доктор Иван Вецев Шейново

  • 20 026
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 14
Много се чудех дали да говоря за това публично,но смятам, че е редно да се погледне от всички ъгли.
1.Благодаря на доктора, защото в 6- та седмица щях да загубя плода, но с неговата терапия задържах.
2.Мен никога не ме е плашил или да е бил груб по време на бременността, дори се шегуваше и беше много чаровен.Кълнях се, че е велик.
3.Винаги съм чакала поне по 2 часа, но аз не съм мрънкач и това няма значение за мен.
И до тук с хубавото.
Когато водите ми изтекоха 2 седмици преди термин и изтекоха Напълно (констатация на дежурния в Шейново), аз се обадих на доктора, който помоли да му звъннат от болницата и да му кажат има ли нужда да идва. Дежурните ми се изсмяха и казаха, че им е писнало да си говорят с него(шега?!). Хвърлиха ме в стаята за тонове, щото места нямало. Още на първия преглед установиха, че няма да мога да родя естествено, заради много стегнат мускул. Никой не ми предложи секцио, цяла нощ с адски контракции и силно кръвотечение, а на етажа акушерки-йок. Доктора се появи към 8 и половина на другия ден(12 часа по-късно), прегледа ме и каза, че няма да стане нормално, но да изчакаме. Направи няколко секцио докато аз се гърча, на 9 см пак каза, че няма да стане нормално и когато вече крещях и се молих за секцио след 16 часа мъки, той реши да извика директора, който изрече нещо, което не искам да казвам и решиха, че няма нужда от секцио. АМИ ПОЗНАЙТЕ, КАК ТОНОВЕТЕ НА БЕБЕТО ЗАПОЧНАХА ДА ПАДАТ, ТЯ СЕ ЗАКЛЕЩИ И ВЕЧЕ БЕШЕ КЪСНО ЗА СЕКЦИО.Аз нямах сили да напъвам, припадах, свестявах се. Чистачката ми държеше ръката, а в стаята беше фул с какви ли не хора да гледат сеир. Жената, чието бебе се задушава, а тя не може да го роди. Някой се пошегува, че влагалището ми е толкова тясно... Блазя му на мъжа ми 🤦Започнаха да ми скачат на корема директора, акушерки, Вецев. Кошмар. Накрая се стигна до вакуум, който също изпускаше. Някой изкрещя, "няма смисъл, то умряло"...с натиск, напън, вакуум и епизиотомия- детето излезе, лилаво, с отпуснати ръце, без да диша. Добре, че успяха да я реанимират. Доктора пребледнял ми честити и ми се извини, след което ме заши и се омете. Минах през ада, не можех да пишкам, бях помляна цялата, не знаех бебето има ли увреждания, ще оцелее ли, взеха ми я. Слава Богу се оправи. 2 месеца и половина по-късно, установено от 2- ма други АГ, не добре зашита с възпаление на шевовете, сухота и адска болка във влагалището, едва стоя права. Не отидох повече да ме преглежда. Виня го, че не дойде, Виня го, че когато видя, че няма да мога нормално не ме сряза. Виня го, че викна директора да му дава акъл какво да прави. Виня го, че вместо за 40 минути да свърши всичко, аз раждах  на сухо 20 часа!
И ако четете това някога доктор Вецев, благодаря Ви и Ви виня едновременно. Нямаше нужда с детето ми да преживяваме всичко това, заради неадекватността Ви. Намалете си работата, вече сте достатъчно велик доктор. Пробвайте да се върнете към човешките си настройки.
П. С. Бебето ми беше две кила и половина, не е кой знае какво и пак знаехте, че няма да мине. Вместо да бъде най-хубавият ми ден, беше най-огромният ми кошмар. Благодаря за доживотната травма, докторе.

# 31
  • Мнения: 546
Съжалявам, че сте минали през всичко това. Дано скоро остане бегъл спомен и да имате само хубави мигове с бебчето.

