АВГУСТ 🤱🏻 2022 🌸 👶🏻 (Тема 12)

  • 28 040
  • 779
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 200
И аз тази сутрин се събудих в 4:00ч Confused а вчера ходих на разходка и доста се раздвижих.



Безсънието е на максимум. Сънувах вещици и кристални кълба. Август, идваййй!

# 61
  • София
  • Мнения: 241
Анчо, пожелавам ти бъдещото бебе да е точно обратното на каката.Да е спокойно и ти да си спокойна.
Sultrybutterfly нормално е да се ядосаш.А колко кг си забременяла ако не е тайна , че искат да качиш 15?

Бях 49кг

# 62
  • Мнения: 606
Аз спах днес, но сънувах някакви странни неща през цялото време.

Бодита за сега съм взела само с горни обличане. Не ми попадат такива със странично, не знам къде отидоха, а преди имаше на толкова много места. Аз имам от каката, но всичко е с дълъг ръкав. Ако случайно видя ще купя няколко и с къс.

# 63
  • Мнения: 2 458
Чета ви редовно, но докато стигна до последният пост и забравям какво щях да пиша.
Тая неделя ММ ме натисна да купим поне една кошара, матрак, мн. го е страх да не вляза в болницата и сам да трябва да пазарува.
 Та вече имаме количка 3в1,
 1 кошарка, матрак ( протектъор за матрак от къде да взема-за Варна ми е питането), мисля сама да си ушия чаршафчета за количката и кошарата.
 Взех повивалник мек-вижда ми се доста неудобен. Върху него се слага пелена предполагам, че тая гума да не протърка нежната кожа?
 От Емаг взех на промоция два стека с Памперси премиум 2-5кг - 312 бр за две бебета трябва да не ми останат.
 Мокри кърпи ми подариха 1 кашонче, тампончета, клечки за уши, превръзки за мен.
 Дрешки ми дадоха, не знам какво ще им стане, но все за началото ще имам докато се ориентирам. Взех само 2 бодита с къс ръкав 0-3 с предно закопчаване с Том и Джери 😅.
  Ходя на училище за бременни, но лекторката много скучна и продължава два часа. Накрая нищо не помня. Мъчи се да се прави на модерна, но и се получава като заяждане.
Едната лекция бе за кърменето и отидох с голям мерак. Попита за въпроси. Помолих я да каже две думи за кърменето на близнаци...изсмя ми се...и нищо не каза...стана ми много тъпо и като се замислих те лекциите и са по скоро като План конспект с под точки.
"Трябва да прочетете това, защо не знаете за онова", нищо съществено не научих от това което вече бях гледала в Ю туба.
Та от там имам превръзки за мен и май вече 4 биберона, 1 шише.
 Взех си пижама за кърмене вчера-16лв ( Варна-ул. баба Тонка, магазинче за пижами).
 Остава ми да взема хавлийки за баня, тензухени пелени, еднократни пелени...нещо за мен за изписването, еднократни гащури, но не знам какъв размер, прах за пране мисля да взема на Тео ...
 
Козметика, корито, ножичка/нокторизачка, четка за коса, дрешки
Още една кошара с матрак, бейбифон, шишета, ако се наложи, помпа, сутиен за бременни,
 Май е това...сигурно пропускам нещо...гледам, че се коментира слънце защитният крем, но в лекциите го отричат до 6месец както и за насекоми.
Въпрос какво трябва да включват дрехите за изписване на малките?
Не  ми се взима кутия готова?

 Общо взето такива мисли ми се въртят. В петък съм на преглед 31г.с да видим каква е хавата.
Аз почнах да се понадувам,  да не ми се яде. Не мога да спя и трудно се въртя. Децата са кротки...не знам да се радвам ли, да се притеснявам ли...

# 64
  • Мнения: 3 354
Joy протектори за матраци има в Хиполенд, вчера бях там и има, мойте от там са купувани. Има и по детските магазини и по бебе борсите. На тази на Колхозния мисля, че има. Сега не съм вземала, че имам 3бр.
И една позната каза, че на това училище за бременни нищо не казват, а е за отбиване на номера. Да, отгоре на повивалника се слага пелена. Лично на мен ми е супер удобен.
Слънцезащитни продукти за новородени няма.
Благодаря за информацията за пижамата и аз си търся. Имам нощници за кърмене, но само една е с къс ръкав, а в Мадара (аз ходя във Фемили, но те са един и същи магазин) като ги гледах бяха към 30лв Ще ходя тези дни към колхозния и ще ида да видя. Аз сигурно там ще търся и дрехи за изписване, но ми е рано още.
То според мен все е рано още. Отивам вчера да взема малката от ясла и леличката ме пита кога чакаме бебето и аз и викам: Август има още много време. Жената в шок изпадна направо. Вика как много време, ето го къде е, готова ли си вече. Смея и се, че имам шишета, повивалник и влажни кърпички и тя изпадна в още по голям шок.
Аз не бързам да идва август. Със съня нямам проблем. Така хубаво си спя и като знам, че като се роди може и да няма сън, по добре да не идва бързо август. ММ разправя, че онази нощ доста било ритало, вика когато ти ме гушнеш или аз те гушна все го усещах да рита, не мога да разбера как можеш да спиш толкова спокойно. Ами мога, мен бебешки ритници трудно ме будят, май не ми се е случвало за 3 бременности. Мога да си спя както си искам, още се въртя без проблем и до тоалетна не ставам нощем. Втория път по това време ми беше трудно да се завъртам, пречеше ми нещо, но аз имах и проблем със съня тогава. ММ само да вземе да се размърда и с климатика за спалнята, че жегата ми пречи да спя, а на дивана не ми е удобно. Въпреки, че охлаждам с климатиците от другите стаи и що годе се живее още.

