Юли почва с урожай! Юлчета се раждат, дай още дай! - Термин Юли 2022г - тема 10

  • 32 950
  • 570
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 144
Аз сега се притеснявам и за малката да не прихване нещо от мен. Вкъщи и мерят температурата и за сега уж няма. А като се прибера вкъщи трябва да сме разделени. Cry Да Ви питам за акта за раждане, трябва ли лично от родителите да се вземе или може и друг да го получи? Казаха ми с двете преснимани лични карти.

# 541
  • Мнения: 1 408
Може таткото да ги вземе mimche93, само да носи двете лични карти. Бързо да се оправяш и да сте заедно скоро.

# 542
  • Мнения: 784
При нас не се е налагало да носи моята лична карта. Бързо възстановяване пожелавам, Мимче.

Честити бебчета на майчета, които още не съм поздравила! Бъдете здрави!

P.S. Нямаме брак.

Последна редакция: вт, 26 юли 2022, 14:35 от Bubblezz

# 543
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 598
Двете лични ако нямате брак доколкото знам, ако имате може и само единия родител.

# 544
  • София
  • Мнения: 3 723
И аз го взех само с моята, сигурно е така както казва АА.

# 545
  • Мнения: 1 260
За момичетата в София- актът се взима от общината по адрес на майката, нали така, не на болницата? И горе долу след колко време станаха готови вашите?

# 546
  • Мнения: 144
АГ ми каза да си взема цинк и селен. Можело и комбинирани. Някоя от Вас пила ли е по време на ковид? Препоръчайте ми някои, от които сте доволни. Излизат ми толкова много, че не знам кои да си взема.

# 547
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 598
Мекси, ние нашия взехме вчера, а е бил готов още преди 10 дни. Принципно най-късно 12 дни след раждането трябва да е готов, в нашата община (рн Витоша) са експедитивни принципно. Иначе по община по адрес на майката.

Мимче, на Валмарк от години пия цинка и селена (отделно са) и съм много доволна. И пак тях си пих при ковида преди месец.

# 548
  • Мнения: 784
Мекси, да, по район на адрес на майката. При нас в район Сердика беше готов и взет на 8-ми ден след раждането/ 7 дни без да се брои деня на раждане. Възможно е да има и забавяния, но според този линк трябва да е готов след 7 работни дни: https://egov.bg/wps/portal/egov/vashata%20evropa/epizodi%20ot%20zhivota/razhdane

# 549
  • Мнения: 1 260
Благодаря момичета, очудващо оказа се готов и утре ще го вземем. Simple Smile

# 550
  • Мнения: X
Ох, момичета... Вече 50 часа съм с родилни контракции. Не съм спала, на предела на силите си съм и емоционално и физически. Cry От болницата не ме искат още да ходя - като станели през 3 мин. контракциите. Изпаднала съм в някаква истерия, където не мога да спра да плача от болки и безсилие. Моля ви, стиснете палчета да се свършва по - скоро...

# 551
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 598
Боже, Лаватера, а разкритието как е? Моите бяха супер нередовни контракции докато не включиха окситоцина. Настоявай за преглед!!!

# 552
  • Мнения: X
АА, бях преди три часа да ме прегледат и разкритие няма, затова и си ме върнаха вкъщи. От вчера съм с контракции през 6 мин, а след прегледа зачестиха значитено. Не знам вече и аз какво да направя. Три пъти звънях в болницата и чак на третия път склониха да ме погледнат. Извинявам се ако пиша хаотично. Абсолютен блокаж съм вече.

# 553
  • Мнения: 1 604
Опитай се да се движиш повече. Клякай, ставай, застане на един крак и се подпри някъде, а другия в страни колкото можеш вдигни.
Точно виках на ММ, че и това бебеше няма да тръгне нормално, а така ми се искаше да родя без окситоцин, ама като те слушам тебе... Стискам палци да мине всичко наред

# 554
  • Мнения: 784
Стискам палци, Lavatera! Явно са достатъчно силни, за да не можеш да поспиш. Настоявай наистина, ако може по някакъв начин да ти помогнат с разкритието, за да не се изтощиш прекалено много предварително.

Общи условия

Активация на акаунт