# 32
  • Мнения: 1
Здравейте! Искам да разкажа и своята история. Така бях на преглед при друга докторка генеколожка, всичко ми е ок реших, че ще отида и при прехфаленият доктор Вецев. Така отивам и ти да видиш каза, че имам полип и съм за операция но първо да си направия някои изследвания. Така направих всичко стрес на ме викам браво добър е до сега при които и да съм била н преглед никой не ми го откри. Така каза ми когато ми дойде да му зз така и направих назначи ми час 10 дни след като му зз пада се неделя през цялото време аз се чудя как ще съм със тази пълна упойка имам страх от тях.... И споделих със майка ми разбира се каза ми така ЗАЩО СИ СИГУРНА, ЧЕ ТРЯБВА ДА МУ СЕ ДОВЕРИШ? Интересен въпрос които не си го зададох...И така започнах да мисля защо пък той да е най добрия след като всички други ми казват, че ми няма нищо а само той, че ми има може пък и да е обратното не той да е най добрият а другите който казват, че ми няма нищо... И така записах час при дуцентка не споменавам имена з да не каже някой, че правия реклами. И така отивам аз свършва прегледа и ми казва всичко е наред шок 🤯 аз съм тръгнала на операция на следващия ден казвам и аз вече след прегледа и то умишлено не казах зщо съм там. Тя ме гледа и гледа и пита каква операция ами казаха ми че имам полип хвана се за главата вика нз кой ти е казал но нямаш полип и се радвам, че си дошла за 2 ро мнение. Направи ми снимки умишлено и ми каза ако искаш покажи на всички генеколози питай всички дали имаш полип държа дори. Та така аз съм щастлива, че нямам полип така, че един съвет от мен търсете винаги и 2 ро мнение. Не се довериявите така лесно за каквото и да се отнася за здравето не само за този (добър доктор) А и др. Което е чета за симптоми аз нямах нито един симптом за полип. Какво да кажа повече освен благодаря на Господ, че ме спаси. Лека вечер и ви желая много здраве... 🍀 🍀 🍀

# 33
  • Мнения: 23
Мдаааа,мислех си,че аз бъркам някъде,понеже така ми беше вменено,но явно наистина,това което съм почувствала от другата страна е било право в десетката.
По препоръки и аз реших да се доверя на доктора!
По телефона е изключително мил,чак ти разтопява сърцето и си викаш,леле най-накрая да попадна на свестен човек.
На живо обаче нещата са доста различни-държи се така,все едно е единственият,оправя всички проблеми,видиш ли колко пари на вятъра съм била хвърлила досега по други лекари.
Лечението няма да го коментирам -50/50
Най-лошото нещо за мен е мъж и то с авторитет,да се държи грубо с пациентите си!
Колкото и добър лекар да си,нямаш ли отношение за мен си дуспа!
Дават клетви,а какво излиза накрая-че човешкото здраве не струва нищо или по-скоро мноооогооо пари.
И на мен ми търси сметка по телефона,държа се грубо,разрева ме,явно четейки по другите коментари си му е практика.
Д-р Вецев,наистина ви харесвах,и вие имате жена,как бихте се почувствали,ако някой се държеше така с нея?
А този коментар,който е писан по-долу съм 100%сигурна,че е от вас,веднага ви хванах по начина на изразяване-ами нелепо е!
Не се подигравайте с милите жени-те ви се доверяват!Знам,че може да бъдете пич,не е нужно да се биете в гърдите......все пак хора сме,нека да се държим като такива!
Чрез такива като нас си изкарвате хляба и си гледате семейството!
Вместо да се заяждате само и да сте толкова обидчив,се замислете върху казаното от не малко жени,има защо-човек работи за името си,после името работи за човека!

# 34
  • Мнения: 2
Здравейте, изчетох мненията в темата и много съжалявам за всички, които са преминали през тези травмиращи и неприятни преживявания...
И аз съм в търсене на контактите на доктора, дали все пак някой може да помогне с такава информация?