# 65
  • Мнения: 3 978
Дрехи за изписване - аз си поръчах 2-3 комплекта 50ти размер от некст, на момента ще реша с какво да е. Разните кутии по магазините не ми харесват.
Слънцезащита - има 0+ на Мустела, но аз не мисля да използвам в първите месеци. Някой беше писал за нас - аз съм фен на Авен и не пропускам и ден без. За децата съм взела на Юриаж детската.
Училищата за бебета за мен са пълна глупост, предимно си пробутват спонсорираната козметика и не ти казват нищо по-различно от това, което вече циркулира из интернет.

Последна редакция: чт, 02 юни 2022, 09:38 от Аmélie

# 66
  • Мнения: 945
Дали писах в новата темата…прекрасна е както винаги!

Моето момиче е 1760 гр. 30+0.
Вчера извадих всички дрешки, които имам..купила съм доста бодита с къс и дълъг ръкав, обаче гащеризончета  само 2. Та…поръчах още няколко, да не простудя това бебе 😬.
Продължавам да спя без да се будя, даже за мое учудване котката и тя ме оставя да спя, че преди беше “мяу мяу” по 2 пъти на нощ..”ставай, дай да ям, иначе събарям къщата”.
Дрехи за изписване  май си имам, имам 2 доста приятни небременни рокли, които са с висока талия..та ще измисля коя от двете ще е Simple Smile. Обаче обувки ще ми трябват, може би някакви летни чехли.
Трябва да прегледам списъка за болницата и да зареждам чантичката. Според мен Август наистина е далече, ама някак си се настройвам, че юли ще е нашето време…което ей го къде е.

# 67
  • Мнения: 3 354
Дреси за изписване - аз си поръчах 2-3 комплекта 50ти размер от некст, на момента ще реша с какво да е. Разните кутии по магазините не ми харесват.
Слънцезащита - има 0+ на Мустела, но аз не мисля да използвам в първите месеци. Някой беше писал за нас - аз съм фен на Авен и не пропускам и ден без. За децата съм взела на Юриаж детската.
Училищата за бебета за мен са пълна глупост, предимно си пробутват спонсорираната козметика и не ти казват нищо по-различно от това, което вече циркулира из интернет.
И аз не харесвам готовите комплекти по магазините. С баткото бях взела заради пелената, но дрехите бяха ужасни и след едно обличане ги изхвърлих, а и му бяха малки. А колко излишни неща имаше вътре нямам думи. Втория път аз си го сглобих. И сега така ще направя, но още не съм гледала нищо. Сега вече съм си вкъщи и от другата седмица може и да се заема малко по сериозно, ама едва ли, че другата седмица ще се занимавам с записването на малката в градината, те първо да я приемат де.

# 68
  • Мнения: 945
Забравих нещо. По темата с изписването, купих си дрешки, които ми харесват. А за пелена мисля да взема ето тази: https://moebebe.com/detski-legla-i-spalni-komplekti/odeala-i-pel … -drichka-topolino.

# 69
  • Мнения: 1 244
Ni_CIбраво на бебонка , все така да расте !
JoyJoyза изписването ти трябва според мен тънко боди , но с дълго ръкавче, панталонки и чорапки или ританки, пеленка  , аз няма да нося шапка , а лента(за момиченцае)и едни ръкавички за всеки случай.Втората кошарка същата ли ще е с матрака или не сте решили?
bolibon помня , че си казвала , чв бебешко мърдане не те събужда , е мен пък тая сутрин точно това ме събуди 😀 и снощи ставах да се разхождам преди да заспя, че малкото пробиваше тунела в Сидни(това гледах по нешънал географик и направих асоциация 😀)
Слънцезащита - за сега ползвам фон дьо тен на Ревлон, който е с 15 и 20 защита(смесвам двата).
За изписването - детето ще е с бяла дрешка , та и аз имам бяла рокля свободна лятна , може нея да ползвам.И чехли , понеже ще са подути краката най - верятно.

