Трескаво гнездене е обхванало юлските мами! - Термин Юли 2022 - Тема 7

  • 26 186
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 185
Минах тонове, днес бяха по-добри от тези в събота, все 130/140+ Докторът каза, че си било супер бебето, та не ми пуска доплер и не не гледа на УЗ. След седмица пак.

Хемоглобина малко ми се е повишил, още е под долна граница, но е 113, а преди беше паднал до 101, та продължавам Тотема. За витамин Д, който в момента е 40, каза нищо да не вземам заради слънцето. Поне Б12 е в норма, макар и близо до долна граница. Урина трябва да пусна стерилна, защото има бактерии 280, което не е масово, но все пак явно е тревожно. Коя е първата урина обаче, при положение, че аз ставам до тоалетна през два часа през нощта?

# 736
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 608
Сутрин след като станеш, се подмиваш и тогава пишкаш. Няма значение, че ставаш през нощта. Важното е пробата да я дадеш до 2 часа в лабораторията, като я съхрабяваш в хладилник дотоггва. Ако я носиш директно е до 20 мин.

# 737
  • София
  • Мнения: 3 725
На мен този преглед за бръсненето долу в болницата ми е най-унизителното нещо на света наред с клизмата и предпочитам да си го спестя. Миналия път понеже бях постоянно в готовност влизах през ден да се бръсна там, беше гадно.
АА по-редки са , разбира се. Аз ходих на лазер 5 пъти и не съм грам доволна, ама грам. В Аби Бюти бях и няма да спра да им повтарям, че лазера им е долнопробен.. Аз съм с бяла кожа и кафяви косми - идеална за лазер, ама нъц. Имаше забавяне, уредяване някакво и до там зацикли всичко. Ходих на триъгълник и мишници. След това си взех Филипс Лумеа и това ми е най-добрата инвестиция в живота. В момента не ми растат косми по краката изобщо, под мишниците напоследък гледам, че започнаха да се показват на 10 дни примерно и се налага да ги мина леко. Триъгълника горе е плешив, само на срамните устни и на костта имам - та тях минавам. Нооо пак, ако ги мина днес, ще трябва да ги минавам след 7 дни примерно, до тогава няма нищо. Нямам търпение да подновя с фотоепилатора. Дори мъжа ми го ползва и на корема от първия път при него имаше ефект, явно при мъжете е по-различно. При мен забележим ефект имаше чак към 3-4 път, преди това само забавяне на разтежа. Отплеснах се малко, съжалявам.
Нещо друго четох и исках да се включа, но мозъка ми изветря докато пиша. Grinning Днес ходих на маникюр и следващия път ще трябва да реша какво да го правя, да сложа френски или да го махам. Ще обсъдя с АГ, по принцип знам защо искат да нямаме маникюр, но миналия път само аз бях стриктна - другите си влязоха на секцио с грим и маникюр Grinning

# 738
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 608
Минаха и моите тонове днес, взех направление за раждане. Пепел ми на езика, АГ не ме гледа на УЗ обаче обеща следващия път 😁 ще направим и МБ тогава, а на 15.6 имам среща с хематоложката. Само забравих да питам да правя ли консултация с кардиолог и анестезиолог, ама следващия път.

# 739
  • Мнения: 701
Относно маникюра, дадоха ми съвет да си оставя само един пръст без лак. Може би ще си направя нещо с телесен цвят и ще оставя един пръст без. Само ще попитам АГ, кой пръст. Аз и в момента съм с подобен лак.

Когато бях в болницата преди месец, в стаята имаше 2 момичета за секцио на другия ден. И се изумих, че сутринта се гримираха.... ?!
 