# 35
  • Мнения: 309
Случайно попаднах на тази тема и се чудя дали е с идеята да се пишат единствено негативни неща за него. Кратко и ясно - преди една година родих второто си дете при него със секцио по мое желание - дата си избрах аз - той не беше инициирал изобщо разговор за нея. Раждането беше 3г3м след първото ми секцио в частна болница и беше много по-леко и много по-малко травматично от първото. Не позна добре мерките на бебето. За мен той е прекрасен избор за секцио, защото го прави идеално.

# 36
  • Мнения: 2 275
не и е това идеята на темата, но предполагам, когато човек има някаква фрустрация, използва повода да я сподели - поне при мен беше така, и да предупреди да имат другите едно наум за всеки случай, разбира се че за да е толкова популярен си има и своите добри страни.

# 37
  • Мнения: 1 380
И аз като прочетох мненията останах с такова впечатление,че само негативи са се писали. Затова споделям и моя опит. Следя си тази бременност при д-р Вецев,дотук съм много доволна и нямам забележки,отнася се добре,отговаря на всички въпроси и гледа бебчо обстойно. Сега влязох в шести месец.

# 38
  • Мнения: 138
Какво ви е мнението за др Бикова? Предстои ми да запиша час за ЖК и съм много объркана. Благодаря

# 39
  • Мнения: 133
Здравейте колко струва прегледа при вецев и разбира ли от тромбофилии записала съм час при него?

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 6 115
Здравейте колко струва прегледа при вецев и разбира ли от тромбофилии записала съм час при него?
Разбира от тромбофилии. Следи редовно кръвотока.
По мои впечатления не предписва автоматично НМХ, само защото си с тромбофилия. При мен искаше да включи НМХ чак към 18-20гс, а съм с Протромбин. Но кръвотокът беше добър и в началото карах само на Акард и Натаспин.

# 41
  • Мнения: 602
Изчетох всички мнения и не мога да повярвам, че става въпрос за един и същ човек. Аз понеже на д-р Вецев му дължа живота си сами разбирате, че ще изляза от общите негативни мнения тук. Пациентка съм на доктор Вецев от около 4 години.
Започвам първо с това, че много бързо ми хвана извънматочната бременност, благодарение на светкавичната му реакция аз мога да пиша тези редове.
През цялата ми бременност следеше стриктно кръвотока и променяше терапиите така, че за инжекции да говорим само в краен случай. То и не се стигна до тях де, разминаха ми се на косъм. След първо секцио при друг лекар започнах да го посещавам и бях много амбицирана второто ми раждане да е нормално. Д-р Вецев не ми отказа- каза, че според него главата на бебето е прекалено голяма за моя родов канал и няма да успея, но той ще ме остави да опитам, ако искам. Ами отказах се и добре, че му се доверих, синът ми и до ден днешен си е с голяма глава (1.8г), сигурна съм, че нямаше да успея да го родя. Дата за секцио си избрах аз, казах му и той се съгласи. През цялото време се е държал страхотно- приятелски, отворен беше и ми отговаряше на всички нелепи въпроси, абсолютно адекватно и правилно ми назначаваше необходимите терапии. И не на последно място- след секциото когато ме извадиха от реанимация аз отказах обезболяващи - нямах нужда, когато д-р Вецев ми махна конците все едно не бях оперирана. И понеже имам база за сравнение с първото ми секцио, след което около месец, за да стана от леглото трябваше да се хвана за нещо, а операцията ме боля около 4 месеца, ще кажа, че и 100 деца са родя всички ще родя при д-р Вецев!

# 42
  • Мнения: 1
Д-р Вецев е най-добрия лекар, който може да  съществува. Да, наистина той е натоварен, работи много, не се спира. Човекът се разкъсва, отговаря в неделя сигурно на 1000 съобщения, вместо да бъде с прекрасните си деца. Аз родих при доктора май месец 2022 година, направи ми страхотна операция, след която се възстанових изключително бързо. Много съм доволна от него, от отношението му, от престоя си в Шейново, където пациентките бяха предимно негови. Не целя да Ви обиждам, но не е приятно да плюете доктора по толкова грозен начин. Доктор Вецев, ако четете това, знайте, че все още има хора, които Ви обичаме.