# 70
  • Мнения: 1 377
NI_CI , изчистена и нежна Simple Smile растете бързо, браво! Simple Smile

Аз не мисля да купувам специална пелена за изписването, ще пригодя някоя от наличните. Може би още гащеризонче (с дълъг ръкав и дълъг крачол), чорапки, ръкавички и шапчица, страх ме е да не го претоплим, но предполагам акушерките ще кажат какво е нужно.

Joy, наистина на бебе борсите може би е най-подходящо, а и всичко там ти е на едно място. Иначе протектори, пеленки, дрешки, малък комплект с нокторезачка - тези неща ги имаше и в Aiko.

Слънцезащита за бебетата не бива преди 6ти месец наистина, а за нас харесвам на dm Sun Dance, зелената серия като по-изчистена (Sensitive).

Сега гледам физзарядката на малчо в корема ми. Grinning

# 71
  • Мнения: 2 458
Първо да пиша на Bolibon, че съм я подвела. Нощница е не пижама 😆.
Сега се връщам да ви чета😊.

# 72
  • Мнения: 3 354
Сега се прибирам от 2ч разходка с баткото, почивахме само докато бяхме при лекарката му за 10мин. Изморих се, ама не от ходенето, а от жегата. Той се уби да мрънка защо не сме отишли с колата, е да ама там дето имахме работа няма паркиране. Утре ще го водя на Манту и то в най голямата жега, че и за очен трябва да му запиша час, него съвсем го бях забравила. Докторката ми се смя. И малката трябва да водя на консултация и тя пита кога, викам като преключа с баткото и го пратя при бабите и дядовците. Пита жената, а малката няма ли да ходи, викам и не, тя не си знае интереса още и не иска без мен.
Да напомня, че е време да започнете да си избирате ЛЛ на детето, че добри лекари се намират трудно и още по-трудно вземат нови пациенти. Щастлива съм, че поне това не ми се налага да правя.

Първо да пиша на Bolibon, че съм я подвела. Нощница е не пижама 😆.
Сега се връщам да ви чета😊.
Няма значение, че е нощница, аз май пижами не съм виждала. А и за вкъщи си имам пижама за лятото, което е с презрамки и всякак ми е удобно да кърмя с нея, като тръгнем някъде с нея ходех. Иначе нощниците са много удобни с тези копчета. Според ММ били много удобни и в други отношения.

# 73
  • Велико Търново
  • Мнения: 894
Аз днес бях на изследвания, уж тръгнах по хладно в 7 и 30, то докато се прибера стана 9 часа (не се дишаше вече..).
В събота сме решили да ходим до Хиполенд за легло и почваме от другата седмица (ММ де) да боядисва, че трябва да правим и разместване. Човека осъзна че времето вече наближи (с моя помощ разбира се 😃). Питах го ако тръгне нещо да става докато е на работа Ко прайм. И той вика, а колко е то ще се прибера (той работи на 50 км от нас), а после до болницата имаме още час и половина. След няколко дена ми вика, абе аз май ще говоря с шефа да почна само от вкъщи да работя 😃😃 (понеже са 50/50 от вкъщи и от офиса), та така стигна и до извода че трябва да почва да боядисва 😃.
Според мен не остана, то началото на другия месец влизам в 9, а и като съм първескиня и някакси повече ме е страх дали ще разбера кога да тръгнем...
Тези нощници за бременни са толкова скъпи, че ми свиди да дам 100 лв за 2-3 нощници, ама ще продължавам да търся нещо по- евтинко.

Допълвам се, имам една тениска дето все става на петна и си викам леко да капне вода и става коричка, а то да се окаже че вече като легна на една страна и си притисна гърдите и почват да пускат по малко коластра, та ще търся и подплънки поне да имам под ръка.

Последна редакция: чт, 02 юни 2022, 11:37 от Plamingo__

# 74
  • Варна
  • Мнения: 932
Аз си поръчах тази - https://www.sinsay.com/bg/bg/nosnica-mum-4462k-09m

Даже имаше намаление миналата седмица и излизаше 13-14 лв. Доста ми допадна. Чудя се дали да не взема още една, че да са две за болницата.

Снощи за първи път имах емоционален изблик и се разревах като си легнах, защото бяхме на семейна вечеря и майка ми изкоментира едно от имената, които по принцип харесвам (без да знае), че е едва ли не е супер тъпо. А и ММ не мога да убедя, защото и той не харесва особено умалителното и много се напрегнах като и майка ми го каза .. не че искам да се съобразявам с нея, ама все едно ми убиха желанието. Нещо много ме стресира това име напоследък, чувствам го като най-голямото и важно решение в живота ми Grin просто защото не може да се промени после. И колкото повече чета имена и мисля, толкова повече нищо не ми харесва ...

Общи условия

Активация на акаунт