На мен този преглед за бръсненето долу в болницата ми е най-унизителното нещо на света наред с клизмата и предпочитам да си го спестя. Миналия път понеже бях постоянно в готовност влизах през ден да се бръсна там, беше гадно.
АА по-редки са , разбира се. Аз ходих на лазер 5 пъти и не съм грам доволна, ама грам. В Аби Бюти бях и няма да спра да им повтарям, че лазера им е долнопробен.. Аз съм с бяла кожа и кафяви косми - идеална за лазер, ама нъц. Имаше забавяне, уредяване някакво и до там зацикли всичко. Ходих на триъгълник и мишници. След това си взех Филипс Лумеа и това ми е най-добрата инвестиция в живота. В момента не ми растат косми по краката изобщо, под мишниците напоследък гледам, че започнаха да се показват на 10 дни примерно и се налага да ги мина леко. Триъгълника горе е плешив, само на срамните устни и на костта имам - та тях минавам. Нооо пак, ако ги мина днес, ще трябва да ги минавам след 7 дни примерно, до тогава няма нищо. Нямам търпение да подновя с фотоепилатора. Дори мъжа ми го ползва и на корема от първия път при него имаше ефект, явно при мъжете е по-различно. При мен забележим ефект имаше чак към 3-4 път, преди това само забавяне на разтежа. Отплеснах се малко, съжалявам.
Нещо друго четох и исках да се включа, но мозъка ми изветря докато пиша. Grinning Днес ходих на маникюр и следващия път ще трябва да реша какво да го правя, да сложа френски или да го махам. Ще обсъдя с АГ, по принцип знам защо искат да нямаме маникюр, но миналия път само аз бях стриктна - другите си влязоха на секцио с грим и маникюр Grinning

# 740
  • София
  • Мнения: 3 725
Приоритети Grinning Иначе логиката е да им трябва показалеца за да следят сатурацията, но миналия път анастезиолога така реагира, все едно "не сме малоумни да чакаме да ги посинее пръста, че да видим , че нещо ти има".

# 741
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 424
Днес се чудя дали е необходим калъф за кошниците за кола ?

Като бях в отделението и сварих 2,3 изписвания на бебоци,татковците мъкнеха голи кошници ,вие какво мислите?

# 742
  • Мнения: 2 161
Не ти трябва калъф.

# 743
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 608
Прекалената хигиена не е добре. Нито в болницата всичко е стерилно (хигиенизирано да, стерилно не), нито у дома е нужно. Повече бебета знам след 2010 с АД примерно, отколкото връстници някога. И си мисля, че нещата се коренят в прекаленото ползване на химия и мания за стерилност, към които залитаме днес.

# 744
  • Мнения: 1 260
Минах и аз днес на тонове, бебче се мяташе като лудо, взех и 45 дневния болничен. Тоновете ок, но с тея измервания на УЗ се отказвам- порастнал уж с 200 грама/ 2200 в 34 г.с./, ама сега изкара коремът и обиколката на главата по-малки от преди 2 седмици, ама диаметърът на главата и  баджачето  нарастнали и то доста.... Викам си да ... как става ... другата седмица ще отида при лекарката,която  ми прави ФМ и доплер, тамън да видим как е положението, че там ми изглеждат по-реалистични всички измервания.  А ианче моето кореме си расте бая и много не ги приемам присърце.
Иначе днес ме натискаха по таза  от двете страни на кокалите точно, спрямо ръста ми ако бебче остане главично и не изскочи нещо от очния лекар другата седмица, има шансове за нормално раждане, което ме зарадва.

Последна редакция: чт, 02 юни 2022, 19:15 от mexicana___

# 745
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 608
Ако главата е в таза вече, абсурд да измерят главата точно. Имайте го предвид.

# 746
  • Мнения: 185
АА, с хематоложката какво ще обсъждате, дали да се спира кръворазреждащата терапия или? Аз се чудех дали да не отида още веднъж при проф. Лисичков, макар че, когато ходих за трета ФМ, докторката от Марковс, каза, че според нея нямало нужда...

# 747
  • Мнения: 2 282
Rianne, с моята АГ обсъдихме, че при планово секцио спирам 2 дни по-рано, при естествено раждане - не знаем кога ще се случи - спирам когато мога и евентуално кървя малко повече.

# 748
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 608
О, Лисичков още на първия консулт каза, че докрай плюс след раждането е редно да бия. С Кондева да изкоментираме как й се вижда коагулацията и да е наясно какво що, че ако нещо се обърка при раждането поне е в същата болница и да я викнат за консулт - това ми е идеята.

# 749
  • Мнения: 2 282
Извинявам  се, напече ме днес и се включих неподготвена. И аз ще бия докрай плюс седмица след при секцио. Паскалева така каза, според нея при естествено нямало нужда след това. Трябва да питам АГ какво мисли.

Общи условия

Активация на акаунт