# 43
  • Мнения: 2 275
Наивно е да смятате, че щом това е “вашият” доктор, значи ще допадне на всички. Има точки, по които за някои жени не би бил подходящ - по отношения на подход, отношения и терапия, и всяка жена, която не се чувства съвсем комфортно при него, заслужава да може да види и такива мнения, за да знае че не е единствена, или поне да бъде критична към случващото се и в крайна сметка да потърси друг лекар.  Никой не е отрекъл качествата му, нито трудолюбието му, посочват се конкретни неща. Моля ви, имайте предвид, че всяка от нас е била бременна, имала е своите тревоги е искала най-доброто за себе си и за детето си и също е искала да открие лекар, на когото да се довери. На фона на позитивните мнения, изглежда че Вецев е този универсален лекар за всички проблеми и хора, но после  става ясно, че няма такъв. Все пак на никого не пречи да се свърже с доктора и да прецени сам. И аз бях шокирана, когато лекарката, която бях избрала се оказа не такава любимка на всички, но отидох да раждам с усмивка, защото ми вдъхваше пълно доверие. Тук не става дума за целенасочено плюене, а за опит, а в опита има и субективни компоненти - както във вашия, така и в моя. Всеки обаче може да прочете и да прецени какво да си “вземе” от тази информация

# 44
  • Мнения: 174
Ако този човек ( не използвам доктор умишлено ) Ви е казал с огромна убеденост, арогантност и терапия от 10 лекарства, че имате нужда от поне две операции на матката, имате със сигурност тромбофилия и завишени NK клетки ( при положение, че имате изследвания с чудесни резултати и нямате нито едно от двете - те са пред него и той Ви каже - аааа, да, ми то това нищо не значи !?!?! ) и че нямате шанс с тази бременност, НО ако все пак по някакъв късмет задържите, ще родите максимум в 32-34 седмица недоносено дете … след това отидете на още 5 мнения, които абсолютно отричат това и слава Богу в крайна сметка се окаже, че Вецев е бил тотално неадекватен, ще имате ли толкова положително мнение? Имах прекрасна и лека бременност до края. Родих доносено и прекрасно бебе над 3 кг. в 38-ма седмица, а бях готова да направя аборт след прегледа при него и да си правя операция на матката … Всеки сам си избира лекаря. И всеки има право на мнение, както и право да си го сподели. 😊
Тук изобщо не говорим за допусната грешна диагноза - човешко е да се сбърка, лекарите също са хора. Начинът на съобщаване на изброените по-горе неща + още, които ще спестя + обаждане по телефона от лекар, който ти казва, че ти и детето ще сте потерпевши, защото съм си отменила часа ( отмених го, защото е по-редно вместо просто да не отида ) са недопустими … и няма да спра да го твърдя, защото аз си знам как съм ревала цяла вечер и как след като ме успокоиха следващите лекари, той ми се обади по телефона и ме разрева наново … това не е лекар ЗА МЕН.
Ако просто бях минала преглед, на който някой лекар ми е поставил грешна диагноза, дори нямаше да си помисля да го плюя, защото всеки греши, но ситуацията е много различна. И наистина искам коментарите ми да се набият на очи и да си изпатят по-малко жени, защото имам още няколко познати, които бяха при него, и те също не бяха доволни … но не е редно да го коментирам в подробности, не ми е работа.
Милото отношение, момичета, не значи добър лекар! Терапиите по време на бременност не значат, че докторът е високо квалифициран и го бърка повече за вас и детето, отколкото лекар, който не би ви изписал повече от комбинирани витамини по желание … Да, има ситуации, в които терапията е нужна … но това далеч не в всяка втора бременност. Гледайте обективно на нещата и винаги търсете второ, ако трябва и трето мнение!

Последна редакция: сб, 01 апр 2023, 11:59 от SunshineSt

Общи условия

Активация на акаунт