Самотни пътешественици/Solo travelers

  • 11 656
  • 212
  •   1
Отговори
# 60
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Идвам с пресни впечатления, прекрасно беше! Бяхме общо 10 човека, 3 двойки и 4ма соло. Обаче другите дами си бяха платили самостоятелна стая и аз, въпреки че не бях платила, също се озовах със самостоятелна стая, късмет 😁 Водачът ни беше турчин. Хората в групата бяха приятелски настроени, не съм се чувствала сама. Вечер се организирахме за вечеря заедно, който иска. Аз лично две вечери пропуснах, защото имах нужда от малко тишина и време за мен си само.
Най-голямото ми притеснение беше на летището. Пристигнах след 9 вечерта, излизам, сума ти посрещачи с имена. Не намерих моя, но имах тел номер на който звъннах и се открихме. Бях си свалила карта за офлайн навигация, за да съм сигурна, че ме кара в правилната посока 🤪

# 61
  • Мнения: 9
Всяка една държава от ЕС си е съвсем безопасна и подходяща за пътуване сам... Вземаш евтин самолетен билет, кабинен багаж в раница и...газ Simple Smile  Няколко пъти съм пътувала сама. Ако трябва да бъда честна само избягвам да се озовавам по тъмно на гари. Във Венеция на гарата си брах шубе та от тогава Grinning
Няколко пъти съм пътувала и с организирана ексурзия - но не е моето. Като цяло не обичам да се съотразявам с непознати. Та в Истанбул само използвах автобуса и хотела на организираната екскурзия, къде да ходя и какво да разглеждам - сама си го определях...
В България пък е съвсем готино да пътуваш сам... Познаваш език, нрави, норми... Само да ти е готино сам и да не ти липсва общуването на събеседник. В студентските ми години понякога изпушвах, нямах кола. Вземах нощния влак за Варна или Бургас - през деня обикалях, плаж и обратно в София с нощния.


Здравейте,

Майка ми е на 57 години и много иска да пътува, но никога не е пътувала сама. Аз за съжаление няма как да я придружа сега. Искам да я изненадам с организирана екскурзия до Египет, но се чудя дали би й било ок ако отиде сама с групата. Някой случайно да е пътувал така и да даде мнение?


Благодаря и поздрави Simple Smile

# 62
  • Мнения: 10 764
Няма да има никакъв проблем да пътува с агенция в Египет. Може да заяви желание да е сама в стая или с някоя друга жена. Агенциите често пускат 'обяви': Търси се жена за комбиниране в двойна стая за Еди къде си.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 724
Препоръка за соло пътуване - Гран Канария (Канарски острови). Два пъти съм ходила на почивка там сама и е страхотно! Невероятно чисто навсякъде, опция да се резервира не скъпа самостоятелна стая или студио в северната част на острова близо до Платя де лас Кантерас. Много мили и услужливи местни хора. Ако искаш да се социализираш с местните - по-скоро в северната част, а ако искаш туристи тип Слънчев бряг - в южната. Тамошното лято е в периода юли-ноемри. Водата в океана е най-топла между септември и ноември. На пролет също.е приятно, но има повече дъждовни дни.
За полети - има директен от София или през Испания с локални полети до там.
Страхотно място за релакс, активна почивка, пълно презареждане! Който е отишъл там веднъж, повтаря задължително.
И двата пъти си намерих приятели на място. Когато исках обикалях с тях, когато исках сама, се движех сама.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 955
Все повече ми харесва за няколко дни да се отделя от всички и всичко и да пътувам сама за няколко дена, досега съм ходила само с организирани екскурзии, но вече се замислям и да пътувам съвсем сама. Предпочитам и близките дестинации да са с автобус/влак, за да не се ангажирам с кола. Та в този ред на мисли - кои места извън България, европейски, ви се струват безопасни за сама жена?

# 65
  • София
  • Мнения: 6 049
Почти цяла Европа, стига да пътувате разумно, по светло, по туристически оживени места няма никакъв проблем. САЩ, част от Лат Америка също. Китай също струва ми се. Виж Африка не. Австралия може без проблем.

# 66
  • Мнения: 7 199
Че и по тъмно става в Европа - с влак, автобус, самолет, но разумно.

# 67
  • Мнения: 1 117
Ако ви се ходи някъде,имате време и средства, отивайте. Животът е прекалено кратък човек да чака за компания и да пропуска преживявания.
Едни от най-хубавите ми и паметни пътувания са били като съм ходила сама. Създавала съм приятелства за цял живот.

Най-страшно е преди да тръгнеш.

# 68
  • София
  • Мнения: 6 049
А най-хубавото е когато се върнеш, жив и здрав и да разкажеш на близките за приключението.

# 69
  • Мнения: 67
Здравейте,

аз пътувам често до Виена, знам че е било отдавна, но къде точно намирате такива оферти за хотели?




Да бе, групови намаления за хотели в предградията, за да им се вържат бюджетите на агенциите. Вечер си заложник, няма мърдане. Отсядала съм в 5* на Щефансплатц на смешна цена, но стаята беше една на sale, няма как да направят оферта на група. През букинг и не само има чудесни оферти на топ локации.

# 70
  • Мнения: 776
Напълно сама летях от Истанбул до Сеул миналата година...там имах среща с приятелка.
Даже ми беще първи полет(голямо приключение беше). Общо взето тя се оправи с билетите и хотела....аз с разпределянето на времето в Сеул.
Оправихме се напълно сами без да знаем езика. Изкарахме си чудесно....та тази година пак се организираме да ходим в Южна Корея.
Абсолютно сигурна дестинация за соло пътешественици. Не е трудно да се организира самостоятелно.

# 71
  • Мнения: 9 413
Доста е притеснително в чужда държава да не знаете езика на местните... Е,ако табелите на улиците,спирките,метрото...са на английски език,е малко по-различно...

# 72
  • Glasgow
  • Мнения: 4 620
Толкова ми харесва да пътувам сама, че не знам дали някога бих се чувствала добре отново на групова ваканция/екскурзия. Да разглеждаш каквото искаш, да се храниш където искаш (преди години 4 жени отидохме на ваканция по гръцки острови, до края на седмицата толкова напрежение имаше между групичките 2 по 2 и то тръгна от спор за място за хранене🙈😅). В група за соло пътуващи жени съм във фб, ако някой има интерес ще му пратя линк, оттам черпя идеи и съвети. Има места, които не препоръчват за сами жени.
 Имам резервирана Ирландия за края на месеца, защото съм била с престой в Северна, беше много скъпо в Дъблин без предварителна резервация и пътувахме до там за през деня. Сега искам с нощувки. Но пък ми се прибавиха още дни към тази кратка отпуска и се чудя дали да не канселирам и ида някъде на топло.

# 73
  • София
  • Мнения: 6 049
Човек се разбира що за човек е, когато тръгне на път. Не винаги си пасват характерите, но ако имаш човек насреща все ще се разберете до края на пътуването. Хубаво е групата да има 'капитан' така да се каже Grinning и по предварителен план, всеки слуша обаче капитана, който води групата...

# 74
  • Мнения: 776
Доста е притеснително в чужда държава да не знаете езика на местните... Е,ако табелите на улиците,спирките,метрото...са на английски език,е малко по-различно...
Корейците не говорят много анг.език..., но младите да тук там.
Специално в Сеул всичко в метрото е на четери езика корейки, китайски, японски и английски. Има си табели на английски. Подредено и сигрно.

Отностно груповите пътувания....ние ходим и като групи и никога да сега не сме имали проблеми.
Много зависи с кого сте заедно.

Общи условия

Активация на акаунт