ 20+6 седмица ,за гр.Пловдив ,ако още не сте си избрали специалист и мога да съм полезна,доктор Даскалов,споделям мое мнение,останах доволна от прегледа обърна ми внимание,в никакъв случай не мога да кажа,че ме е претупал както прочетох в интернет .. мАлкия мъж е 400 гр отговаря за 21+4 😀 сега се замислих това дали не е прекалено много ,вие какво ще кажете?

Не мисля, че е много. 5 дни са нищо. От тук нататък се почват изоставания и напредвания като не могат да ги измерят правилно. Това никога не съм го мислила за проблем 😁

# 729
  • Мнения: 220
Като забременях с баткото и ММ каза,че ще го кръстим на баща му. Съгласих се, но си казах че за напред ще го разубедя някакси все докато родя. Просто не ми допада името на свекъра ми. Наложи се секцио по медицински причини (пъпната връв се беше оплела няколко пъти около вратлето). Вечерта преди големия ден ММ реши да се разрови за имена ииии за мое щастие се спряхме на Момчил. Момчил означава дългочакана мъжка рожба. В нашия случай беше дългочакано бебе. Взе само първата буквичка на свекъра. Иии в 04:00ч през ноща ми изтекоха водите. И така нашия юнак си дойде с името.
Успех с избора на име. ❤
Все още не знаем пола, но даже и не го мисля толкова какво ще е. Важното е да е живо и здраво! Имена даже и не гледам. Мисля в последния момент да решим.

# 730
  • Мнения: 874
Ние бяхме готови с името няколко дни след ранната фетална морфология. Аз предложих няколко варианта, уж и ММ щеше, но след ден-два каза, че много му харесва едно от моите предложения и това е името на нашето бебче 😍😀 решили сме да не го казваме до раждането (без изключения). Остава само след седмица да ни потвърдят, че е момиченце на 100%. На нас женските имена са ни много по-лесни 😁 аз съм фен на кратките, много нежно и женствено ми звучат - Тея, Дея, Кая, Алис. Май в списъка ми нямаше име с повече от 4 букви 😁 за кратко обсъдихме Алина, но фаворитът ни категорично отвя и това име 😄 критерий ми беше да не познавам човек с такова име и да се произнася лесно навсякъде по света 😀 мъжките имена са ми много трудни, харесвам Даниел, но всяко второ момченце е Дани.

# 731
  • Мнения: 1 474
Измислих малко Blush
Станислав, Богдан, Петър, Мирослав, Камен, Огнян, Ивайло, Светлозар, Стилиян, Тервел, Борислав, Адриян, Йоан, Мартин, Кристиян, Николай, Преслав, Филип, Христо, Цветан...
Може някой да си хареса нещо Blush

Ние ще имаме 3 седмици след раждането да го запишем, име може да изберем и тогава Grinning Не е нужно веднага след раждането, като в БГ. Шегувам се с мъжа ми, че може да го сменяме 3 седмици и което ни хареса най много то да остане...
НО това което сме избрали, и няма да сменим, за нас също има си символика, заради късмета който имахме, да забременея от първия път с един ембрион.

# 732
  • София
  • Мнения: 2 426
Всичко е наред, една торба обезболяващи, още магнезий и прогестерон. Не се видяха контракции, но мен нещо шийката ме притеснява. Там я мерят все окоо 25мм, а при моята уж беше 35мм. Таа след 2 седмици ще отида пак. Малкият мъж си расте, всичко точно.
Обаче спирам да пиша в тази тема поне до 32гс. Ще ви чета, но като взема да пиша, все нещо става Sad хем и да не ви тормозя с глупости.

# 733
  • Мнения: 328
Erinne, радвам се че всичко е наред🙏
Доста време ми отне докато ви прочета, днес цял ден не бях влизала. Занимавам се с вълнения около получаването на пратките от “Направи го сега”. Цял следобяд разглеждах бодита, гащеризончета и роклички с уникално умиление… Вече нямам търпение да дойде август хора, искам да си го гушна това малкото. След като си видях повечко бебешки неща вкъщи нагласата ми стана друга🥲
Аз харесвам много имената Владислава, Антония и Карина за момиче.( звучат ми властни имена, имат хубави и нежни галени форми и са хубави както за дете, така и за жена). За момче харесвам Мартин  и Калоян.

# 734
  • Асеновград
  • Мнения: 1 385
Маноела, какви неща ти изпращат? Много ми е интересно, аз днес бях пак в h&m, по друг повод де ама пак с майка ми не се сдържахме и отидохме в детското и имаше  много сладки бебешки работи, купихме два пуловера и блузка, дано да съм уцелила размерите за зимата😅😂, вчера пак бяхме в другия мол и пак взех две блузки от h&m, в петък преди това също.. и направо май трябва да спирам с купуването на дрешките, че ще станат много, поне гледам да са различни размери за различните сезони, и само бутам в градероба нямам място вече😂. И се усещам че другата седмица влизам в 6-тия месец и ощее не сме направили нищо със стаята, само я разчистихме, и вместо да купувам дребни работи трябва да се ориентирам вече към по-големи, въпреки че взех и повивалник днеска, е нищо на фона на останалите покупки.🥲 И започвам да се притеснявам ще имаме ли време, искам всичко да е готово до месец два, всичко се случва, и да се оправим на спокойствие, а не да бързаме после, то само климатика като вземем и ти казват след месец че ще дойдат за монтажа, а не може преди това да правим останалите работи.. и тепърва ще имаме работа след това.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт